Wpis z mikrobloga

@Mutationis_2014: Przyczyna dla której większość ateistów jest ateistami jest taka że nie wierzą w coś, czego nie da się udowodnić. Książka sprzed paru wieków, spisana paręset lat po wydarzeniach NIE jest dowodem.
  • Odpowiedz
dlaczego ateiści mają czytać cokolwiek o chrześcijaństwie, skoro nawet chrześcijanie tego nie robią, a ateiści zazwyczaj wiedzą więcej o religii


@JesusOfSuburbia: w powyższej wypowiedzi wyraźnie widoczny jest błąd poznawczy w formie złudzenia ponadprzeciętności a także klasyczna generalizacja w formie przeniesienia przeniesienia jakiejś cechy na całą grupę. W dodatku prawdopodobnie jest to informacja nieprawdziwa, bo ludzi "wiedzących" dlaczego nie wierzą jest pewnie tylu samo co tych, którzy "wiedzą" dlaczego wierzą, a
  • Odpowiedz
@Mutationis_2014: Równie idiotyczny wariant tego wykresu można sporządzić dla gimbochrześcijanizmu.

Ja jestem ateistą, mimo że byłem wychowany w wierze rzymskokatolickiej, ale baz żadnych nacisków.

W wieku 8 lat po prostu przestałem wierzyć, bo
  • Odpowiedz
@mafiozorek: ok, ale jak ktoś już się naprawdę zagłębi w sensie Biblii, pozna jej historię, pomyśli logicznie o tym wszystkim, spojrzy szerzej, to najczęściej po tym wszystkim stanie się ateistą lub agnostykiem.

Albo jest idiotą, ewentualnie inteligentnym człowiekiem, który wysila swój mózg, żeby dorobić jakieś swoje teorie do wiary, żeby wyjaśnić jej nielogiczność.

#takjestnieklamieserio
  • Odpowiedz