Po opadnięciu kurzu coraz bardziej dochodzę do wniosku, że wczorajsze przemówienie Mentzena po ogłoszeniu wyników to jakaś totalna porażka i jego kompromitacja jako lidera.

To był właśnie ten moment, żeby wyjść z jajami i ferworem i wywrzeszczeć, że "pora wziąć się do pracy" i "nasza walka dopiero się rozpoczyna" i że żadne przeciwności nas nie powstrzymają, by walczyć o Polskę, w którą wierzymy itp. itd.

Tymczasem Mentzen wyłazi i robi wolną interpretację
wiecie co mnie najbardziej #!$%@?? Mamy rekordową frekwencję, kiedyś sobie tłumaczyłem poparcie PiS niechętnymi do głosowania przeciwnikiami PiS, że wiecie - PiS ma swój twardy elektorat w postaci starych dziadów, którym na stare lata zostało codzienne oglądanie TVP i chodzenie na wybory co cztera lata.

Tutaj taka frekwencja, historycznie wielka i co? I jajco #!$%@?. Polska wybrała PiS po raz kolejny, bezkompromisowo mają pierwsze miejsce. #!$%@? dała ta mobilizacja wyborcza, stanie w
Kolejna analiza trendów: (wahnięcie pisu w dół, a ko do góry)

Wpłynęło kolejne 793 tys. głosów i wśród tych głosów poparcie
PIS 33,43%
KO 32,98%
3 Droga: 14,6%

Dla ostatnich 2,1 miliona głosów:
PIS 34,91%
KO 31,37%
3 Droga: 14,61%

Przy obecnym trendzie (dla ostatnich 2,1 milionów głosów)
PIS skończy z 36,43%
KO 29,75
3 Droga 14,51%

Wygląda na to, że PIS raczej już nie może zaskoczyć i odbiec od prognoz sądażowych
#wybory #wojskopolskie #wojsko #pis

jak rysuje się perspektywa naszej armii w kontekście wygranych (de facto) wyborów przez opozycję? O stosunek lewicy do armii to nawet nie pytam xD

Zmniejszenie liczebności wojska/dążenie do jego powiększenia - ale do bardziej realistycznej liczby, niż 300k trepów?Zgaduje, że na pewno pojawia się jakieś czystki w zakresie zawartych przez Błaszczaka umów na dostawy sprzętu.

Co z zaporą na granicy? Żołnierze wracają do jednostek, a w samym murze
Kocham zawsze ten płacz antysystemowych freethinkerów, którzy narzekają, ze ludzie głosują na te same partie. Bo w dojrzałych demokracjach jak wiadomo system wywracany jest co 10 lat i co chwile są tam świeże partie xD No i przedsiębiorcy, którzy podobno są tacy pokrzywdzeni z pewnością wola wywracanie stolika co 5 lat zamiast stabilizacji i przewidywalności.

#wybory