Wpis z mikrobloga

Jakby ktoś wybierał się do MediaMarkt w związku z ich "promocją" na 50 rat 0% to niech wraca do komputera, żaden deal.

Mam do kupienia amplituner Denona za 2,5 tys. więc rozkładając to na 50 rat to żadne miesięczne obciążenie a gotówkę mogę przeznaczyć na głośniki.

Tyle tylko, że przy zakupie okazało się, że raty są 0%, RRSO też 0% ale bank dolicza sobie jakąś prowizję od wniosku, od wystawienia karty, itp która wyniosła w tym przypadku 390 zł czyli 15% wartości sprzętu. Podziękowałem i poszedłem, kupię za gotówkę a nie uwiążę się na kilka miesięcy jeszcze dopłacając 400 zł. Wszystko rozumiem, nic za darmo, ale informowanie klienta o 0% za wszystko, a na końcu okazuje się inaczej jest słabe, tym bardziej że nie było to 50 zł tylko dość sporo kasy.

Skutecznie odciągnęli mnie od zakupów w swoich sklepach, pójdę do firmowego sklepu Denona i wynegocjuję jeszcze niższą cenę a Mediamarkt i podobne będą salonami do oglądania towarów przed kupnem przez internet ;)

#cebuladeals #gorzkiezale
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lozik: W euro w zeszłym roku kupowalem i faktyczne 0% dostałem tak samo w Agata meble tyle że trzeba do nich od razu że nie chcesz żadnego ubezpieczenia i wypisz że rezygnujesz z karty kredytowej jak nie dadzą to ich strata
  • Odpowiedz
@misiobb: w euro kolega też kupował laptopa i wyszło realne 0%, tutaj nie było ubezpieczenia itp, tylko prowizja za obsługę itp.

@Sebeq92: sprzedają, bo to najnowszy model więc jest wszędzie, ale chyba wolę już poczekać z miesiąc i kupić za gotówkę, nie chcę się wiązać na dłużej niż miesiąc jak w przypadku karty kredytowej, tutaj przyćmiła mnie wizja 50 zł/miesiąc i sprzęt w domu ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
  • 0
@lozik: w mm bralem tv na 10 rat x 0% w tamtym roku. Starali sie wcisnac karte ale sie nie zgodzilem i wyszlo faktycznie bez zadnych doplat 0%
  • Odpowiedz
  • 0
@deenes: możliwe, że źle podszedłem do tematu ale skutecznie zniechecili mnie do drugiej próby.

Edit: do 10rat nie doliczają prowizji, możliwe że dlatego miałeś 0%
  • Odpowiedz
@lozik: W Polsce nawet jak masz receptę na lek bezpłatny to wcale nie oznacza że nic za niego nie zapłacisz i to wcale nie dlatego że w aptece zrobią cię w c---a tylko dlatego że tak działa system.
  • Odpowiedz
@lozik: Sprawa wygląda następująco. Raty 0% oznaczają, że MM musi ponieść koszt kredytu czyli ok. 10% oddaje do banku tzn. Ty dostajesz towar a MM 90% ceny na konto. W związku z tym starają się wcisnąć Kartę/ubezpieczenie które zrekompensuje im stratę. ;) Nie jest to obowiązkowe. Jeżeli się upierają to powiedz, że zgłosisz to do banku a uwierz mi, że bank dowali im karę za taki akcje. :D Ewentualnie zagroź
  • Odpowiedz
@lozik: Co za model Denona i dlaczego akurat ten? Ze sprzętem audio jest tak, że cena która widnieje nie jest ceną ostateczną. Zawsze można coś stargować.
  • Odpowiedz
@corsten: ampli AVR X-2100W, w sklepie Denona dałbym radę kupić go za 2200, a wybrałem go dlatego że:

1) masa funkcji sieciowych, podłączę go pod Synology z bazą itunes a do tego Spotify więc w zasadzie baza jest nieograniczona

2) ma 2 strefy audio, sypialnię mam za ścianą salonu, więc podłączę drugą parę głośników i działają one
  • Odpowiedz
@lozik: Kupowałem kiedyś w MM i raty faktycznie były 0%. Tak, jak wyżej mirki pisali, próbowali Ci wcisnąć coś nieobowiązkowego najpewniej. Ich strata, nie mają teraz klienta.
  • Odpowiedz
@jamtojest: tak jak pisałem, możliwe, że popełniłem gdzieś błąd w podejściu ale nie był to towar pierwszej potrzeby żebym błagał ich o pozwolenie na kupno, może nawet lepiej, że nie uwiązałem się na 2 lata w kredyt ;)
  • Odpowiedz
@lozik: Słuchałem tych kolumn Q-Acoustics i nie przypadły mi do gustu. Ze swojej strony mogę zaproponować żebyś przesłuchał Dali Zensor 7. Myślę, że jak je usłyszysz to będziesz je miał na uwadze przy kupnie kolumn. Do tego zobacz ampli Onkyo 636.
  • Odpowiedz
@corsten: Dzięki za sugestie. Na Denona jestem zdecydowany, przypadł mi do gustu też dzięki aplikacji na telefon/tablet, a to duża zaleta, bo nie lubię wielu pilotów, z UPC udało się go pozbyć więc ten od ampli też ograniczałbym do minimum ;)

Kolumny Dali miałem na oku ale mogłem odsłuchać w salonie, muszę przejść się do niefirmowego i sprawdzić z Denonem, może akurat będą lepsze, o ile mają inne wersje kolorystyczne
  • Odpowiedz
  • 0
@Laelette: tyle że to powiedziałem, zaznaczyłem, że chodzi mi o 0% przy RRSO 0% i pańcia potwierdziła, że ok ale prowizja i tak dochodzi. Nie narzekam, bo nikt mi łaski nie robi że chcę coś kupić, tak jak mówiłem, to nie towar pierwszej potrzeby żebym narzekał, że bez niego nie przeżyję.
  • Odpowiedz