Wpis z mikrobloga

@Elfik32: Pracuje też na UW. Wypowiadał by się jako Wiktor Niedzicki, a nie pracownik TVP. Czyżby TVP wysłało lojalkę to swoich wszystkich pracowników w związku z wykopem? Czy też wy wolicie teraz strzelać focha?
@Elfik32: A wytłumacz mi co ma do tego TVP? Pytacie się osoby prywatnej i chyba osoba prywatna może się zgodzić lub nie zgodzić na AMA. A to gdzie pracuje to chyba nie ma nic do rzeczy bo nie będziemy pytać o telewizje. A co do akcji. 9 odpowiedzi ala fejsik więc zakopane bardzo słusznie. Dobrze że jeszcze nie napisali że mamy smski wysyłać.
@Elfik32: "Zresztą po tym jaki poziom pokazała wczoraj nasza społeczność" - ja widziałem wiele poważnych pytań w AMA, które zostały pominięte przez moderatorów. Dopiero po tym, jak oni ani razu nie wspominali o wykopie w telewizji, po tym jak olewali odpowiadanie na pytania, zaczęła się cała nagonka. Moderatorzy prezentowali wypowiedzi na mizernym poziomie, typu "Lubimy oliwki" i udzielili ich tylko dziewięć. Sami się zastanówcie, czy to nasza wina, że potraktowaliście nas
@TellMeMore: + Dobrze gadasz. Tak to jest jak sprowadza się na wykop programiki dla trzynastolatek. Naprawdę nie wiem czego się spodziewali po tym. Jeszcze jakby ktoś tam odpowiadał osobiście a nie przez jakiś wyczesanych kolesi przy laptopie.
@Elfik32: Skoro ponad 100 osób poparło to pytanie: http://www.wykop.pl/link/964789/ama-z-moderatorami-programu-the-voice-of-poland-tvp2/#comment-7754845 to jednak coś w tym jest. Powiedziałbym, że nie wypał tego AMA otwiera furtkę do poważnych tematów, a nie _słit komci na fejsbuku i zaproszeń na koncercik :*_.

Pisałem już wcześniej w innym wątku, to AMA nie pasowało do Wykopu, nie ten target. Było więcej lepszych propozycji ze strony wykopowiczów, a jedno (pan Cejrowski) jest chyba w trakcie realizacji.
@Elfik32: a dlaczego obwiniacie społeczność, skoro PRZEWAŻAJĄCA WIĘKSZOŚĆ była przeciwna temu AMA? Obwinćcie samych siebie, że w ogóle wpadliście na pomysł organizowania tego typu AMA,znając opinię wykopowiczów na temat tego typu programów. To, że TVP jest spalone to tylko i wyłącznie z winy administracji, że akurat wybrała tego typu program. Krótkowzroczny więc był administrator, nie my...
@Deszcz_kotletow: "9 odpowiedzi ala fejsik wiec zakopane slusznie" - zakopane przed tym zanim padlo pierwsze pytanie, nie sadzisz, ze to mialo wplyw na to, ze tvp zignorowalo Was jako target i odpuscili odpowiadanie? Mozecie sobie tlumaczyc, ze to nie pasuje do wykopu, ze kazdy ma prawo zakopac, ale watacha ktora stworzyliscie, ktora rzucacie sie na kazdego kto nie pasuje wam w komentarzach lub na mikroblogu zaczyna byc niebezpieczna dla spolecznosci ktora
@maciejkiner: Aha i jeszcze jedno. Sami to nakręciliście strasząc banami, dodając znalezisko 2 godziny wcześniej i pokazując dopiero o 19:55 do tego wykopane przez każdego admina. Potem prem bany za #!$%@? w komentarzu.
@maciejkiner: A ja głupi myślałem, że wykop jest tworzony przez ludzi dla ludzi. A nie przez reklamodawców dla no właśnie sam nie wiem kogo. Kogo obchodzi VoP lub inne komercyjne programy robiące ludziom papkę z mózgu zmuszając do płacenia za SMS? Chcecie brnąć w tę stronę to może więcej $ zarobicie, ale powstanie tutaj drugi kwejk i stracicie dużo ciekawych osób na rzecz dzieciaków które będą zasypywać wykop śmieciami. To się
@ciepol: i po takim feedbacku co mielismy zrobic? W realnym swiecie, jak sie do czegos zobowiazujesz to wywiazujesz sie z tego.

