Wpis z mikrobloga

Ciekawostki o Spider-Manie - Original Clone Saga

[ #spiderman #komiksy #komiks #faktyospidermanie #uniwersum616 ]

W zeszycie #121 umiera Gwen Stacy, miłość Petera Parkera. W zeszycie #122 Peter się mści na Normanie Osbornie i przypadkowo powoduje jego śmierć. Ze świata znika zielony goblin i Gwen Stacy. Wcześniej również umiera cpt. Stacy, ojciec Gwen, nie tak dramatycznie jak w filmie The Amazing Spider-Man 1, ale wątek jest pociągnięty na 2-3 zeszyty a sumienie Petera Parkera cały czas wspominało o tym wypadku.

Gwen Stacy kochał ktoś jeszcze - profesor Miles Warren, nauczyciel Petera Parkera i Gwen Stacy. Był tak zakochany, że wykorzystując zamrożone komórki zakochanej pary stworzył ich klony. Klon Petera Parkera wyjawił, że jest Spider-Manem i to było przyczyną wielu ataków Jackala na Spider-Mena. Ostateczna walka między Spider-Manem a Jackalem odegrała się na moście, na którym walczył Spider-Man z Green Goblinem.

Doszło również do walki między dwoma Spider-Menami. Wygrał jednak jedyny prawdziwy. Skąd wiedział, że jest prawdziwy? Ponieważ nie kochał już Gwen Stacy tylko Mary Jane Watson. To uczucie dało mu siłę do wygrania z samym sobą.

Spider-Man wrzucił klona do komina gdzie myślał, że umrze. Wątek ten skończył się w zeszytach ok. nr 150. W następnych numerach zaczął się pojawiać Ben Reilly - osoba wyglądająca identycznie jak Peter Parker. Jest to klon który nie umarł w kominie, a dał radę stamtąd uciec.

Ben Reilly to Scarlet Spider.
Mortale - Ciekawostki o Spider-Manie - Original Clone Saga

[ #spiderman #komiksy #ko...

źródło: comment_tAzHabYndjaJJdcT7LRMfB3wRDHnYKxh.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@Mortale: od siebie dodam, że Original Clone Saga nie zaciekawiła mnie tyle co sama historia Jackala i jego miłości do Gwen Stacy. Jeszcze nie doczytałem do pojawienia się Scarlet Spidera.
  • Odpowiedz
@Groteskowy: jutro napiszę o Spider-Menie który ma super moce i moje opinie nt. jego siły w porównaniu do bohaterów Marvela (Spider-Man walczył z Wolverinem, Hulkiem, Punisherem od czasu do czasu). Od razu dodam, że porównanie sił bohaterów komiksowych z lat 60-70 jest inne niż dzisiaj. Świeżo wymyślony Spider-Man był tak silny jak Thing (Rzecz z Fantastycznej Czwórki) lub Hulk. Później dopiero dali większą zwinność człowiekowi pająkowi a dużo większą siłę
  • Odpowiedz
@Mortale: Nie zgodzę się, nie był tak silny jak Thing, czy Hulk, ale był jednym z najsilniejszych superbohaterów, bo chyba tylko Ci dwaj i Thor mogli z nim wygrać jeśli chodzi o samą fizyczną siłę. Teraz faktycznie jest inaczej, chociaż ostatnie zeszyty z The Amazing Spider-man i seria Superior Spider-man pokazały, że Peter cały czas hamował swoje zdolności - lub od czasu kiedy doszedł do tego jak jest silny.

Chłopie,
qubeq - @Mortale: Nie zgodzę się, nie był tak silny jak Thing, czy Hulk, ale był jedn...

źródło: comment_bYTkMyXxunk2MvDLHfGx9DvEQPQCUkFt.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@qubeq: na początku serii wspominali (pierwsze zeszyty), że Spider-Man jest jednym z najsilniejszych bohaterów a do tego jest bardzo młody i jego moc cały czas się rozwija. Dlatego wielu fanów mówi, że Spider-Man porównywalnie był do Thinga czy Hulka ponieważ cały czas był silniejszy.

Nie czytałem jeszcze tak nowych zeszytów, ale podoba mi się jak Peter wpada w furię. Najlepsza sytuacja (przypadkowo włączyłem ten zeszyt) - Kingpin postrzelił ciocię May,
  • Odpowiedz
@Mortale: A, no i serdecznie polecam zapoznanie się z najnowszą serią o Scarlet Spiderze, gdzie głównym bohaterem nie jest Ben Reilly tylko Kain.

Są to są wydarzenia po ~670 TASM (Spider Island), więc masz trochę czasu :P No i Venom v4, który zaczął się trochę wcześniej.
  • Odpowiedz
  • 0
@Mortale: Klony to jeden z gorszych wątków w Pająku. Jeszcze Clone Saga ok. ale potem robi się Kaine, Spidercide i kolejny i kolejny. Za to sam Jackal jest fajny w Spider Island, gdzie mieszkańcy Manhattanu dostają w tajemniczy sposób mocy Spider-Mana.
  • Odpowiedz
@Mortale: Z tą siłą faktycznie masz rację, pamiętam teraz o tym, że jest młody i jego siła rośnie.

No i zawsze na propsie jak Peter sięwkurza, ale najbardziej lubię momenty kiedy stara się ze wszystkich sił coś zrobić nie ze złości jak w numerze 33 - jeden z moich ulubionych swoją drogą.
  • Odpowiedz
  • 0
@Mortale: Ja wielkim fanem pajeczaka nie jestem, ale staram się orientować. Wróciłem na Superiora, ale z serii Marvela to Punisher, Iron Fist i Daredevil, plus okazjonalnie mutanci są moimi faworytami.
  • Odpowiedz
  • 0
@Mortale: Jakoś wolę historie z niskim power levelem i bardziej "ulicznych" superbohaterów niż Bogów, ratowanie świata i kosmiczne historie. Pająk się mieści na granicy ;).
  • Odpowiedz