Wpis z mikrobloga

Już pewnie widzieliście to zdjęcie, poza dildem na półce drugie pytanie które się pojawia najczęściej to o co biega z tą folią?

Zatrzymuje ona emisje fal elektromagnetycznych które wychodzą z komputerów.

Prawdopodobne jest namierzenie kogoś i przejęcie obrazu z ekranu monitora dzięki falom które emitują jego laptopy dzięki technice TEMPEST: http://pl.wikipedia.org/wiki/TEMPEST (więcej informacji na angielskiej wiki na ten temat, jak zawsze)

Tutaj artykuł w PDF po polsku z przykładowym przejętym obrazem.

Dzięki folii chciał uzyskać efekt Klatki Faradaya

Gdyby ktoś mógł coś dopowiedzieć to proszę o komentarz, informacje które znalazłem sam wyszukałem i specem nie jestem.

Dwóch jego kolegów już siedzi w więzieniu i pewnie ma fobię, że jego też zgarną - jak wiadomo policja skonfiskowała wczoraj serwery i komputery które utrzymywały TPB.

Dodatkowo ma książkę z polskim tytułem "Fizjologia", zaraz za nim jest czarna książka "Od A do Z" i pudełko z piekarni Mamut z Wrocławia. Ktoś się też doszukał jakiejś książki fantasy z Prószyński i S-ka, ale ja jej nie widzę.

#thepiratebay #nauka #ciekawostki #tpb #shaggy
Pobierz
źródło: comment_IkmUCacaXZRTQlDpCnKiRvhwRFyHXIGe.jpg
  • 13
@llorT: Tak, między innymi zebrane informacje z głębin komentarzy których nikt nie przegląda. Jeżeli dobrze pamiętam, to wykop, poza śmiesznymi obrazkami, ma się też dzielić ciekawymi informacjami z internetu. Idąć Twoim rozumowaniem to wszystko poza pracami własnymi na tym portalu jest kalką czegoś. Dodatkowo kalka jest kopią czegoś 1:1, tutaj tego nie ma.
@Brydzo: Żałosne tłumaczenie, w dobrym guście jest podanie chociaż linku do oryginalnej strony, aby ktoś mógł mieć pogląd na całość dyskusji, Ty serwujesz wycinki komentarzy bez ładu i składu.
@llorT: To znaczy co dokładnie? Tylko o TEMPEST się z reddita dowiedziałem, reszta to źródła mieszane, tj. pierwsze linki z Google po wpisaniu różnych fraz hasłami EMF, TEMPEST, blocking, image capturing etc. Informacje o polskich rzeczach leżą gdzieś w komentarzach na wykopie.