Wpis z mikrobloga

@hypation:

Z tego co kiedyś czytałem to statystycznie kierowcy aut 4x4 wypadają z drogi tak samo często jak kierowcy bez napędu na wszystkie.

Wynika to z faktu, że zwykle kierowcom auto z napędem na wszystkie wydaje się, iż więcej na drodze mogą więc jeżdżą szybciej/dynamiczniej/agresywniej/mniej uważnie (niepotrzebne skreślić).
  • Odpowiedz
Wynika to z faktu, że zwykle kierowcom auto z napędem na wszystkie wydaje się, iż więcej na drodze mogą więc jeżdżą szybciej/dynamiczniej/agresywniej/mniej uważnie (niepotrzebne skreślić).


@macentos: dzisiaj na rondzie kręciłem się jak Block. Co prawda sam ze swojej winy miałem lata temu kolizję, od paru lat jeźdzę w zasadzie tylko 4x4.
  • Odpowiedz
Życzę powodzenia w hamowaniu.


@vipe: Hamowanie to kwestia teorytyczna, prawdziwy twardziel nie hamuje, prawdziwy twardziel otwiera drzwi i wbija szpony w asfalt.
  • Odpowiedz
@hypation: moim skromnym zdaniem 4x4 w pojeździe osobowym to bezsens, o ile nie mieszkasz gdzieś w górach. Pojazd niepotrzebnie więcej pali, raz bo więcej waży(średnio o 100kg), dwa bo ma większe straty w układzie napędowym. Kosztuje więcej w serwisowaniu. W warunkach suchych jest po prostu niepotrzebnym balastem.
  • Odpowiedz
moim skromnym zdaniem 4x4 w pojeździe osobowym to bezsens o ile nie mieszkasz gdzieś w górach. Pojazd niepotrzebnie więcej pali, raz bo więcej waży(średnio o 100kg), dwa bo ma większe straty w układzie napędowym. Kosztuje więcej w serwisowaniu. W warunkach suchych jest po prostu niepotrzebnym balastem.


@Leafdrop: Co do większego spalania nie mam odniesienia ten model z tym silnikiem jest tylko w quattro. Auto z napędem waży 2t. Koszt serwisu-
  • Odpowiedz
@macentos: przednie skręcają, a tylne jadą prosto, jest remis, co teraz? ;)

@hypation: Porównuje dane katalogowe jak i to co wiem z doświadczeń innych, 4x4 średnio im spala 1-1,5l na 100km więcej. Przy Twoim rocznym przebiegu dopłacasz do paliwa około 3000zł. Auto jest droższe w serwisie siłą rzeczy, masz więcej podzespołów mechanicznych, które u Ciebie występują razy 2, a niektórych, tak jak centralny dyferencjał, nie uświadczysz w samochodach
  • Odpowiedz