Wpis z mikrobloga

Może i bedzie rasistowski wpis. Ale co tam.

Jak kiedykolwiek będziecie mieli okazje zatrudnić kogoś z Indii, Bangladeszu albo Wietnamu to się proponuje serio zastanowić nad tym co robicie. Nikt tak nie potrafi #!$%@?ć roboty jak w/w ludzie. Może i zdarzają się perełki. Prawie na pewno. Aczkolwiek większość jest po prostu beznadziejna. Po pierwsze od strony wiedzy / profesjonalizmu. Po drugie od strony komunikacji w j. ang. Po trzecie brak im kur... zdrowego rozsądku.

Mówisz:

- zrób mi A, B i C, wiesz co i jak? Masz dokumentacje, specyfikacje, mockupy.

- yes yes is all good i kno what to do

- ale jesteś pewien? Jak coś to pytaj, albo patrz w dokumentacje i mockupy.

- yes yes you no worry yes yes

Skończył. Przychodzi.


Mając wszystko dokładnie opisane w dokumentacji. Mając mockupy.

Ręce opadają. #!$%@?. ODPADAJĄ.

Już nie pracują w firmie. Polecieli #!$%@? za moją radą. Ale to co #!$%@? kiedyś, wraca jak boomerang pokryty gównem i zawsze celuje prosto w ryj.

Jak macie projekty pod sobą do prowadzenia to sprawdzajcie ludzi. Naciskajcie na jakość kodu bo inaczej na dłuższą metę się to po prostu nie opłaca. Teraz zapłacicie mniej, dostaniecie coś co powiedzmy, że działa, a po jakimś czasie jak będzie czas na rozbudowę projektu to się okazuje, że kod tak napisany, że trzeba go od nowa przepisać.

#gorzkiezale #it #pracbaza ##!$%@? #podludzie
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FriQ: Ile ja raklem przy tym projekcie to tylko moj onkolog bedzie wiedzial. Metody w modelach budujace stringi HTML to jest maly #!$%@? przy tym jak duzo kodu jest przeklejonego wte i wewte, tworcy zasady DRY kreca sie w grobach z predkosciami supersonicznymi.
  • Odpowiedz
@FriQ:

Albo #!$%@? to (z dzisiaj): pole w #__videos nazywa sie "access" ale w klasie TableVideos nazywa sie $permissions ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Albo dwa dni temu dostajesz ticketa "jesli ktos wklei URL do filmiku, wykryj to i wyswietl player". Myslisz sobie no #!$%@? max 3 godzinki pracy, puscic URL przez odpowiednia klase zeby sprawdzic, czy to filmik, jesli tak ladujesz providera, pobierasz HTML do playera,
  • Odpowiedz
@wzr1one: prowadzić knajpe, a umieć programować to 2 różne rzeczy. Pewnie sie znajdzie ktoś kto coś umie. Ale z bangladeszu mialem te nieprzyjemnosc pracowac z kilkoma i po prostu no nie. Nie da sie.
  • Odpowiedz