Wpis z mikrobloga

#bekazprawakow #bekazkorwina #jkm #korwin #krul #neuropa

Kolejne mądrości Korwina z jego Facebooka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niestety: nawet moje żelazne zdrowie nie wytrzymało trudów kampanii. Konkretnie: nie wytrzymało przelotów samolotem "Embraer". To cudo brazylijskiej techniki dobre jest może do lotów przy temperaturze +40ºC - w Europie niestety wieje wszystkimi szparami zimne powietrze. Ludzie, podobnie jak w bydlęcych wagonach wiozących zesłańców na Sybir, starają się uszczelniać to-to zwiniętymi gazetami.


Linie pasażerskie w EU używają Embraerów 140 i nowszych. Wszystkie one mają wysokość przelotową powyżej 10 km. Jak rozumiem, według Korwina na wysokości 10 km w Brazylii jest ciepło? Ciekawe.

Ciekaw jestem też co mu tam wiało do środka? Przecież samoloty pasażerskie posiadają szczelne kabiny ciśnieniowe - myślałem, że dziś nawet dzieci to wiedzą. Nawet gdyby w w kabinie ciśnieniowej były szpary to po pierwsze wiatr wiałby z samolotu na zewnątrz a nie odwrotnie a po drugie... Korwin jak i reszta pasażerów straciłaby przytomność.

Po raz kolejny gratuluje osobom które na niego głosują i ślepo wierzą w to co mówi. #polityka
  • 90
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

no dobrze, ale wykazywanie że nie zna się na lotnictwie tak czy inaczej nic nie wnosi do kwestii, czy zna się na ekonomii.


@bruceivins: Nie wznosi do tego czy zna się na ekonomii, ale wnosi do tego jak się zachowuje. No zastanów się. Jak masz znajomego, który non stop #!$%@? głupoty o polityce i sporcie - załóżmy, że zauważasz to bez problemu, bo znasz się na tym. I teraz ten
  • Odpowiedz
Przecież masz deklaracje - tam masz efekt dogadania się.


@ediz4: Jaki efekt dogadania? Jak oni mają zamiar to osiągnąć, bo z tej deklaracji to nie wynika. Kiedy mają zamiar się dogadać? Przed objęciem władzy czy po objęciu władzy zaczną się martwic?
  • Odpowiedz
@JakisTamKtosek:

Zadziwiliście mnie Państwo - przynajmniej: niektórzy. Myślicie, że nie wiem, że między samolotem "Embraer", a bydlęcym wagonem wiozącym zekow do łagrów - są pewne drobne różnice? Np. to, że wagon leci niżej...


Natomiast to, że w nowoczesnym samolocie ludzie zatykają szpary pozostawione dla klimatyzacji gazetami - a stewardessa oznajmia, że nic się z tą klimą nie da zrobić - to zabawne, nieprawda-ż. Dopóki człowiek nie dostanie zapalenia ucha środkowego.
  • Odpowiedz
@Internet_the_explorer: Już się dogadali. Przyczepić się można jedynie do braku konkretów co miejmy nadzieje się zmieni do przyszłych wyborów parlamentarnych. Dla Ciebie nawet jakby program liczył 100 stron to byś znalazł coś do narzekania. Mam wrażenia że tak latasz po tych tagach i szukasz tu czegoś do czego by można pohejtować a jak już Korwin powie coś głupiego to normalnie radość.
  • Odpowiedz
@ediz4: to wynika z prostego faktu, że takie balony po pierwsze nie dolecą w kosmos tylko do wyższych warstw atmosfery a potem pękną. Po drugie wyniesienie czegoś w kosmos wymaga osiągnięcia prędkości ucieczki której nie osiągną balony. Po trzecie zbieranie tych balonów i przenoszenie ich wyżej jest bardziej kosztowne i pracochłonne niż tradycyjna misja
  • Odpowiedz
no dobrze, ale wykazywanie że nie zna się na lotnictwie tak czy inaczej nic nie wnosi do kwestii, czy zna się na ekonomii.


@bruceivins: myślę, że trochę mieszasz - czym innym jest nieznanie się na czymś, a czym innym udawanie eksperta od czegoś...

normalny racjonalny człowiek zazwyczaj nie zna się na wszystkim, jeśli zdarzy mu się dyskutować na temat, w którym nie ma odpowiednich kompetencji to zachowuje się spokojnie, z rezerwą, więcej słucha niż mówi
  • Odpowiedz
Już się dogadali. Przyczepić się można jedynie do braku konkretów co miejmy nadzieje


@ediz4: te deklarację ideową i ich dogadanie można porównać do stwierdzenia "ustawą wprowadzimy bogactwo i normalność". Jak to osiągniemy pomyślimy potem.
  • Odpowiedz
@Supercoolljuk2: Wysokich pensji ? - przecież to reguluje rynek nie KNP - trochę popłynąłeś. Z likwidacją Zusu będzie cieżko , wolny rynek da się dość prosto przywrócić. Co do balonika przyznaje Ci racje - nie osiągnie 11.2km /s
  • Odpowiedz
@JakisTamKtosek: To niestety prawda z tą klimatyzacją wiejącą z każdej szpary w tanich liniach lotniczych (i nie chodzi o te regulowane nad głową). Siądź sobie kiedyś w ostatnim rzędzie np. w WizzAir to zobaczysz o co chodziło Korwinowi, gwarantuje problemy z uchem przez kilka dni, a czasami nawet i zapalenia ucha środkowego można dostać.
  • Odpowiedz
@JakisTamKtosek: Korwin niestety po raz kolejny udowodnił, że jest dyletantem. Czasami mówi z sensem, ale powinien unikać wypowiadania się na tematy, o których nie ma pojęcia. Nie tylko dla swojego dobra.

A co do Embraerów, to leciałem w tym roku przypadkowo modelem 195 i muszę powiedzieć, że jest dużo wygodniejszy niż standardowy B737: szersze i miększe fotele, więcej miejsca na nogi i gniazdko 230V. Jest też szybszy i chyba nieco
  • Odpowiedz
@Pieron: widać, że nie leciałeś nigdy tym samolotem. Ja leciałem w tym tygodniu w obie strony. Indywidualny nawiew zakręcony (takie okrągłe jakbyś nie kojarzył) ale ze "szpar", jak to ładnie JKM, określił pizga zimnym powietrzem. Oczywiście nie ma to nic wspólnego z temperaturą w Brazylii ale fakt, że konstrukcja jest źle pomyślana, bo centrala klima nie powinna walić bepośrednim strumieniem w pasażera. I nie, Janusz nie ma możliwości jej "zakręcić".
  • Odpowiedz
Ja się z nim w wielu sprawach nie zgadzam, uważam, że są lepsi od niego, ale program jego partii jest najbliższy moim poglądom


@poebalo: Czyli teraz głosowanie na mniejsze zło już jest w porządku? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz