Wpis z mikrobloga

Jadę sobie prawilnie we wtorek rowerkiem, łzy w oczach bo zimno, policzki czerwone jak dupa pawiana, jednak radość z jazdy bezcenna.

Ścieżki rowerowe takie piękne w #kielce się zrobiły, zatem lubię nimi jeździć, lawirując między przechodniami spacerującymi po nich, bo z równego asfaltu a nie z jakiejś tam kostki.

Na ulicy Pocieszka, obok przystanku, stoi grupa pięciu osób, 4 panów i kobieta. Heheszki odprawiają bo miny ucieszone, papieroska palą ale stoją na ścieżce, po co stać na chodniku szerszym prawie dwukrotnie, pustym, ładnym świeżo po remoncie, lepiej się stoi na ścieżce.

Ja jadę oni stoją, wymiana spojrzeń, sądziłem że zejdą z niem i dadzą dwa kroki w lewo, na chodnik. Jak sie #!$%@? myliłem... Zahamowałem, i mówię grzecznie, bez pretensji, nerwów itp. że chodnik obok i lepiej tam stać niż blokować przejazd na ścieżce. Po moich słowach basior tego pięcioosobowego stada, mówi do mnie:

A w mordę byś nie chciał ? po #!$%@? jedziesz ścieżka jak możesz chodnikiem nas minąć...


minąłem ich chodnikiem, nie wdając się w polemikę słowną, tylko się obróciłem i popatrzyłem na nich myśląc sobie.

Ja was minę i chodnikiem i pojadę w siną dal, a wy mimo że zejdziecie z chodnika dalej będziecie wrzodami na zdrowym organizmie, chwastami, które należy wyrwać...

#rower #truestory
  • 13
  • Odpowiedz
@Baczy: Wystarczy się przejść koło nowej ścieżki obok polibudy, żeby #!$%@? dostać. Sam na rowerze nie jeżdżę, ale jak widzę tych debili to aż krew zalewa.
  • Odpowiedz
@Momos: ja już nie mam siły uwagi zwracać nawet, lepiej minąć w milczeniu.

nieraz mam ochote jadąc ta fajną ścieżka takiego oszołoma wepchnąć w ten żywopłot lub w błoto pchnąć...

zastanawia mnie odwieczne pytanie. skoro policja sie czepia jazdy po chodniku to dlaczego się nie czepia chodzenia po ścieżce. takie samo wykroczenie przecież...
  • Odpowiedz
@Baczy: największe natężenie ludzi spacerującymi ścieżką rowerową jest niestety na tym odcinku od zalewu do IX wieków.. czasem lepiej nie zwracać uwagi i jechać chodnikiem, bo jak piszesz "można dostać w mordę" ;)
  • Odpowiedz
@svatco: zawsze uważam na autobusy i na ludzi wysiadających na nich. a co się stało ?

@mietko: mieszkałem obok 10 miesięcy. dokładnie w bloku 47 i nic niepokojącego nie zauważyłem.
  • Odpowiedz
@svatco: aaaa to to ja na bieżąco śledzę.

jeśli mnie by goniło auto to jedynym racjonalnym zachowaniem była by po prostu ucieczka między bloki... nie ma co gdybać teraz.

tych #!$%@?ów trzeba ukarać.
  • Odpowiedz
I dziwić się, że Kielce mają opinie jaką mają. Jak taki burak jeden z drugim ma zachowanie stereotypowe. A wiadomo ludzie znając jednostkę oceniają całość. #kielce najpiękniejsze!
  • Odpowiedz