Wpis z mikrobloga

Wciąż zastanawiam się jak można oglądać skoki narciarskie. To przecież najnudniejszy sport w historii, nawet carling jest bardziej emocjonujący. Oglądacie to tylko ze względu na Małysza i Stocha czy może z powodu presji Waszych wąsatych ojców?

#skoki #pytanie
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@demagog: skoków też nie lubię, ale lubię oglądać kolarstwo, sport w którym w obiegowej opinii dzieje się jeszcze mniej.

Jednak z parodia to się rozpedziłeś zbytnio.
  • Odpowiedz
@SerCheddar: Ale przecież nie ma różnicy. 40 skoków różniących się jedynie odległością, świetny sport k---o xD

@sznycel: Ok, może substytut, kibice skoków myślą chyba, że są offowi, czy coś. To tak jak ze słuchaniem Comy, ten co ich nie lubi po prostu nie rozumie przesłania xD
  • Odpowiedz
@SerCheddar: Moim zdaniem kolarstwo i F1 ludzie oglądają ze względu na kraksy (mówię o tych oglądających w tv, ryk silników na torze jest uzależniający)

Nie rozumiem natomiast, jak można się podniecać skokami. Wiat zawieje mocniej to chucherko poleci dalej, nic ciekawego.

@osaaldona: Dres mu się podwinął, cała tajemnica
  • Odpowiedz
@demagog: @SerCheddar: kolarstwo to wbrew pozorom pokręcony sport i dużą rolę odgrywa taktyka. Jeszcze jak sam uprawiasz, to bardziej Cie to interesuje i możesz często więcej zrozumieć.

Skoków też nie lubię. Nie podoba mi się tutaj to, że nie liczy się wydolność, tylko przede wszystkim niska waga i te katowanie organizmu. Przez to dochodzi do sytuacji jak anoreksja Hannawalda - nieciekawy to sport. Wiadomo, że to skrajny przypadek,
  • Odpowiedz
@Leniwiec1: Właśnie przez takie sytuacje jak z Hannawaldem wprowadzono pomiar BMI i nie można być za chudym. Oni są szczupli, ale bez przesady. Liczy się głównie technika, siła nóg i sprzęt/smary.

Tutaj masz zdjęcie Stocha z sezonu olimpijskiego: http://8.s.dziennik.pl/pliki/6197000/6197666-zona-kamila-stocha-rozebrala-643-482.jpg

A tutaj Żyłę robiącego przysiady na pakerni: https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10615412_786186971442195_5180829664141975433_n.jpg?oh=0eaeeeba21b38644da913da2526a4b24&oe=54D2CCFE&__gda__=1427547426_3a0a89a2e801e3e09242d2bfebf9c689

To nie są chuchra :)
  • Odpowiedz
@Leniwiec1: troszkę głupoty. teraz mniejsza waga to mniejsze bmi, a co za tym idzie krótsze narty, czyli krótszy skok. coś za coś.

w skokach liczy się niesamowita równowaga, po tym jak oglądałam treningi Norwegów, zaczęłam ich bardziej doceniać. tak samo z siłą w nogach, którą też mają wielką. widzisz, skoki to też wbrew pozorom pokręcony sport :D ale kto co lubi :D
  • Odpowiedz
@demagog: F1, tenis jest natomiast mega ciekawe. Mnie to nawet siatkówka nudzi czy też mecz piłki nożnej gdy nie pada żadna bramka.

Strasznie szkoda że telewizja publiczna nie transmituje piłki halowej, beach soccera, siatko-nogi czy nawet rugby. To są całkiem ciekawe sporty w których sporo się dzieje a i ewolucje czy ucieczki w rugby są całkiem efektowne.
  • Odpowiedz