Wpis z mikrobloga

Pewnie zginie moja wiadomość w tłumie lub wywołam gównoburzę ale napiszę. A i TLDR nie będzie bo się spisałem. Tak sobie przeglądam tagi o piłce nożnej, lub komentarze na innych polskich stronach ("zagranicom" takiego problemu nie mają) i cały czas widzę tą nieprawdziwą i strasznie głupią teorię, że hurdur liga angielska taka wspaniała, nieprzewidywalna, nie wiadomo kto zdobędzie mistrzostwo i w ogóle emocje do końca, z drugiej strony liga hiszpańska super nudna nic się nie dzieje i w ogóle nic nie warta przy angielskiej. Pomijając oczywisty fakt wyższości ligi hiszpańskiej w europejskich pucharach, z nudy popatrzyłem sobie na statystyki ligowe z ostatnich 15 lat. I uwaga.

Będę podawał najpierw statystykę dla ligi angielskiej potem hiszpańskiej.(dane za ostatnie 15 lat).

Liczba różnych zespołów które

Zdobyły mistrzostwo

4 vs 5

Drugie miejsce:

5 vs 5

Trzecie miejsce:

7 vs 8

Wystąpiły w lidze mistrzów czyli zajęły miejsce w czwórce:

8-13 !!!!!!!!!

Tytuły z ostatnich 15 lat: ManU 8 Chelsea 3 Arenal&City 2 ( cóż za różnorodność)

Hiszpania: Barcelona 6 Real 5 Valencia 2 Deportivo&Atletico 1

Ja się pytam gdzie ta niesamowita różnorodność ? Ta nieprzewidywalność ? Nie stawiam jednej ligi ponad drugą, jestem daleki od wybierania która liga jest bardziej emocjonująca, bo jest to kwestia indywidualna ale jak cały czas słyszę, o tym jak niesamowicie nieprzewidywalna i ciekawa jest liga angielska to mi się robi niedobrze. A statystyki pokazują, że samo United zdobyło ponad 50% tytułów w ostatnich latach. United&Arsenal&Chelsea można w ciemno było stawiać w top 4 i ciężko znaleźć sezon w którym by się nie trafiło.

Liga hiszpańska to walka o mistrzostwo tylko Realu i Barcelony ? Ale oba te kluby zdobył 11 mistrzostw w 15 lat, w Anglii United&Chelsea też zdobyły 11.

Wybiło się teraz City na kasie szejków i Arsenal coś tam kiedyś zdobył ( te same odległe czasy co Valencia).

Wystarczy popatrzeć ile różnych zespołów grało w LM z danego kraju. W Hiszpanii co raz jakiś nowy zespół się tam dostaje a w Anglii raz udało się to Spurs czy Leeds a tak to ciągle te same 5 zespołów.

W Anglii każdy mecz jest walką a w Hiszpanii jest nuda ? Real co chwilę gubi punkty z jakimiś ogórkami, Barcelona to samo. 2-3 sezony w którym oba zespoły odskoczyły w granicę 100 pkt nic jeszcze nie znaczą. W Anglii też ostatnio mistrz zdobywa w granicach 90 pkt. Jakby popatrzył 4-5 lat wstecz to wychodzi, że więcej pkt zdobywał mistrz Anglii niż Hiszpanii.

Oczywiście nie neguję siły marketingowej obu lig, bo liga angielska po prostu sprzedaje się lepiej, ale z 1 strony jest to przyczyna historyczna-tak było od zawsze z drugiej strony podział $ z transmisji jest w Hiszpanii niesprawiedliwy.

Jak jakieś mądre opinie się pokażą to z chęcią podyskutuję. Na spokojnie, to moja opinia oparta na paru faktach.

#pilkanozna #ligamistrzow #laliga #oswiadczenie #premierleague #oswiadczeniezdupy #realmadryt #fcbarcelona #manchesterunited #chelsea

ps. Mam nadzieję, że baboli nie narobiłem, nie mam czasu sprawdzić teraz.
  • 16
@Pustulka: Jestem fanbojem Bundesligi więc nie trafiłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°). Lubię Real ale pod bycie fanbojem to nie podchodzi.

