Wpis z mikrobloga

Uwaga. Uważam, że karny z sobotniego meczu Realu z Celtą był podyktowany prawidłowo. Spieszę z dowodami.

Właściwie wszyscy dopatrywali się faulu w postaci pociągania za koszulkę przez obrońcę Celty, który wyglądał jakby próbował to zrobić. Tymczasem faul faktycznie zaistniał na poziomie nóg zawodników. Na wrzuconym skrinie widać moment, w którym lewa noga atakującego uderza w prawe kolano gracza z Vigo. Ronaldo zostaje wytrącony z biegu i przewraca się.

Całą sytuację można prześledzić tutaj - widać też taki charakterystyczny moment "odbicia się" nogi od kolana przeciwnika.

Dokładnie na tym samym polegał faul Ramosa na Neymarze w marcowych GranDerbi (4:3 dla Barcelony) - tutaj

Trudność w tego typu sytuacjach polega na tym, że goniący zawodnik raczej nie ma zamiaru faulować tak gonionego. Faule wynikają tutaj z pracy nóg, gdy jeden zawodnik biegnie tuż za drugim i z... przypadku. Dlatego bardzo istotne dla napastnika jest żeby wbiec przed obrońcę, bo przy takim pościgu ten musi się wówczas z atakującym obchodzić jak z jajkiem.

P.S. Dokładnie w takiej sytuacji złamałem sobie swego czasu rękę.

#penaldo #gownoburza #pilkanozna #realmadryt #fcbarcelona #ronaldo #neymar #sedziapilkarski
idol89 - Uwaga. Uważam, że karny z sobotniego meczu Realu z Celtą był podyktowany pra...

źródło: comment_QEnBAEHZ6ZkpxqM9qtOV2SQVOntO0cjw.jpg

Pobierz
  • 20
@idol89: Wszystkie te filmiki mają słabą jakość, ale nawet na nich widać, że Ronaldo został trafiony w lewą stopę, a następnie ta lewą stopą zarył w murawę. Nie wiem czy jest to karny, ale na pewno nie jest to nurkowanie. Podobna sytuacja jak ta z Torresem z Mundialu 2010, gdzie wszyscy myśleli, że sam się przewrócił o własne nogi, a po dokładnym przyjrzeniu się okazało, że został lekko trącony i przez
@Pismak: Nikt nie musi mówić gdy zachowujesz się jak jakiś fanboy.

Gościu zrobił małą analizę, widać na wielu filmikach i ujęciach ten moment "odbicia" nogi, co samo w sobie już sugeruje kontakt, nie mówiąc już o tych stopklatkach itd.

Poza tym, pytasz mnie dlaczego wtrąciłem Messiego do rozmowy, może przeczytaj sobie swój pierwszy komentarz pod tym wpisem.
@novyr9: Bo to, że uważam że doszukiwanie się tam kontaktu to idiotyzm to znaczy że jestem fanboyem Messiego? Jakoś kontakt był, a stopę jeszcze zdążył postawić normalnie tak? Dziwnie że moment padnięcia na murawę zrobił w chwili gdy już było wiadomo, że nie dojdzie do piłki. Stopklatka nie jest żadnym dowodem, obejrzyj to sobie fanboyu Ronaldo płynnie i nie szukaj stopklatek gdzie być może widać kontakt. Wszyscy mówią o nurkowaniu Ronaldo,
@Pismak: Strasznie mnie bawisz, wytłumaczyłem dlaczego wrzuciłem do tego Messiego ale i tak nie zrozumiesz, może jednak masz coś wspólnego z tym ufo?

Zawołaj, więcej osób i rób gównoburzę.

Plus nawet nie rozumiesz różnicy między "zachowujesz się jak fanboy", a "jesteś fanboyem".

Do tego kolegów jeszcze od fanboyów wyzywasz, kiepski z ciebie cumpel()
@Pismak:

Miał być edit tam ale nie zdążyłem, więc masz tu.

edit: Jeszcze jedno. Uważasz za idiotyzm doszukiwanie się tam kontaktu. A ja uważam za idiotyzm nie robienie tego. No i co?

Chodzi o to, że każdy może sobie robić analizę i wysnuwać własne wnioski.

Gościu to zrobił, a ty go od razu zjeżdżasz jakimś debilnym komentarzem.

Trzeba było go zjechać analizą.

A teraz do tego - wiem co to sarkazm
@novyr9: a czytałeś tylko jeden komentarz czy resztę też? Zacytuję Ci:

no ale zobacz sobie nawet sam sposób w jaki upadł, to nie był upadek przez zahaczenie. Po prostu już wiedział że piłki nie sięgnie i się wyłożył
@Ksiunc: Obrażać to sobie możesz matkę w domu. Jeżeli tu ktoś pasuje pod określenie, którego użyłeś to ty.

Nie masz pojęcia kim jestem, co sądzę o Crisie, o Messim, Neymarze, Alvesie i kij wie jeszcze kim.

Koniec tematu z tobą.

@Pismak: Czytałem, tego się nie czepiam przecież. Od początku czepiam się tego idiotycznego komentarza, który wrzuciłeś na zasadzie "trzeba zjechać jakiegoś ciecia co myśli inaczej niż ja i moi cumple