Wpis z mikrobloga

@Krolowiec: O Canonach generalnie się nie wypowiadam bo nigdy nie miałem żadnego. Sam mam Nikona D5100. Dla amatorki generalnie body (aparat) nie robi różnicy - więc lepiej dołożyć do lepszego obiektywu, jak na przykład ten 18-105.

Karta to pewnie jakaś 16GB (szkoda kupować jedną kartę 32GB, lepiej mieć 2x16GB) Class 10, możesz poszukać karty typu UHS - przyda się przy nagrywaniu filmów FullHD. Kartę z powodzeniem możesz kupić w MediaMarkt /
@ch1nczyk: Kupiłem wczoraj Canona Eos d100 w zestawie z obiektywem 18-55 i dodatkowo taki obiektyw nie wiem czy to dobry wybór ale mam nadzieję ze jako prezent się nada. Do tego pokrowiec na lustrzanke oraz kartę 16gb 40mb/s. Co o tym myślisz? Ogólnie wybrałem Canona bo podobno łatwiejszy w obsłudze jest ;)
@Krolowiec: Klasa aparatu jest bardzo podobna do podanego przez Ciebie wcześniej D3200. Bardzo fajnie, że dokupiłeś stałkę 50mm - to dobry obiektyw żeby zacząć przygodę z foto, a nie tylko kręcenie zoomem na trybie auto, bardzo dobry obiektyw do portretów :) Zestaw zacny, na pewno przyniesie wiele frajdy. W przyszłości (albo nawet teraz) dokup tani statyw na Allegro - to zupełnie inna zabawa niż strzelanie z ręki.

Ile dałeś za wszystko