Akcja z TVP mogla dac niezlego kopa tej spolecznosci i dluzsza, dla wielu z was o wiele ciekawsza, wspolprace. Przekresliliscie to swoim mysleniem "tu i teraz". Przeciez nikt nie kazal wam niczego wykopywac wbrew sumieniu. Ale zmawiajac sie na takie akcje wystawiliscie ocene sobie, nie nam. Ocene zapatrzonego w siebie
@maciejkiner: Współpraca polega na obu stronach, a nie że Wy robicie co chcecie i jak chcecie, gdyby nas tu nie było to by Was nie było i serwis by upadł jak inne podobne. Chyba zapomnieliście że my tu wchodzimy dzień w dzień, i nabijamy wam kasę za reklamy i resztę. Bo nowi użytkownicy nie będą tak sumienni jak my. I ten serwis upadnie. To AMA to była porazka, nikogo z nas
@saxo: ale my bez ich działania też sobie niewiele porobimy tu (klid jest najlepszym przykładem. Bo niby co tam sie dzieje?)

@maciejkiner: ma tu trochę racji

Ale mnie tu nie było, ja nic nie widziałem, nie wiem co się działo
@maciejkiner: Maciek tylko pod tym AMA ten VoP zebrał na "klatę" po 200-300 minusów przy każdej wypowiedzi, chyba rozdało to kilkuset użytkowników a nie ta "10tka" czy "15tka" zakopujących. A w kwestii współpracy z ciekawymi ludźmi powiedział już chyba wszystko @scyth: .
@maciejkiner: powinna wam się zapalić lampeczka: "oho, może być gnój". idziecie do vop mówicie co i jak, może nawet wstrzymujecie akcję. wykopowicze noszą was na rękach. wracacie z innym (bardziej wykopowym) programem z ramówki tvp. wilk syty i owca cała.

chyba, że w ciemno coś podpisaliście... ale to już oznacza, że macie padakę a nie marketing i ktoś powinien za to polecieć. naprawdę nie potrzeba było proroka, żeby przewidzieć taki scenariusz.
@fafner: No dobra, ale dzięki komu ten serwis się rozrósł? Dzięki nam chyba co nie ? Dzięki użytkownikom którzy zaczęli tu wchodzić codzień po kilkanaście godzin. Nas nie będzie to i nie będa mieli dla kogo robić reszty innowacji.
@saxo: No dokładnie. Ale wy w ogóle nie bierzecie pod uwagę tego, że bez ich działania my nie moglibyśmy tu w ogóle wchodzić. Czasem trzeba po prostu zacisnąć zęby.

Po, co robić wielką aferę? Po, co palić za sobą mosty?
@maciejkiner: Nie lubię się powtarzać, więc po prostu przekleje :P

Mogli wyjść z tego z twarzą. Gdy TVP2 zaproponowało to AMA mogli najpierw spytać użytkowników o to, a nie zgodzić się i poinformować nas o podjętej decyzji. W TVP2 jest sporo lepszych rzeczy. Ba, padały nawet propozycję AMA z panem Strasburgerem czy panem Sznukiem. Wyobraź sobie najpierw takie AMA, a potem w końcu wysłanie naszej drużyny. To by było coś :D
@maciejkiner: Jeszcze jednej rzeczy nie rozumiem. Dlaczego postanowiliście rozpocząć promowanie tvp od jakiegoś takiego dziwnego wytworu, jakim jest vojs of coś tam. Ja na przykład poczytałbym AMA z kimś z browaru Ciechan, może z TVP Kultury, a wy wybraliście największą beznadzieję, jaką można było wybrać. Autentycznie - nie rozumiem. I myśleliście, że co? Że to jest fajne? Ciekawe? Target vois of cośtam nie siedzi na wykopie, tylko onanizuje się przy M
@suckinsyn: I tacy właśnie jesteście. Jak ktoś mówi przeciwko adminom to jest super kolo i bohater no i walczy o wolność słowa a administracja tylko przeszkadza i próbuje zamykać gęby.

