Wpis z mikrobloga

@kamil1210: ja nie wiem w jakim równoległym wszechświecie 9,10 i 11 latki to nastolatki......

za wiki

Młodzież – kategoria społeczna ludzi w wieku ok. 13-17 lat, będących do pewnego momentu pod opieką opiekuna prawnego, najczęściej rodzica.
@Zkropkao_Na: jeszcze jakieś 200-300 lat temu użycie określenia "seksowne" wobec dziecka nie było niczym złym. dlaczego uważasz, że współczesna moralność i protekcyjne podejście do dzieci jest czymś nadrzędnym? tylko dlatego, że wychowałaś się w takim systemie i nie jesteś w stanie sobie wyobrazić żadnego innego systemu, daje ci prawo do określenia co jest normalne, a co nie jest?

@blubi_su: zadaj lepsze pytanie, bo to które zadałeś jest ukierunkowane semantycznie na
@blubi_su: @Zkropkao_Na: gdzie określiłem że na zdjęciach są nastolatki? Rówieśnik to osoba w podobnym wieku. 9-10 latki mogą rówieśnikami 14 lub 15 latka

@Zkropkao_Na: zanim zaczniesz walczyć na definicje słownikowe to zauważ że napisałem: nastolatek a nie młodzież.

nastolatek chłopiec mający kilkanaście lat -> na przykład: jedenaście
@blubi_su: ale dlaczego uważasz, że to jest chore? przez większość okresu istnienia ludzkości nikt w ten sposób nie uważał, dopiero w przeciągu ostatnich dwóch stuleci (FYI jest to bardzo krótki okres) zmieniło się podejście do seksualności dzieci. posługujesz się bardzo prostą konstrukcją "DZIECI NIE SĄ OBIEKTAMI SEKSUALNYMI", ale nie jesteś nawet w stanie tego wytłumaczyć. bardzo ciekawe jak takie rzeczy mogą się głęboko zakorzenić w ludzkiej psychice, ale to zakorzenienie nie
@polecam_poczytac_ciorana: Jest to dla mnie bardzo proste. Dzieci powinny mieć dzieciństwo. Jak kiedyś maksymalnie ludzie dożywali 30stki to wiadomo że 15lat było już dużo. Ale czasy się zmieniły. Cywilizacja się zmieniła. Ludzie są bardziej inteligentni i ich wiedza o otaczającym świecie i ludzkiej psychice jest nieporównanie większa.

Dzieci nie powinny patrzeć na siebie pod względem seksualności.
@Zkropkao_Na: a jak zobaczysz na ulicy że ktoś biegnie ze skradzioną torebką i będziesz mogła podstawić haka złodziejowi bo biegnie obok ciebie to tylko zadzwonisz na policję bo łapanie złodziei to nie twoja robota?

Trochę słaby przykład ale idea jest taka:

widzisz że dzieje się coś złego i zrobisz tylko coś co nic nie da ale sprawi że ty poczujesz się lepiej a nie podejmiesz się czegoś co wymaga więcej pracy
@blubi_su:

Cywilizacja się zmieniła. Ludzie są bardziej inteligentni i ich wiedza o otaczającym świecie i ludzkiej psychice jest nieporównanie większa.


śmiała hipoteza. oddanie wiedzy w ręce ekspertów nie oznacza, że to ludzkość jest inteligentniejsza i wiedza na temat świata jest większa.

Dzieci nie powinny patrzeć na siebie pod względem seksualności


dalej się posługujesz jakimiś uniwersalnymi zaleceniami, które bardzo słabo argumentujesz. słyszałeś kiedyś o dziecięcej masturbacji? wiedziałeś o tym, że dzieci zaczynają
@blubi_su: to jest średnia długość życia, ludzie nadal dożywali do 80 może więcej, ale było dużo więcej zgonów noworodków i ludzi młodych. To, że dawniej średnia długość życia wynosiła 30 lat a teraz koło 70, nie wynika z faktu że ludzie generalnie żyją dłużej tylko z tego, że teraz mamy opiekę zdrowotną i wyższy standard higieny
@blubi_su: to bardzo ciekawe co piszesz. rzucam sensownymi argumentami i pytaniami. oczekuję jakiejś rzeczowej dyskusji, a jedyne co dostaję to marne wyzwiska w moim kierunku i odpowiedzi, które jasno pokazują brak możliwości przeprowadzenia takowej dyskusji. żyjesz w silnych konstrukcjach, których ja nie neguję, które też stosuję w swoim życiu, bo tak zostałem wychowany. jednak są pewne rzeczy, których nie można ignorować, co ty robisz w sposób absolutnie bezrefleksyjny i dogmatyczny. człowiek