Wpis z mikrobloga

W zeszłym tygodniu kupiłem laptopa Dell Inspiron 7537. Ogólnie jestem zadowolony, i5 daje radę pomimo, iż jest to model niskonapięciowy, Geforce 750M pozwala mi grać w Shadow of Mordor w b. wysokich ustawieniach z 40-50 klatkami.

Jest jedno ale... WiFi...

W sąsiednim pokoju nie mam co liczyć na 80Mbs które na starym laptopie wyciągam bez większych problemów. Na Dellu zwykle wyciągam 30Mbs. Pełna prędkość jest tylko metr czy dwa od routera. W pokoju gdzie zasięg jest słaby, stary laptop wyciąga 20-30Mbs, nowy 0,5-2Mbs. Oczywiście kreski zasięgu na max, teoretyczna prędkość wg szczegółów połączenia to 300Mbs. Ech w serwisie powiedzieli że to "normalne działanie WiFi".

Wypełniłem formularz zwrotu do sklepu, bo jeszcze nie minęło 10 dni od zakupu.

Muszą mi uznać to, czy powiedzą, że bezpodstawnie zwracam i żebym spadał? Kupione w x-kom.pl

#laptopy #dell #laptop #notebook #komputer #xkom
  • 23
@Mhrok: Tyle, że jak zdjęcia zrobić? Może film jak jeden i drugi laptop po kolei ma odpalane speedtesty? Poza tym najgorsze jest to, że wifi działa. To trochę jakbym reklamował telefon, bo słabe zdjęcia robi. Dlatego chcę zwrot, bo to chyba prostsze niż te wszystkie serwisy, gwarancje itp.
@bodzi_dzwunik: a ten stary komp to po wifi wyciąga 80 w tym samym czasie, w którym nowy wyciąga 30?

Stary się łączy po wifi-n czy po innym standardzie?

Z moim Lenovo miałem tak, że najpierw łapał 3-4mbps, UPC kazało mi zmienić ustawienia routera (m.in. kanał wprowadzić ręcznie na jakiś nieużywany i standard nie BGN tylko same N) po tych zmianach łapał 30mbps, po zmianie softu w routerze łapie 50-60mbps (a ustawiony
@vlodar: Nie w jednym momencie, ale testuję jeden, później drugi i znów pierwszy i średnia jest taka, że ten nowy wyciąga 50% tego co stary. Obydwa komputery łączą się po WiFI-n. Ustawienia karty zmieniałem na zalecane przez producenta, zmieniałem sterowniki i udało mi się osiągnąć to, że zwykle wyciąga powyżej 30, bo wcześniej nawet 20 to był wyczyn. Poza tym jeśli postawię komputer obok routera to leci 80Mbs, więc chyba to
@bodzi_dzwunik:

Metalowa obudowa trochę, żeby nie powiedzieć mocno tłumi sygnał, spróbuj ustawić się w drugim pokoju, ale ekranem w kierunku routera, sprawdź jaką też jaką masz kartę wifi i zmień kanał w routerze na mniej zajęty przez innych.
@cenzor123: Możliwe, ale w internecie znalazłem posty na forach, że wymiana karty sieciowej na inny model z intela rozwiązywała problem.

Zasięg jest niby max, więc albo źle pokazuje zasięg, albo to nie wina mocy sygnału. Ech już sam nie wiem
@Pustulka: Jak nim pomanewruję to prędkość się zmienia, nawet jak stoję na linii router-laptop to prędkość spada. Tyle, że stary laptop nie ma takich problemów, ba nawet na telefonie mam większe prędkości niż na Dellu.

Najgorsze jest to, że za rok pewnie będę miał łącze ponad 100Mbs, bo dostawca internetu średnio raz na rok, półtora podwaja prędkości (łódzka Toya) i chcę mieć takie prędkości bo jak gry mają po 50Gb to
@bodzi_dzwunik:

Coś za coś stary laptop pewnie był plastikowy, ten jest prawie cały metalowy i obudowa tłumi sygnał. Zmień kanał w routerze na mniej załadowany, sprawdź czy masz kartę wifi od intela czy inną.
@cenzor123:

Dell w części konfiguracji tego laptopa też montował Intel Wireless-N 7260, ale fakt jest taki, że anteny są umieszczone w metalowej obudowie, więc tak czy siak sygnał będzie trochę tłumiony.
@Pustulka: Już sprawdzałem na Ubuntu ( ͡° ͜ʖ ͡°), to samo. Dziwi mnie jednak to, że kreski na max i prędkość łącza waha się tak między 240-300Mbs, a nie mogę wyciągnąć 80Mbs. Nie znam się na tym, ale czy to nie jest dziwne?
@Pustulka: Znalazłem tylko opcję Enable WMM, po jej odznaczeniu jest chyba jeszcze gorzej. Ze strony intela sterowniki radziły sobie na tyle źle, że nawet metr od routera nie było ponad 40Mbps, teraz mam najnowsze ze strony Della i przynajmniej przy routerze jest te maksymalne 80Mbps.
@Pustulka: A taka karta kosztuje ok 200zł...

Cóż wypełniłem formularz zwrotu na stronie x-komu, tak radziła mi pani z pomocy technicznej od nich. Mieszczę się w 10 dniach zwrotu. Nie wiem tylko czy oni wtedy muszą przyjąć zwrot, czy tylko wtedy gdy uznają, że rzeczywiście jest coś nie tak ze sprzętem. X-kom jeszcze nigdy mnie nie zawiódł i liczę, że nie zawiedzie mnie tym razem.