Wpis z mikrobloga

Kupiłem na aukcji allegro kamerkę niby SJ4000, opis aukcji i zdjęcia na to wskazywały przyszła niestety #!$%@?, a dokładniej wyglada na acmell SD28. Pisałem o tym sprzedawcy niestety wypiera sie nieoryginalności swojego produktu a ja z chęcią bym ją zwrócił ale niestety mineło 10 dni na zwrot. Tutaj treść e-mail jaki otrzymałem od sprzedawcy gdy go poinformowałem że kamerką która przysłał to nie SJ4000.

Dzień dobry,

Napiszę Panu to co piszę wszystkim klientom pytających się o oryginalność kamery SJ4000. Nie ma czegoś takiego jak oryginalna, podróbka kamery SJ4000. Kamera ta jest chińskim odpowiednikiem kamery GoPro, która jest x3 droższa od SJ4000. Oryginalność i podróbki zaczęły się od sławnego artykułu na stronie faxoffer. Artykuł ten był idealnym zagraniem marketingowym ponieważ firma, która sprzedaje kamery SJ4000 zrobiła na swojej stronie porównanie dwóch wersji kamer od dwóch różnych dostawców. Jedną nazwali kopią, a drugą, którą posiadała ta firma nazwali oryginalną i podali linka do siebie do sklepu. Jak to zazwyczaj bywa informacja szybko podbiła serca klientów, którzy nie mają pojęcia o produktach z chin. Aby coś było oryginalne musi być opatentowane i być znakiem towarowym chronionym. Przy kamerach SJ4000 tego nie ma ponieważ w chinach jest obecnie kilkanaście fabryk, które produkują te kamery. Z racji, że jest tylu producentów kamerki różnią się nieznacznie w wyglądzie zewnętrznym. Natomiast zamontowane podzespoły we wszystkich wersjach są takie same, czy to chipset czy optyka. Różnią się też oprogramowaniem i sterownikami.

Zagranie, które wykonał foxoffer ma dokładnie takie same znaczenie gdybym ja na swojej stronie porównał dwie wersje kamer od dwóch różnych producentów. Swoją wersję nazwał bym oryginalną i podał link do aukcji, a resztę nazwałbym kopią. Do tego foxoffer obecnie sprzedaje jeszcze inną wersję kamery niż mieli wcześniej.

Wersja kamery, którą posiadamy w sprzedaży jest jedną z lepszych na rynku. Bierzemy ją bezpośrednio o jednego z jej producentów. Sprzedaliśmy ich blisko 200szt. i żaden z naszych klientów nie zgłaszał z nią problemów, a tym bardziej nie miał problemów z jakością nagrywania. Proszę porównać jakość nagrywanych filmów z tymi dostępnymi na youtubie.

#sj4000 #prawo #prawokonsumenckie #umowa #zwrottowaru #reklamacja #allegro
  • 13
@Akuku69: próbowałem, niestety sprzedawca się upiera ze kamerka ma wielu twórców.

@vervurax: tyle że posiadam jeszcze jedna kamerke która kupilem rok wczesniej i różnica miedzy moja SJ4000(od SJCAM) a ta która otrzymałem z aukcji jest ogromna

@NiedzielnyMirek: własnie tez tak mi sie wydaje ze to będzie

najlepsze rozwiązanie, a co jeśli sprzedawca tego nie zaakceptuje?
@deiw17930: ale po czym wnosisz, że coś jest oryginalne lub nie? Prawda jest taka, że nie ma na tę kamerkę żadnego patentu ani nic co nie pozwalałoby chińczykom produkować jej w różnych fabrykach i każdej nazywać oryginalną. W tym jest cały problem.
@netes: to prawda, ale jeśli na aukcji pisze ze sprzedawana jest kamerka SJ4000( nie pisało jakiego producenta) a otrzymuje produkt który jest do niej bardzo podobny(mam porównanie z swoja SJ4000 a także w sieci jest pełno filmów, forów itd które porównują), jakość filmów jest inna, szumienie matrycy jest inne, bateria jest minimalnie większa( nie pasuje do mojej SJ4000 od SJCAM), obudowa kamerki posiada dziwne dziury pod wyświetlaczem( na mojej tego nie
@deiw17930: zapominasz cały czas o jednej rzeczy - nie ma czegoś takiego jak oryginalna SJ4000, więc produkt który otrzymałeś również może być nazwany SJ4000, a mieć nieco inne parametry, w tym cały numer. Niestety to walka z wiatrakami bo gość ma dużo racji w tym co pisze. Gdyby SJ4000 było zastrzeżonym znakiem handlowym wtedy tak - można podważać oryginalność produktu. Natomiast w obecnej sytuacji każdy z produktów można tak nazwać (
@netes:

FoxOffer zrobił świetne zagranie. Jednym wpisem(!) na blogu oddzielił podróbki od oryginałów (wyrocznia po prostu). Dlatego np my przestajemy się bawić w SJ4000 z racji wielu odmian, podróbek, innych obudów, wielkości baterii itd. Nadmienić należy również, że zdanie "Natomiast zamontowane podzespoły we wszystkich wersjach są takie same, czy to chipset czy optyka" jest nieprawdziwe. Spotkałem już wersję z różnymi chipsetami nie tylko z Novatekiem NTK96650 ale również tańszymi (i gorszymi)