Wpis z mikrobloga

Siema mireczki.

Jest tu ktoś jeszcze kto "cierpi" na śnieg optyczny?

Widzicie czerń w nocy jak obraz w telewizorze z sygnałem analogowym przy słabym sygnale?

Łączmy się w bólu i nadziei, że ktoś w końcu odnajdzie odpowiedź, co to jest i jak to leczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pytanie #medycyna i trochę #ciekawostki, że coś takiego istnieje.
JBFC - Siema mireczki.

Jest tu ktoś jeszcze kto "cierpi" na śnieg optyczny?

Widzici...

źródło: comment_S1ZV2PASVQqKLfkOV6QyhOINCWG5zTqT.gif

Pobierz
  • 95
@JBFC: Ja również trafiałem w życiu na samych niekompetentnych okulistów, szczególnie jeszcze w wieku dziecięcym. Prócz szmerów, o których wspomniałeś, doznaję często swego rodzaju iluzji geometrycznych w oczach (bardzo podobnych do tych na gifie poniżej). Nie jestem w stanie opisać #!$%@?, jakie do dziś wiąże się dla mnie z reakcją niejednego okulisty. Po chwili opisu problemu zaczynają się uśmiechać, żartować i przestają traktować mnie poważnie. Nie wiem, czy jest to schorzenie
Lulu_Quest - @JBFC: Ja również trafiałem w życiu na samych niekompetentnych okulistów...

źródło: comment_hctsZ4Jv1aJQqFTLZ3pvZEsTCYVXTfum.jpg

Pobierz
@JBFC: o choleeeeeeeeeera a więc to coś takiego, baaaardzo często jak się patrzyłem w nocy przez okno to coś mi szumiało, a jak się wgapiłem to zawsze mówiłem, że pada. Odkąd mam różowego to różowy podchodził i 'jak że pada przecież nic nie pada' no i wychodziliśmy i właśnie nie padało. Od niedawna przestałem zwracać na te szumy uwagi tylko zawsze sprawdzam ziemię i dachy czy mokre i ewentualnie kałuże czy
@Lulu_Quest: Ja mam jeszcze lepij, Panie rezyseze! W gimbazie bawiłem się kapiszonami do pistoletu hukowego (znaczy się chciałem go otworzyć i wydłubać piorunian rtęci czy inny szajs ze środka). Jak nie huknęło, jak nie błysnęło to myślałem, że mi oko i twarz urwało, skończyło się na szczęście tylko na poszarpaniu rogówki oraz tym, że do dziś mam w oku celownik. Tak jest, kawałek niespalonego materiału z tegoż kapiszona pływa sobie w
@JBFC: mam od jakiś 7-8 lat, pojawiło się jakoś kilka miesięcy po tym jak pojawiły mi się męty działa szklistego. Mam wrażenie, że to właśnie przez nie - po prostu mózg zaczął inaczej interpretować sygnał wizualny.

Ogólnie, na początku było strasznie, chyba najgorszy okres mojego życia, nie widziałem możliwości funkcjonowania w ten sposób. A teraz nie ma żadnego problemu. Mętów nie zauważam (chyba trochę zelżały, ale jak o nich nie myślę,
@Lulu_Quest: W okresie gimbazy mialem z tym problemy, wlasnie problemy z widzeniem jakby mi ktos w jednym punkcie latarka swiecil po oczach, a pozniej jak wracalo do normy to migrena jak cholera. Drzemka mi pomaga, ale czuje sie jak na kacu. Sniezenie tez mam w ciemnym... Co do mentow to myslalem ze to jakies bakterie, ale to tylko pare razy wystepowalo nie wiem czemu i czy to moze znikac czy sie
@JBFC: Mirko - domowy lekarz! Zawsze myślałem, ze każdy widzi w taki sposób. U mnie najgorzej jest z tym wtedy, gdy jestem bardzo odwodniony ( np. po ciężkim treningu albo na kacu ).