Poza tym ja nie próbuję dojść do porozumienia która liga jest lepsza, raczej pokazuję na twardych statystykach, że wcale jedna nie jest nudniejsza od drugiej. Zwykłe statystyki 0 mojej opinii.

ps. Ja chcę wywołać gównoburzę bo czyste fakty pokazują coś innego niż przyjęta przez mirków teoria ?
@Ryjuss:

Jaka różnorodność przecież częściej to wrzucają fani La Ligi. Jak już się przekonaliśmy wiele razy to do niczego nie prowadzi. Co najwyżej skończy się na tym, że napisze się Primera Division jest obecnie mocniejsza, a Premier League bardziej wyrównana i atrakcyjniejsza do oglądania dla postronnego kibica.
@Pustulka: Widzę, nie jesteś osobą z którą można inteligentną rozmowę prowadzić wiec sobie odpuszczę. A co do atrakcyjności to mogę Ci podać 4 z 5 zespołów w top w Anglii na najbliższe 5 lat do przodu i zapewne się nie pomylę. Taka to atrakcyjność ligi angielskiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Oucz:

Widzę, nie jesteś osobą z którą można inteligentną rozmowę prowadzić wiec sobie odpuszczę.


Na szczęście jesteś na tyle inteligenty by to wywnioskować na podstawie kilku komentarzy pod wpisem.

A co do atrakcyjności to mogę Ci podać 4 z 5 zespołów w top w Anglii na najbliższe 5 lat do przodu i zapewne się nie pomylę. Taka to atrakcyjność ligi angielskiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Ale co
@Pustulka: I w większości przypadków o których mówisz była to próba udowodnienia, która liga jest mocniejsza czy ciekawsza. Ja interesuję się inną liga więc po prostu na czystych faktach chciałem pokazać, że przepaść nie jest taka wielka jak się niektórym wydaje. Nigdzie nie stwierdziłem ani która liga jest ciekawsza ani która jest lepsza. Po prostu z ciekawości same czyste statystyki sobie wyciągnąłem. Nawet sobie nie zdawałem sprawy, że np. jest taka
@Oucz: Nie nazwałbym ligi angielskiej najlepszą na świecie, ale na pewno najatrakcyjniejszą. Tak jak napisał @dwa_szopy w PL zespoły ze środka tabeli da się oglądać, próbowałem kilka razy w lidze hiszpańskiej i nie dałem rady. Różnica jest zauważalna. Problemem ligi angielskiej jest wyprzedawanie najlepszych zawodników do Hiszpanii. Jeżeli co roku najlepszy zawodnik odchodzi do Barcy/Realu to nie ma co się spodziewać tytułów LM. Najdziwniejsze jest również to, że kluby angielskie nie
Będę podawał najpierw statystykę dla ligi angielskiej potem hiszpańskiej.(dane za ostatnie 15 lat).


Liczba różnych zespołów które


Zdobyły mistrzostwo


4 vs 5


Drugie miejsce:


5 vs 5


Trzecie miejsce:


7 vs 8


Wystąpiły w lidze mistrzów czyli zajęły miejsce w czwórce:


8-13 !!!!!!!!!


Tytuły z ostatnich 15 lat: ManU 8 Chelsea 3 Arenal&City 2 ( cóż za różnorodność)


Hiszpania: Barcelona 6 Real 5 Valencia 2 Deportivo&Atletico 1

@Oucz: Jak już się
@login_grozy: Zgłoś się na angaż do zarządu LFP albo innej ligi skoro wiesz lepiej niż obecni rządzący. Dziwne, że sam Real i Barcelona zgadzają się na zmianę zasad aby liga została konkurencyjna. Chcesz mi powiedzieć, że jakiś nic nieznaczący noname z wypoku wie lepiej niż działacze Barcy Realu czy samego LFP ? Jestem pod wrażeniem.

Następna sprawa, nie powiedziałem nic o tym, żeby dawać po równo tylko o systemie negocjacji który
Dziwne, że sam Real i Barcelona zgadzają się na zmianę zasad aby liga została konkurencyjna.


@Oucz: No to w czym problem? :)

A dalej to już tylko pojechanki pod adresem mojej skromnej osoby (noname'a z wypoku) tak więc kończymy pogawędkę.