Wpis z mikrobloga

5 dni to sporo. Kup sobie książeczkę a'la Top Ten Sztokholm i jesteś w domu. Mi się tam po prostu miło szwendało. Gamla Stan, Skeppsholmen, Djurgarden, wszelkie punkty widokowe. Jako muzeum zachwycony byłem Vasamuseet - nie jestem fanem żeglarstwa i historii, ale możliwość zerknięcia w zakamarki tego statku była świetna. Sztokholm to nie Rzym raczej, ale jest mega przyjemny. Po zmroku nie zapuszczaj się w stricte muzułmańskie dzielnice.
@betonkomorkowy: skoro mieszkanie w centrum to inna sprawa ;) Za dużo po knajpach nie chodzę ale powiem co wiem :) Zależy z kim i w jakim celu chcesz iść do knajpy :P Ze znajomymi na piwo, czy z dziewczyną posiedzieć i przy okazji coś zjeść? :)
@betonkomorkowy: no przecież bym Ci ekskluzywnych restauracji nie polecał, mi też szkoda kasy na takie zabawy :D unikaj starówki i Drottninggatan (zwiedzić jak najbardziej polecam ale nie bary), taki deptak niedaleko starówki, bo to typowo turystyczne miejsca i zdzierają na przyjezdnych :P wygoogluj sobie ulicę Sveavägen, tam roi się od barów i klubów, w niektórych można wypić piwo nawet za 25kr jak poszukasz, a to dobra cena jak na tutejsze warunki