Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do wpisu @mencio i po kilku pytaniach na PW również postanowiłem opisać swoje wrażenia z użytkowania samochodu. Konkretnie chodzi o Mazdę 3 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Samochód mam ponad 4 miesiące. Powoli dobijam do 10 tys. km.

Wersja SkyEnergy, 2.0 120 KM, dodatkowo pakiet xenon (bi-xenony i ledy przód oraz tył) oraz nawigacja. Lakier - Soul Red.

W załączeniu zdjęcie przed odbiorem z salonu :)

Spalanie:

Liczone od dystrybutora do dystrybutora (50% trasa, 50% miasto) - według komputera 6.6, według kalkulatora... 6.0!

Najniższe do jakiego zszedłem według komputera to 4.7 (6 bieg, 80-90 km/hm, odcinek 25 km).

Zalety:

- wygląd! kiedy Madzia jest czysta przykuwa uwagę, szczególnie w czerwieni ;)

- doskonałe właściwości jezdne!

- niskie spalanie,

- przyjemna dynamika silnika, ok. 8,5 s. do 100 km/h,

- doskonałe fotele przednie (podróż 1300 km w jedną stronę - wysiadam i nic mnie nie boli),

- fajnie działająca i wydajna klimatyzacja + szybko się nagrzewa,

- czujnik zmierzchu, czujnik deszczu,

- system RVM (monitorowanie martwej strefy) - POLECAM!

- całkiem niezłe (jak na ten segment) materiały we wnętrzu,

- sam design wnętrza również ciekawy, choć skierowany do osób szukających bardziej sportowego charakteru,

- świetnie działający system start/stop. Przed kupnem jeździłem wieloma autami i oprócz systemu Audi, tylko ten Mazdy nie przeszkadzał mi w jeździe,

- całkiem przyjemny dźwięk,

- nawigacja,

Ani wada, ani zaleta:

- spasowanie wnętrza... coś tam skrzypi, ale mniej niż w nowej C klasie... nie jeździłem dłużej w innych autach tego segmentu, ale domyślam się, że jest podobnie,

Wady:

- skrzynia biegów, generalnie jest świetna, ale czasami z niejasnych powodów nie wrzuca biegu... dodatkowo mocno haczy przy zimnym aucie,

- wyciszenie wnętrza,

- lakier, piękny, ale rysuje się od samego patrzenia,

- ograniczona widoczność (szczególnie trzeba uważać przy wjeździe na rondo, słupek A zasłania sporo przestrzeni),

- twardy środkowy podłokietnik,

- tylko szyba kierowcy otwierana za pomocą jednego przyciśnięcia,

- kiepskie wykończenie tylnej kanapy,

- brak domykania szyb z kluczyka,

- słabo widoczny obrotościomierz,

- brak wizualizacji z czujników parkowania tylnych,

- żałosny poziom obsługi na ASO,

Cóż mogę powiedzieć... polecam! :) Choć przed zakupem warto jej się dobrze przyjrzeć, bo ma kilka cech, które nie przypadną każdemu do gustu.

Gdyby były jakieś pytania - piszcie! Postaram się pomóc :)

#motoryzacja #samochody #mazda #chwalesie #pokazzakupy
Poncz - W nawiązaniu do wpisu @mencio i po kilku pytaniach na PW również postanowiłem...

źródło: comment_LlmcFa6jhI0JvGEab4x2Iz65JP4G5XHc.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Poncz: z zewnątrz jedne z ładniejszych samochodów w klasie ale ten środek to tragedia [dotyczy także Mazdy 6]. Chyba jeden z brzydszych w klasie.. już poprzedni model miał ładniejszy środek niż ta nowa z nawigacją z biedronki.
  • Odpowiedz
@Poncz: 8.5s do setki to marzenia. Katalog podaje 8.8 (co jest dużą różnicą bo to są jakieś 3 długości samochodu przy takim wyścigu 0-100 !). Dodatkowo katalog podaje 8.8 a rzeczywistość to pewnie jakieś 9-9.2 jakbyś chciał mierzyć dokładnie GPSem. Co i tak jest dobrym wynikiem jak na 120KM.

Druga sprawa to raczej nie ma możliwości, żeby nowa Cklasa bardziej skrzypiała niż mazda 3, właściwie niż jakakolwiek mazda ( ͡
  • Odpowiedz
@Poncz: bylem na jezdzie testowej nowej c klasy i nie zauwazylem skrzypien ani breku spasowania. Przejechalem z 5tys km mazda 6 z 2010r od nowosci i bylo zle, siedzialem w nowej mazdzie 6 z 2014 i jakosc wygladala na taka sama. Wprawdzie nie siedzialem w mazdzie 3 ale nie sadze zeby bylo lepiej niz w mazdzie 6 no ale moze jakims cidem jest inaczej.

Co do przyspieszenia to dane wzialem
  • Odpowiedz
tylko szyba kierowcy otwierana za pomocą jednego przyciśnięcia,


brak domykania szyb z kluczyka,

@Poncz: sprawdź proszę czy nie musisz przeprowadzić adaptacji pozycji krańcowej szyby, żeby te dwie funkcje zaczęły działać.
mattcabb - > tylko szyba kierowcy otwierana za pomocą jednego przyciśnięcia,

 brak d...
  • Odpowiedz