Wpis z mikrobloga

Już po wyborach, beton polityczny został. Ludziom się podoba w tym kraju, a mi nie. Kończę studia i pracuję. Poczekam aż dziewczyna skończy studiować i jadę na emigrację. Wołam więc #emigrujzwykopem - gdzie najlepiej wyjechać?

Rozważam:

#australia

#norwegia

#nowazelandia

#irlandia

Proszę o pomysły gdzie jest najlepiej się żyje i gdzie warto wyjechać na dłużej (tj min. 6 miesięcy) tak żeby mi się spodobało żebym został ( ͡° ͜ʖ ͡°)

EDIT: I zapomniałbym wołać

#kanada
  • 62
@janusznowak01: Ja polecam Norwegię i jak zechcesz to mogę poszukać posta w którym pisałem z czego się po kolei uczyłem. Jadę tam w przeciągu kilku miesięcy jak uzbieram kasę i dokończę sprawy w Polsce to pewnie zrobie jakiś tag tutaj.

Jeśli znasz angielski bardzo dobrze i masz doświadczenie w tym co piszesz to możliwe, że się obędzie bez norweskiego. W Norwegii są najwyższe zarobki z krajów w których podałeś i podejrzewam,
@platkiowsiane: tylko boję się że w norwegii mogą nie chcieć mnie na lepsze stanowisko niż siłowego - kończe dobrą uczelnie i troszkę wstyd tam pracować jako fizyczny po takiej uczelni - wiesz jak może to w praktyce wygląda?
@janusznowak01: Dlatego napisałem o doświadczeniu. Jeśli nie będziesz znać norweskiego ani nie będziesz miał doświadczenia w jakimś pożądanym fachu to może być ciężko po samych studiach. Ogólnie polskie studia nie są prestiżowe ani trochę i zawsze żyłem z myślą o emigracji więc ich nie rozpoczynałem.

Napisałeś, że to ma związek z marketingiem więc nie widzę opcji, żeby język nie był wymagany (na zdrowy rozsądek).
@m_dop To bardzo dużo odkłada. Albo dobrze trafił albo #!$%@? nadgodziny jak głupi i nic nie je ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ewentualnie miałeś na myśli może korony a nie PLN. (bo jak zarabia tyle, żeby odkładać tak dużo to się zamknie w wysokim progu podatkowym co sprawia, że jest to mało prawdopodobne).
tylko boję się że w norwegii mogą nie chcieć mnie na lepsze stanowisko niż siłowego - kończe dobrą uczelnie i troszkę wstyd tam pracować jako fizyczny po takiej uczelni - wiesz jak może to w praktyce wygląda?


@janusznowak01:

Ja też skończyłem jedną z najlepszych uczelni technicznych w kraju, a moja pierwsza praca po studiach to było stanowisko szambonurka za 1800 zł na rękę. Mała rada: im szybciej zejdziesz na ziemię i
@janusznowak01: Xgadzam się. jest słabo, ceny coraz wyższe i jako polakcebulak trzeba #!$%@?ć 1/3 na życie. Ja tam wracam do Polszy na jakieś gównoroboty i słuchać dzieci jak będą mówić po naszemu
@janusznowak01:

angielski znam na bardzo wysokim poziomie - mógłbym spokojnie iść na filologię


To o niczym nie świadczy a filologia angielska w Polsce to gównokierunek. Norwegowie znają angielski na poziomie native speakerów. Musisz być minimalnie na poziomie B2/C1, żeby to coś znaczyło
@m_dop To bardzo dużo odkłada. Albo dobrze trafił albo #!$%@? nadgodziny jak głupi i nic nie je ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ewentualnie miałeś na myśli może korony a nie PLN. (bo jak zarabia tyle, żeby odkładać tak dużo to się zamknie w wysokim progu podatkowym co sprawia, że jest to mało prawdopodobne).


@platkiowsiane: Dość obrotny był gościu, więc niewykluczone że dobrze trafił. Nie mam z nim kontaktu
@m_dop: No widzisz. Ja mam 20 lat i dom w Polsce, który dostałem od wujka. Biedny nie jestem i znalazłbym tutaj pracę, ale wolę tam pojechać i zarabiać porządnie niż tutaj średnio. Mój plan to odkładanie minimum 5000zł miesięcznie a to jest możliwe bez problemu pracując w McDonaldzie. (jeśli nie pijesz/ nie palisz / nie jesz w restauracjach i nie jesteś podczłowiekiem).