Tak się zastanawiam: Hubble miał swoje wady i były one korygowane (chodzi mi o wady juz w przestrzeni kosmicznej), no ale był on dużo dużo bliżej i można było do niego wysłać ludzi. Takie rozwiązania, raczej chyba nie będą możliwe w przypadku webba, więc jeśli cos zostało przeoczone na ziemi to "po ptakach". Chyba dobrze myślę nie
#webb
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@karolhh: Czemu połowa tagu jest zaśmiecona ludźmi którzy dalej rozważają ewentualne naprawy.
Pierwszy lepszy artykuł czy filmik na YouTube wyjaśnia że nie będzie napraw bo jest to za daleko.

Bynajmniej przy obecnych możliwościach( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Z czystej ciekawości, co dokładnie Webb nam da? Co się kryje pod określeniem "odkryciem początków wszechświata"?
#webb
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@miesnakrowa: nie znam się to się wypowiem:
Deep Space Network
When Webb is in space, commands will flow from STScI to one of the three Deep Space Network locations: Goldstone, California; Madrid, Spain; or Canberra, Australia. Signals will then be sent to the orbiting observatory nearly one million miles away. Additionally, NASA’s Tracking and Data Relay Satellite network – the Space Network in New Mexico, the European Space Agency’s Malindi
m.....o - @miesnakrowa: nie znam się to się wypowiem:
Deep Space Network
When Webb ...

źródło: comment_1640467894c2nkx8KUKvwAvcV9eElg3m.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Koniec_Zartow: startuje potężny radioteleskop o zajebiście wielkiej czułości (czyli dobrze i dokładnie odczytujący dalekie sygnały), które docelowo będzie krążył wokół Słońca w którymś punkcie Lagranga orbity ziemskiej (czyli będzie leciał po "tej samej" orbicie, co Ziemia, tylko trochę wcześniej lub później - nie wiem). Zbada bardzo dokłądnie głęboki kosmos.
  • Odpowiedz
Przy stole świątecznym włączyłem sobie na telefonie stream z wystrzelenia rakiety. Na TV leciała jakaś shitowa „komedia” świąteczna. Rodzicie z oburzeniem zapytali co oglądam. Mówię, ze wystrzelenie teleskopu, który może być przełomowym dla nauki i gneralnie to mega wydarzenie w świecie kosmosu. Jedynie skwitowali z niesmakiem „od kiedy interesujesz się kosmosem”, skrytykowali, ze nic o nim nie wiem i ze jak będzie ważne to jutro sobie w tv obcym obejrzą ( ͡
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dla ciekawskich - Webb będzie ustawiony na orbicie L2. L2 to jeden z tzw. punktów Lagrange'a, odkryty przez matematyka Josepha Louisa Lagrange'a. Punkty Lagrange'a to miejsca w przestrzeni, w których siły grawitacyjne i ruch orbitalny ciała równoważą się. Dlatego mogą być używane przez statki kosmiczne do „unoszenia się”. L2 znajduje się 1,5 miliona kilometrów bezpośrednio „za” Ziemią, patrząc od strony Słońca. Znajduje się około cztery razy dalej od Ziemi niż Księżyc i
parasite - Dla ciekawskich - Webb będzie ustawiony na orbicie L2. L2 to jeden z tzw. ...

źródło: comment_1640445539IIXbMaXf4i65k45VyTYGWW.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To przykre, że mistrzostwa świata w kopaniu szmacianej piłki przez mężczyzn ogląda setki milionów ludzi na całym świecie, a największy projekt naukowy od lat ogląda w tej chwili 100 tys. ludzi ( _)
#webb
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach