Wpis z mikrobloga

#emigracja #uk #niemcy #zagranico

Witajcie,

Pytanie do ludzi mieszkających za granicą (głównie zależy mi na opinii ludzi którzy mieszkają w UK i DE, ale z chęcią posłucham też emigrantów którzy zamieszkują jeszcze inny kraj): Jak jesteście traktowani przez tubylców? Czy jeśli znając język angielski pojadę do Anglii pracować na magazyn to będą mnie traktować jako typowego "polaczka cebulaczka"? I to samo; jak to wygląda w Niemczech? Najbardziej mi zależy na odpowiedzi ludzi którzy pojechali tam pracować w "prostych" pracach, bo wiadomo jak taki programista gdzieś wyjedzie to pewnie jest poważniej traktowany itd. Boję się, że jakbym kiedyś wyjechał i chciał się integrować np. z Niemcami to pomyślą tylko "szty brudny polaczku spieprzaj na ten zmywak i daj mi spokój".

Pozdrawiam!
  • 9
  • Odpowiedz
@BAVARIA_SLAVICA: UK - mój menago miał okres gdy wręcz nachalnie, aczkolwiek z troską wypytywał się mnie czy i kiedy mam zamiar wrócic do Polski. Z ludźmi bywa różnie. Im niższe IQ tym gorzej Cię traktują. Ale jak zaczniesz zajmować odpowiednie stanowisko to zaczynają ci włazić w dupę. Oczywiście dobry angielski pomaga przełamywać bariery i stereotypy i bardzo dużo ludzi traktuję cię jak swojego, kumpla ect. A jeśli dodatkow nie będziesz wygladał
  • Odpowiedz
@BAVARIA_SLAVICA: Niemcy - jeśli będziesz się starał mówić po niemiecku, to będą Cię ciepło traktować. Może być nawet bardzo łamany, bylebyś próbował. Nie spotkałem się osobiście z jakimś niemiłym zachowaniem ze strony Niemców. Już prędzej od jakiegoś rumuna czy innego turasa.
  • Odpowiedz
mój menago miał okres gdy wręcz nachalnie, aczkolwiek z troską wypytywał się mnie czy i kiedy mam zamiar wrócic do Polski


@Jofiel: Eh, jakbym tam pracował i bym coś takiego usłyszał to bym pewnie stracił resztki pewności siebie i nawet to czytając troche drgnęło serce.
  • Odpowiedz
@BAVARIA_SLAVICA: Mnie drażniło to, bo to nie było normalne, taka nieszczera troska. Ale w końcu go przekonałem, że to moja sprawa i nie musi się tym interesować i od tego czasu jest ok. W tej chwili gdybym poprosił o transfer do Polski to by mnie namawiał do zostania pewnie.
  • Odpowiedz
@BAVARIA_SLAVICA: Zalezy z kim pracujesz. Nie da sie tego przewidziec. Jesli komunikatywnie gadasz po angielsku powinno byc ok. Czesto sa tez bardzo ciekawi innych kultur, jezykow czy narodowosci. Mam kilku angielskich znajomych co przez prwien czas obsesyjnie uczyli sie wszystkiego co polskie. Tradycji, jezyka, zwyczajow, gramatyki. Jezdzili na wakacje do Polski. Ludzie sa rozni
  • Odpowiedz
@BAVARIA_SLAVICA: dokladnie, zalezy na kogo trafisz, w UK raczej nie mam negatywnych wspomnien z anglikami w pracy, wiekszosc sympatyczna i gadatliwa, calkiem chetnie dowiaduja sie czegos o nas - sami tez wiedza potrafia zaskoczyc.
  • Odpowiedz
DE - nie spotkałam się nigdy z jakimś zachowaniem na minus tylko ze względu na pochodzenie. Niemców drażni, jak ktoś nie mówi w ich języku. Jeżeli nie znasz niemieckiego choćby TROSZKĘ - to zapomnij o Niemcowni. Jak widzą, że się starasz, próbujesz - to już jest dobrze :)
  • Odpowiedz