Wpis z mikrobloga

#zdrowie #mikrokoksy #tauryna #sumplementy #silownia

Poważnie nikt nie sumplementuje tauryny ?

Ona działa praktycznie na wszystko i jest 'zdrowsza' niż kreatyna.. W zasadzie jest bardzo zdrowa, z tego co czytam żadne badania nie potwierdzają efektów ubocznych ale za to jest pomocna podczas leczenia nadciśnienia, cholesterolu, depresji, lęków, adhd, podobno pomaga w procesach poznawczych, wpływa dobrze podczas leczenia helicobacter'a pylori oraz nawet pomaga przy zaćmie..

300 g ( jakieś 100 dawek, 100 dni ) z przesyłką kosztuje w necie 20 zł max.

fajny opis tauryny "Biologiczna rola tauryny u ssaków"

Na jednej ze stron ( słabe źródło niestety ) o, to!|

Jest napisane

" Kreatyna – z argininy i glicyny, zaś karnityna – z lizyny i metioniny. Ponieważ białka mięśniowe zawierają bardzo małe ilości metioniny i cysteiny, organizm musi rozbić ich wiele, aby zabezpieczyć odbudowę tauryny. Wytworzenie 1-go grama tauryny kosztuje Nas utratę ok. 120-tu gramów suchej masy mięśniowej. Jeżeli sytuację tą odwrócimy – uświadomimy sobie, że spożycie 1-go grama tauryny oszczędzi 120-cia gramów tych białek…"

Jak dla mnie ekstra ale musi być haczyk skoro prawie nikt nie stosuje jej osobno np. z kreatyną (gdzie występuje ale troszkę za mało)
ossj - #zdrowie #mikrokoksy #tauryna #sumplementy #silownia 

Poważnie nikt nie sumpl...

źródło: comment_CsdC7cyAy08mgVNQBhkZ94jU5kplgkXP.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@berti: i odkłada się na nerkach chyba (?), kreatyna na pewno nie znosi żadnych lęków i raczej nie wpływa na wydłużenie czasu czuwania, bo to co o niej czytałem to głównie pompowanie wody do mięśni xD tak wiem, mało czytałem :P

@shdw: Dzięki :)
  • Odpowiedz
@berti: nie chce mi się więcej szukać to wrzucę Ci co piszę na stronce www.pilates.org xD

"Przyjmowanie kreatyny - skutki uboczne

Krótki okres przyjmowania z obserwacją w okresie przerw w leczeniu: skutki uboczne nieznane. Długi okres stosowania: zwiększona skłonność do zatrzymywania płynów i skurczu mięśni, zmniejszenie wewnątrzkomórkowej dostępności magnezu, mdłości, zaburzenia za strony układu pokarmowego, bigunka upośledzenie homeostazy kreatyny. Długie stosowanie wysokich dawek kreatyny (np. 20g/d):zwiększa możliwość obciążenia nerek."

Ogólnie
  • Odpowiedz
tauryna podnosi poziom GABA, czyli raczej sprzyja depresji niż jej zapobiega


@berti: masz rację ale z drugiej strony dodaje sił aby wstać z tego łóżka więc może też mieć jakieś działanie terapeutyczne.
  • Odpowiedz
@ossj:

krótki okres przyjmowania - brak skutków ubocznych u pacjentów z jedną nerką

długi okres przyjmowania (21 miesięcy) - brak skutków ubocznych u wytrenowanych atletów

anegdotycznie: długie przyjmowanie wysokich dawek.... wody osłabia samopoczucie.

nie wiem dlaczego ktoś miałby przyjmować 20g kreatyny dziennie czy wypijać 15 litrów wody

kreatynina jest markerem chorych nerek a nie czymś co się osadza
  • Odpowiedz
@berti: " Zbyd duże jednostkowe spożycie kreatyny powoduję przemianę jej do kreatyniny a ta z kolei w nadmiarze może doprowadzić do tragicznych nieodwracalnych skutków. Badania dowodzą, nadmierne stężenia kreatyniny w krwi może doprowadzić do uszkodzenia nerek, które nie mają możliwości samoregeneracji."

Niektórzy młodzi ludzie żrą kretę łyżką stołową żeby szybko rosnąć. :D

http://kreatyna.redmed.pl/

Nie będę czytał, bo w pis zrobiłem o czymś innym... I również pytam o co innego, zbijasz mnie
  • Odpowiedz
@ossj: wszystkiego "zbyt duże spożycie" prowadzi do tragicznych skutków. moja dawka to 3g/d

suplementowałem taurynę przy którejś redukcji. było mi cieplej przy aerobach ;-)
  • Odpowiedz
@berti: żadne badania nie wskazują na to żeby zbyt duże użycie tauryny powodowało cokolwiek, może to oczywiste i takich badań nie robiono bo tak jak mówisz wszystko w zbyt dżych ilosciach...

wszędzie polecają dawkę 3g/d (reszta by i tak z moczem poszla;p), a jakiś powód dlaczego na redukcji :P ?
  • Odpowiedz
@michalorlik: moja teoria jest tak a,że przede wszystkim od nadmiaru testosteronu (oraz korzystania z metanabolu xD) i się golą na łyso żeby nie było ,że mają rzadkie #!$%@? włosy ;]
  • Odpowiedz
@michalorlik: wczoraj na to wpadłem podczas ubierania butów.. myślę sobie #!$%@? czemu Oni są wszyscy łysi, a później połączyłem fakty..w sumie tylko Arnold jest łysy z drugiej strony on nie był taką świnią jak np koksu ale miał zajebista rzeźbę
  • Odpowiedz