Jak ktoś popiera administrację to jest kolaborantem, liże dupę i chce zostać adminem.

Dziecinada
@fafner: for teh lulz

Ale nie tylko o to chodzi. Jeszcze o to, żeby idea wykopu miała zastosowanie w rzeczywistości

edit:

@up: nie chodzi o to aby ślepo jechać po administracji. Wiele rzeczy, które robią jest świetne np. wykop 3.0, który bardzo mi się podoba, albo AMA ze Smoleniem. A takie akcje jak z VOPem trzeba tępić : )
@fafner: Bo generalnie sam wczesniej powiedziales, ze Cie nie bylo, nie znasz do konca sytuacji, a sie udzielasz. Popre administracje w kazdej kwestii w ktorej ma racje, a tym razem; masz babo placek - trzeba bylo zapytac uzytkownikow o zdanie, jak w wielu innych kwestiach. Administracja potraktowala TVP jak kure, ktora zniesie im zlote jaja popularnosci. A Voice of Poland zlalo nas jak byle czacik.pl, w kolko powtarzano cos o pytaniach
Ups - ktoś tu jest definately mad. Bo okazało się, że wykopowicze nie są w żadnym stopniu zainteresowani jakimś gównianym programem z TVP.

Coś takiego! Chamstwo! Wy nam tu dajecie wspaniałe AMA, a my Wam rzucamy tym w twarz?

Trochę powagi, naprawdę. Czy naprawdę myślisz, droga Administracjo, że wykopowicze powinni "zacisnąć zęby" i silić się na "ciekawe" pytanie do jakiegoś żelusia z VoP, bo to "inwestycja na przyszłość" i MOŻE dzięki temu
@maciejkiner:

i po takim feedbacku co mielismy zrobic? W realnym swiecie, jak sie do czegos zobowiazujesz to wywiazujesz sie z tego.


Ale na czym tutaj to zobowiązanie polegało? Z tego, co pisaliście pomysł był ich, kasa żadna nie przepłynęła, na Twarzoksiążce i tak robili AMA z tego, co zrozumiałem, w TVP chyba nie było o tym żadnej mowy, więc dla nich to generalnie byłoby "meh" i sprawa nie była chyba taka
@Elfik32: @maciejkiner: ja nie wiem w ogóle po co ta dyskusja. To od samego początku było skazane na porażkę. W jakim świecie Wy żyjecie? Zachowujecie się, jakbyście na Wykopie byli dopiero od tygodnia. Nikt z Was nie pomyślał, że nas nie interesuje taka komercyjna papka? Ja rozumiem jakieś AMA z ludźmi, którzy są lubieni i podziwiani na Wykopie. Ale to?! Co to ma być w ogóle? Dostaliście kaskę od TVP
Nikt z Was nie pomyślał, że nas nie interesuje taka komercyjna papka?


@Chudy_: z drugiej strony, Ty nie pomyślałeś, że nie możesz wypowiadać się za wszystkich?

Zauważ, że Wykop, to ogromna społeczność (pewnie obecnie ~200 tys. zarejestrowanych użytkowników, którzy mogą się wypowiedzieć), gdzie może tylko 1% regularnie się tutaj wypowiada i nie ma co ukrywać, że to ten 1% decyduje o treści jaka tutaj się pojawia. Nie trzeba być nie wiadomo
Szkoda mi, że nie wyszło tak bardzo coś, co miało być fajne i się spodobać społeczności wykopowej (bo naiwnie ufam, że taki był cel: zrobić coś ciekawego dla Wykopu, a nie finansowy), ale wydaje mi się, że po prostu społeczność poczuła się traktowana jak banda trzynastolatków, no więc... dokładnie jak banda trzynastolatków się zachowała. Nie dziwi mnie to, pomysł był strasznie chybiony - skąd w ogóle myśl, że to zainteresuje wykopowiczów?