Wpis z mikrobloga

Mireczki, potrzebuję pomocy z internetami ( ͡° ʖ̯ ͡°) Tydzień temu (w trakcie walki Adamka ze Szpilką) spalił/przegrzał mi się router - uzyskiwał IP, ale pingowanie jakiejkolwiek strony kończyło się tylko utratą pakietów, nic nie działało. Następnego dnia przyszedł technik, podłączył swój i okazało się, że wina routera a nie Neostrady, więc podłączyłem inny, który już po jednym dniu zaczął zachowywać się dziwnie - zrywanie połączenie, nie chciał się sam zrestartować po crashu, itp. Pożyczyłem od znajomego router, który do dzisiaj działał bardzo dobrze. Problem zaczął występować w godzinach popołudniowych - pingi na onet/wp w granicach 30 ms i nagle utrata pakietów na kilka minut. W tym czasie nie ładują się żadne strony internetowe, ale komunikatory albo gry multiplayer działają bez zarzutu (gry o ile zostały wcześniej uruchomione, bo inaczej nie łączy). Sytuacja powtarza się bardzo często, nawet do 10 razy w ciągu godziny.

Usterka została zgłoszona już do Neostrady, ale jeśli problem leży jednak po mojej stronie, to chciałbym się z nim jak najszybciej uporać. Pan z Obsługi Technicznej nie wydawał się zbyt ogarnięty (chyba, że po prostu niektóre niepotrzebne pytania musi po prostu zadać...), ale przyjął zgłoszenie.

W trakcie utraty pakietu na stronach typu wp/onet/google ping na router (192.168.0.1) jest <1ms. Zaciekawiło mnie jeszcze, że często kiedy występuje utrata pakietów w przypadku WP, to np. na Onet pingi idą normalnie i odwrotnie.

Naszukałem się trochę rozwiązań w internecie i nie znalazłem podobnego problemu (bo u mnie dostęp do internetu jest cały czas, nie otwierają się tylko strony - coś z DNSami?). DNS miałem wpisany googlowski (8.8.8.8), ale spróbowałem zmienić na przydzielany automatycznie i nie pomogło.

Sprawdzałem już na pięciu komputerach i wszędzie to samo. Podłączenie kabla do urządzenia też w niczym nie pomaga.

#internet #siec #problemytechniczne #pomocy #neostrada