Wpis z mikrobloga

Do moich lekcji jest tag: #rysowaniezrezixem

Lekcja 2. Dzień 1.

Od czego więc zacząć?

W internecie jest wiele materiałów do nauki. Z początku zaczynałem uczyć się z filmów na YouTube, trochę korzystałem z Pinteresta, korzystałem z DeviantArta. Ale materiały są wymieszane stylistycznie.

Ciężko stworzyć w głowie pewien schemat rysowania twarzy.

Nauka rysowania jest schematyczna. Metodyczna. Możecie się ze mną kłócić. Możecie uważać inaczej, ale tak właśnie jest. Powielamy schemat. Na świecie jest 7 miliardów ludzi, a szkielet każdego z nas jest praktycznie taki sam. Podobnie z twarzą. Podobnie jest z rysowaniem budynków... (o tym innym razem).

Więc OD CZEGO ZACZĄĆ?! #@#$@#$ WYJAW NAM SWÓJ SEKRET!

W internecie krąży kilka całkiem dobrych książek. Jednego autora. Dawno już go z nami nie ma, ale zostawił on nam w spadku kilka całkiem cennych książek.

Możecie je znaleźć pod tym adresem:

http://illustrationage.com/2013/04/02/free-andrew-loomis-art-instruction-downloads/

Polecam wam zacząć od drugiej pozycji od góry, czyli Drawing The Head & Hands

http://illustrationage.files.wordpress.com/2013/04/andrew-loomis-drawing-the-head-hands.pdf

ALE PRZECIEŻ TA KSIĄŻKA JEST STARA I MA 100 LAT I ONA W OGÓLE SIĘ ZARAZ ROZPADNIE!

Fakt. Autor rysuje dosyć staroświecko. Inaczej mówiąc "klasycznie". Ale wydaję mi się, że są to całkiem dobre materiały, z którymi można rozpocząć naukę. Nauczycie się podstaw rysowania twarzy. Rozmieszczenia poszczególnych elementów.

Jaki wpływ ma kształt czaszki na rysy twarzy? Twarz wbrew pozorom nie jest okrągła (chyba, że macie nadwagę),

Oczy najczęściej znajdują się na linii z uszami, czyli jeżeli narysujecie linię od czubka uszu, to wasze oczy powinny się znaleźć pod tą linią.

Ten i wiele innych przykładów jest zawarte w książce.

W załączniku macie film prezentujący rysowanie twarzy. Wydaję mi się, że autor mocno wzorował się na wyżej wymienionej książce :)

Wiec jeżeli nie lubicie czytać/nie znacie angielskiego, to zawsze możecie obejrzeć film. Też po angielsku, ale do rysowania jednak nie jest wymagany angielski na profesjonalnym poziomie :)

#rysowanie #rysujzwykopem #ksiazki #ksiazka
R.....x - Do moich lekcji jest tag: #rysowaniezrezixem 



Lekcja 2. Dzień 1.



Od c...
  • 7
@Rezix: Propsy. Kiedyś na mirko pisałem o tym, że facjaty okazują piękno matematyki, określone proporcje mniej więcej te same dla wszystkich i znając te schematy można szybko się nauczyć rysować porterty to lenie pisały, że nie mają talentu itd.

Talent jest bardzo potrzebny artyście, ale zwykłemu rzemieślnikowi już nie.