Wpis z mikrobloga

fragm. "England, My England" Dougie i Eddy Brimson

POLSKA-ANGLIA 29.05.1993

"[...] Na stadionie skinheadzi czekali na nas w około 150 osób. teraz wielu anglików było gotowych uderzyć, a właściwie były to wzajemne próby atakowania przez jakieś 10 minut, jako że policja oddzielała nas od siebie. Wewnątrz stadionu było gorąco. Kibice pod naszej lewej stronie byli z poznania, ładniejszego miasta niż większość w Polsce. Byli lepiej ubrani i właściwie chcieli żebyśmy się wycofali, aby oni mogli obrzucać polaków po naszej prawej stronie! Ci po prawej byli z Wrocławia i z łodzi, tak mi się wydaje i wyglądali naprawdę okropnie. Podczas meczu rzucali nas butelkami, puszkami i kawałkami ławek. Niewiele obejrzałem meczu, ponieważ bardziej interesowało mnie aby nie zostać niczym trafiony. Kiedy Anglia strzeliła bramkę, my oszaleliśmy z radości, a pociski nadleciały w setkach. Większość z nas miała już tego dosyć i zaczęła rozwalać siedzenia a potem zaatakowaliśmy ekipę która w nas nimi rzucała. Oni zwiali, ale policja szybko zorientowała się o co chodzi. Prasa pisała że Anglicy zachowywali się dobrze i tak w rzeczywistości było z wyjątkiem tego incydentu. Na meczu były dwa rodzaje policji. Jeden do zamieszek w szarych mundurach z tarczami oraz mały oddział policji wyglądający jak komandosi-ubrany na czarno, uzbrojony w pistolety i strzelby na gumowe kule. Na szczęście komandosi byli łagodni dla anglików w tym zamieszaniu. Skinheadzi wariowali i wyglądało to tak jakby atakowali wszystkich innych, nieważne skąd oni pochodzą. Trzy bitwy wybuchły podczas meczu- jedna po naszej lewej stronie, druga, gdzie jedni zaatakowali drugich po prawej stronie i trzecia, gdzie policja dostała solidne baty i była w poważnym zagrożeniu utraty kontroli. To było zajebiste, czysta piłkarska sztuka wojenna- nigdy dotąd nie widziałem czegoś takiego. Wyglądało to tak jakby każdy na stadionie był w to zamieszany. Policja zaczęła pojawiać sie dużych ilościach, ale nic nie mogła zrobić dopóki komandosi się nie pojawili. Komandosi nie pieprzyli się z nikim, ponieważ skinheadzi zwiali za stadion, razem ze wszystkimi którzy chcieli się bić[...] "

#truestory #coolstory #takbylo #hooligans #gimbynieznajo #skinheads
fuManchu69 - fragm. "England, My England" Dougie i Eddy Brimson 

POLSKA-ANGLIA 29.05...