Wpis z mikrobloga

#film #kino #interstellar #oswiadczenie #nauka

Interstellar 10/10

To nie jest zwykłe oglądanie filmu. To jest wejście w tunel czasoprzestrzenny razem z załogą misji Łazarz i u boku Coopera ujrzenie co jest za horyzontem zdarzeń po wpadnięciu w Gargantue.

Ja pie*dole... nie mam słów. Genialny film, genialne aktorstwo, efekty specjalne(sekwencja wejścia w tunel Morrisa-Thornea :o), to że film przesiąknięty jest szczerymi emocjami


i pełen napięcia, zwrotów akcji i co mnie zaskoczyło - HUMORU :D TARS wymiata

Kto nie widział niech #!$%@? do kina w podskokach a kto uważa że film jest kiepski... jest idiotą

#siekierates <=== tylko prawilne opinie
SiekYersky - #film #kino #interstellar #oswiadczenie #nauka 

Interstellar 10/10

To ...

źródło: comment_IYh2JlCQvljFeb0PLT3cfucpcXhBaw8V.jpg

Pobierz
  • 69
  • Odpowiedz
@LordOfTheBananas: z którego fragmentu tekstu, który wkleiłeś wynika, że w filmie używają pojęć "worm hole" i "black hole" naprzemiennie?

W filmie worm hole był po prostu czarną dziurą co samo w sobie już uniemożliwia wydostanie się z niej


Skąd pomysł, że w filmie worm hole był czarną dziurą?
  • Odpowiedz
@ghostface: Mówili o tym bohaterzy filmu, mówił o tym sam reżyser w wywiadach.

Tu jest scenariusz, znajduje "black hole" 54 razy.

Ansen motions to his assistant, who turns on a projector.

On-screen, we see the familiar pulse and echoes.

ANSEN

"Yesterday morning, our facility in

Hanford identified this signal: a

neutron star colliding with a

supermassive black hole. We went

through the last year's data and

triangulated the source."

http://leonardlangfordlexicon.com/wp-content/uploads/2014/06/INTERSTELLAR-Jonathan-Nolan.pdf
  • Odpowiedz
@LordOfTheBananas: przeczytałeś w ogóle fragment, który wkleiłeś?

We know that, Doctor. What we don't

know is why, according to your

numbers, this event took place right

here in our own solar system.

ANSEN

It didn't. Because if it had we'd

all be dead by now.

Tak właśnie zlokalizowali worm hole - bo przeszedł przez nią sygnał kolizji gwiazdy neutronowej z czarną dziurą. Rzecz w tym, że stało się to w innej
  • Odpowiedz
@SiekYersky: Zgadzam się w 100%

Ja mam wrażenie, że masa osób tego filmu nie kuma zwyczajnie i przytłaczają je informacje o zakrzywionej czasoprzestrzeni czy horyzoncie zdarzeń.

No ale zawsze pozostaje im obejrzenie sobie Transformersów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SiekYersky: film średni a momentami nudny i bez logiki. Za dużo relacji ojciec-córka za mało kosmosu. Oczywiście efekty świetne ale muzyka słaba i stanowczo za głośna. Wiele rzeczy wziętych z dupy i nie trzymających się kupy. Pomysł dobry ale z realizacją trochę gorzej.
  • Odpowiedz
Nie tłumaczy to jednak znikomego przyciągania czarnej dziury.


@LordOfTheBananas: jak to znikomego przyciągania? Przecież przyciągała, jak się zbliżyło odpowiednio to nie można się już było wydostać, z daleka jej przyciąganie było znikome, tak jak każdego innego obiektu w kosmosie odpowiednio oddalonego.
  • Odpowiedz