Bracia i siostry modelarze,
czy nie potrzebuje ktoś przypadkiem w Krakowie (lub okolicach) kompresora pod aerograf? Mam do sprzedania takie conieco, zalega mi już w garażu z rok i lepiej, żeby komuś posłużył w rozwijaniu hobby.
Dane:
sprężarka/kompresor o ciśnieniu roboczym max 7 bar
presostat załącza start przy 4 bar i wyłącza przy 7 bar
zbiornik 6 litrów
Djinn - Bracia i siostry modelarze,
czy nie potrzebuje ktoś przypadkiem w Krakowie (...

źródło: comment_161228574169WB1HQMbbdgTBH12CIMrk.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@hrumque: Aż tak źle nie było, choć stawiałem go na małym dywaniku by wytłumić drgania (pode mną mieszkają sąsiedzi z małymi dziećmi). Krótkie sesje malowania robiłem tak, że nabijali zbiornik Ok 20-21 max i wyłączałem go. Powietrza wystarczało na kilka dobrych chwil. Dłuższe malowanie to już niestety konieczność ponownego załączenia i pracy 1-2 min
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Jakie rzeczy do malowania polecacie z Ali kupić? Na pewno kupię jakieś zestaw pędzli by mieć szerszą paletę rozmiarów. Coś innego jeszcze proponujecie/używacie?
#modelarstwo #warhammer40k
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@OmarBongo stojak na pędzle? Kupisz jakiś badziew od pana pingponga i później będziesz zdziwiony, że efekty zupełnie inne i żywotność jakaś podejrzanie krótka w porównaniu do porządnego sprzętu który niekoniecznie jest o wiele droższy (patrz np. pędzle army painter).
  • Odpowiedz
@mroz3: Zwróć tylko uwagę, bo większość skalpeli medycznych (moja różowa też jest wetem :P) ma uchwyt do mocowania w "pro" skalpelach - chociaż ja problem obchodzę łapiąc końcówkę w kombinerki i odłamując część uchwytu na płasko.
  • Odpowiedz
@koziolek666: wydaje mi sie ze była równa ale dosłownie o pół milimetra za krótka i ten front musiałem chyba z 10 minut trzymać żeby nie odskakiwał po klejeniu
  • Odpowiedz
Nie wiem do końca jak to działa:
Jeżeli wybieram sobie klan w grze jako Evil Sunz, to w dalszym ciągu mogę wystawić Ghazghkulla, który jest zawsze Goofzem? I czy w takim wypadky Ghazghkull będzie miał buffy od bycia Goofsem, czy po prostu traci wszystkie buffy?

No i czy znacie jakieś stronki miejsca gdzie moge zobacyzć jak duża jest figurka? xD ciekawi mnie strasznie jego rozmiary.

#wh40k #warhammer40k
OmarBongo - Nie wiem do końca jak to działa:
Jeżeli wybieram sobie klan w grze jako ...

źródło: comment_16121339090jvWW1PdpsS28ToLaM9Lws.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@OmarBongo: Ghazz może być wystawiany w każdej armii i nie psuje jej buffów klanowych, ale sam ich nie bierze. Jak jest dobry warboss daje reroll szarży po advance i bije się jak wściekły.
  • Odpowiedz
@Opat: graliśmy na 1000pkt i tak przegrałem xD spokojnie, gram sobie z kumplem na chillku, on gra od gimnazjum, muszę mieć jakiegoś handicapa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MalowanyPtak: super glue + piny. Bierzesz i wiercisz w nodze niewielki otwór. Wsuwasz w niego przycięty spinacz biurowy. Zaklejasz super glue. Następnie, jak wyschnie, dajesz na koniec spinacza niewielką ilość jakiejś oczojebnej farby i przypasowujesz do podstawki. W ten sposób masz zaznaczone gdzie w podstawce nawiercić otwory. Nawiercasz otwory w podstawce. Wsuwasz figurkę, zaginasz końcówki pinów i całość kleisz superglue.
  • Odpowiedz
@OmarBongo: do kuwety wsypujesz drobny piasek. Podstawkę malujesz wikolem, pattexem albo wolnoschnącym superglue. Trzymając za figurkę, wstawiasz do kuwety i zanurzasz w piachu. Wyjmujesz, delikatnie opukujesz i gotowe.

@fizzly: całość zostanie pomalowana podkładem, a potem bazowym kolorem. Po pomalowaniu figurki, na podstawkę trafią pigmenty, trawki, kamyki itp. wypełniacze. Ukryją niedoskonałości, a dzięki temu, że piach będzie w tym samym kolorze co figurka, to łatwiej będzie można korygować błędy.
  • Odpowiedz
@mroz3: podpowiem, że jest opcja zrobienia tego bez magnesowania, większość tych elementów wymiennych jest na "wtyk -> obrót" i trzyma się porządnie. Jedynie jakiegoś zderzaka nie możesz montować (kleić)
  • Odpowiedz
#warhammer40k #modelarstwo

Pierwszy Assault Aggressor gotowy. Jestem bardzo zadowolony, szczególnie mając na uwadze ilość wypadków, która się wydarzyła przy malowaniu tego modelu. Jeszcze chwilkę poczeka na podstawkę, bo Necroni czekają.

Rada dla potomnych: odzielnie sklejać tłów, potem ręce wraz z pasami amunicyjnymi i plecakiem. Potem razem do kupy - koniecznie w tej kolejności - inaczej nie będzie grać.
MalowanyPtak - #warhammer40k #modelarstwo 

Pierwszy Assault Aggressor gotowy. Jest...

źródło: comment_1612021089hQIo1Tywvgzvp3wTNF4yYF.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach