#warhammer40k #modelarstwo
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 14
Patrzcie, kto przybył… Do gry się nie nadaje, ale na jakąś małą dioramkę/winietkę będzie w sam raz.
#warhammer40k #modelarstwo
#warhammer40k #modelarstwo
źródło: comment_1612287716hN9RLAf1VJMshGFsWzkSxN.jpg
Pobierz- 1
@johnnyblue159: kupuję. Do druku przymierzam się, ale to pewno najwcześniej w drugiej połowie roku. Trochę lokalowo nie mam jak tego ogarniąć.
Do gry się nie nadaje
@koziolek666: No nie wiem. Może jakieś homebrew zasady. W końcu tacy Goff Rokkas, ci metalowi orkowie od Goffów co grają na gitarach, w 8 edycji dostali zasady. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 1
Bracia i siostry modelarze,
czy nie potrzebuje ktoś przypadkiem w Krakowie (lub okolicach) kompresora pod aerograf? Mam do sprzedania takie conieco, zalega mi już w garażu z rok i lepiej, żeby komuś posłużył w rozwijaniu hobby.
Dane:
sprężarka/kompresor o ciśnieniu roboczym max 7 bar
presostat załącza start przy 4 bar i wyłącza przy 7 bar
zbiornik 6 litrów
czy nie potrzebuje ktoś przypadkiem w Krakowie (lub okolicach) kompresora pod aerograf? Mam do sprzedania takie conieco, zalega mi już w garażu z rok i lepiej, żeby komuś posłużył w rozwijaniu hobby.
Dane:
sprężarka/kompresor o ciśnieniu roboczym max 7 bar
presostat załącza start przy 4 bar i wyłącza przy 7 bar
zbiornik 6 litrów
źródło: comment_161228574169WB1HQMbbdgTBH12CIMrk.jpg
Pobierz- 0
@hrumque: Aż tak źle nie było, choć stawiałem go na małym dywaniku by wytłumić drgania (pode mną mieszkają sąsiedzi z małymi dziećmi). Krótkie sesje malowania robiłem tak, że nabijali zbiornik Ok 20-21 max i wyłączałem go. Powietrza wystarczało na kilka dobrych chwil. Dłuższe malowanie to już niestety konieczność ponownego załączenia i pracy 1-2 min
- 0
@Djinn: zawsze można zewnętrzny drugi zbiornik podłączyć, o ile termicznie silnik i kompresor zniesie ładowanie dłuższe.
Jakie rzeczy do malowania polecacie z Ali kupić? Na pewno kupię jakieś zestaw pędzli by mieć szerszą paletę rozmiarów. Coś innego jeszcze proponujecie/używacie?
#modelarstwo #warhammer40k
#modelarstwo #warhammer40k
@OmarBongo stojak na pędzle? Kupisz jakiś badziew od pana pingponga i później będziesz zdziwiony, że efekty zupełnie inne i żywotność jakaś podejrzanie krótka w porównaniu do porządnego sprzętu który niekoniecznie jest o wiele droższy (patrz np. pędzle army painter).
@mroz3: Zwróć tylko uwagę, bo większość skalpeli medycznych (moja różowa też jest wetem :P) ma uchwyt do mocowania w "pro" skalpelach - chociaż ja problem obchodzę łapiąc końcówkę w kombinerki i odłamując część uchwytu na płasko.
https://allegro.pl/oferta/catachan-colonel-model-limitowany-10187961771 Jakby ktoś chciał dołączyć do licytacji limitowanej figurki #warhammer40k dla #wosp :)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 12
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 7
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 71
@syn_kolezanki_twojej_starej Ta miłość to technoherezja
Nie wiem do końca jak to działa:
Jeżeli wybieram sobie klan w grze jako Evil Sunz, to w dalszym ciągu mogę wystawić Ghazghkulla, który jest zawsze Goofzem? I czy w takim wypadky Ghazghkull będzie miał buffy od bycia Goofsem, czy po prostu traci wszystkie buffy?
No i czy znacie jakieś stronki miejsca gdzie moge zobacyzć jak duża jest figurka? xD ciekawi mnie strasznie jego rozmiary.
#wh40k #warhammer40k
Jeżeli wybieram sobie klan w grze jako Evil Sunz, to w dalszym ciągu mogę wystawić Ghazghkulla, który jest zawsze Goofzem? I czy w takim wypadky Ghazghkull będzie miał buffy od bycia Goofsem, czy po prostu traci wszystkie buffy?
No i czy znacie jakieś stronki miejsca gdzie moge zobacyzć jak duża jest figurka? xD ciekawi mnie strasznie jego rozmiary.
#wh40k #warhammer40k
źródło: comment_16121339090jvWW1PdpsS28ToLaM9Lws.jpg
Pobierz- 4
@OmarBongo: Ghazz może być wystawiany w każdej armii i nie psuje jej buffów klanowych, ale sam ich nie bierze. Jak jest dobry warboss daje reroll szarży po advance i bije się jak wściekły.
- 2
@Opat: graliśmy na 1000pkt i tak przegrałem xD spokojnie, gram sobie z kumplem na chillku, on gra od gimnazjum, muszę mieć jakiegoś handicapa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czym przykleić figurkę do podstawki z posypkami? Próbowałem Contacta Pro, ale po prostu się to nie trzyma.
#warhammer40k #modelarstwo
#warhammer40k #modelarstwo
- 2
@MalowanyPtak: super glue, tylko małe ilości i chuchaj w miejsce łączenia, żeby klej miał wilgoć do wiązania.
@MalowanyPtak: super glue + piny. Bierzesz i wiercisz w nodze niewielki otwór. Wsuwasz w niego przycięty spinacz biurowy. Zaklejasz super glue. Następnie, jak wyschnie, dajesz na koniec spinacza niewielką ilość jakiejś oczojebnej farby i przypasowujesz do podstawki. W ten sposób masz zaznaczone gdzie w podstawce nawiercić otwory. Nawiercasz otwory w podstawce. Wsuwasz figurkę, zaginasz końcówki pinów i całość kleisz superglue.
- 7
Chyba dawno nie słyszałem tak dobrych soundtracków z gry komputerowej, może poza utworami z Eve Online.
#muzyka #grykomputerowe #warhammer40k
#muzyka #grykomputerowe #warhammer40k

Drobny piach jest najlepszy na podstawki :)
Co ciekawe zamiast wikolu użyłem kleju do drewna Patex (wikol na sterydach). Dużo lepiej się z tym pracuje.
#warhammer40k #modelarstwo
Co ciekawe zamiast wikolu użyłem kleju do drewna Patex (wikol na sterydach). Dużo lepiej się z tym pracuje.
#warhammer40k #modelarstwo
źródło: comment_1612117009RDmCpvm71dq8qRziZXQI4g.jpg
Pobierz- 2
@OmarBongo: do kuwety wsypujesz drobny piasek. Podstawkę malujesz wikolem, pattexem albo wolnoschnącym superglue. Trzymając za figurkę, wstawiasz do kuwety i zanurzasz w piachu. Wyjmujesz, delikatnie opukujesz i gotowe.
@fizzly: całość zostanie pomalowana podkładem, a potem bazowym kolorem. Po pomalowaniu figurki, na podstawkę trafią pigmenty, trawki, kamyki itp. wypełniacze. Ukryją niedoskonałości, a dzięki temu, że piach będzie w tym samym kolorze co figurka, to łatwiej będzie można korygować błędy.
@fizzly: całość zostanie pomalowana podkładem, a potem bazowym kolorem. Po pomalowaniu figurki, na podstawkę trafią pigmenty, trawki, kamyki itp. wypełniacze. Ukryją niedoskonałości, a dzięki temu, że piach będzie w tym samym kolorze co figurka, to łatwiej będzie można korygować błędy.
- 1
@koziolek666: Najdrobniejszy piach to znajdziesz kupując piasek dla szynszyli.
Ni pies ni wydra coś na kształt... poduszkowca?
Postanowiłem że zmagnesuje wszystkie opcje zobaczymy jak się uda (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
#warhammer40k #modelarstwo
Postanowiłem że zmagnesuje wszystkie opcje zobaczymy jak się uda (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
#warhammer40k #modelarstwo
źródło: comment_16120858934OeDFfy3pAjjk7M1e4gaJr.jpg
Pobierz- 1
@koziolek666: kitowcy!
@koziolek666: ja już swoich mam. Szkoda ze Infiltratorzy w grze są beznadziejni, bo takie fajne modele
źródło: comment_1612041411HED37zlTsHtw0oOlwa9mUY.jpg
Pobierz#warhammer40k #modelarstwo
Pierwszy Assault Aggressor gotowy. Jestem bardzo zadowolony, szczególnie mając na uwadze ilość wypadków, która się wydarzyła przy malowaniu tego modelu. Jeszcze chwilkę poczeka na podstawkę, bo Necroni czekają.
Rada dla potomnych: odzielnie sklejać tłów, potem ręce wraz z pasami amunicyjnymi i plecakiem. Potem razem do kupy - koniecznie w tej kolejności - inaczej nie będzie grać.
Pierwszy Assault Aggressor gotowy. Jestem bardzo zadowolony, szczególnie mając na uwadze ilość wypadków, która się wydarzyła przy malowaniu tego modelu. Jeszcze chwilkę poczeka na podstawkę, bo Necroni czekają.
Rada dla potomnych: odzielnie sklejać tłów, potem ręce wraz z pasami amunicyjnymi i plecakiem. Potem razem do kupy - koniecznie w tej kolejności - inaczej nie będzie grać.
źródło: comment_1612021089hQIo1Tywvgzvp3wTNF4yYF.jpg
Pobierz- 0
@SIX_PATHS_OF_PAIN: A właśnie mi się to jakoś nie podoba, wygląda to sztucznie. Zamalowywałem wszystko, co robiłem washem - zostawiam tylko przy krawędziach.
@MalowanyPtak: u ciebie cieniowanie jest tylko na naramiennikach. Nogi, korpus i ręce nie mają nic ruszone z miejsc gdzie się zginają czy mają wgłębienia. Ale co kto lubi.
- 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Wkopanywykopany Zwłaszcza, że jest dubbingowany przez oryginalnego VA Edda z Ed, Edd i Eddy
@Hereticsheresy: herezja
#warhammer40k #wh40k
Dawn of War 3 był jaki był, ale ten ficzer u orków to jest naprawdę zajebisty. Uwielbiam ten kawałek (✌ ゚ ∀ ゚)☞
Dawn of War 3 był jaki był, ale ten ficzer u orków to jest naprawdę zajebisty. Uwielbiam ten kawałek (✌ ゚ ∀ ゚)☞

- 3
@ChochlikLucek: Świetny jest

@ChochlikLucek: muzyka w dow3 jest bardzo dobra. Nie wiem jakim cudem najczesciej odtwarzanymi utworami na spotyfi w 20r. mialem z dow 3 xD
Z serii głupie pomysły, które działają…
Gość znalazł formularz zamówienia metalowego thunderhawka z połowy lat 90-tych. I go wysłał do GW.
#warhammer40k
Gość znalazł formularz zamówienia metalowego thunderhawka z połowy lat 90-tych. I go wysłał do GW.
#warhammer40k

- 1
@Poldek0000: wczoraj to wrzucił, więc pewno będzie trzeba jeszcze chwilę poczekać.
- 0
@kozaqwawa: akurat to może być ciekawe w kontekście np. jakości obsługi GW. Poza tym w filmie masz wspomniane, że oryginalna figurka poszła ja ponad 5k dolarów ostatnio.





















#modelarstwo #warhammer40k
źródło: comment_16123389075JHJo91Yw1ZHwx2dq74kUo.jpg
Pobierz