• 5
Mike Oldfield. Któż nie zna tego artysty? Autor pięknych suit rockowych, takich jak "Tubular Bells", "Ommadawn" czy "Taurus", kompozytor chwytliwych piosenek "To France", "Moonlight Shadow" i "Five Miles Out", oraz wiele innych.
W 2017 roku, po całkiem udanym albumie "Man on the rocks", napisanym w stylistyce tej drugiej grupy utworów, o której wspomnilem, postanowił powrócić do tego, co umie robić najlepiej. Pisać suity.
"Powrót do Ommadawn" jest odniesieniem do jednego z jego
posuck - Mike Oldfield. Któż nie zna tego artysty? Autor pięknych suit rockowych, tak...

źródło: comment_La2jqAQw1QQJKnhAyzD96tGl0y6Dvyqh.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
W moje ręce właśnie wpadł album, na którego polowałem od dosyć dawna. Jest to debiut zespołu The Feral Trees, polskiego zespołu z amerykańską wokalistką - Moriah Woods. Płytę posiadałem tylko na CD, jednak dzisiaj moja kolekcja stała się bogatsza o edycję winylową.
Pewnie narażę się wielu ludziom, ale uważam tę płytę za najlepszą polską w ostatnich latach.
Polecam przesłuchać utwory "The Traveller" oraz "Take it to the grave".
Piękne wydanie w gatefoldzie,
posuck - W moje ręce właśnie wpadł album, na którego polowałem od dosyć dawna. Jest t...

źródło: comment_qTBDrH4xXn5od4y5sQp6w817t0PXN0j7.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ikp: Ja mam na winylu wiec mp3 jest mi zbędne. Cieszę się, że poszło do kogoś, bo tak pewnie by ten świstek leżał i finalnie wylądował w koszu.
  • Odpowiedz
The Deuce wygląda niebezpiecznie jak śp. Vinyl, też z produkcji HBO.

Co prawda - Terrence'a Wintera zgubiła jego własna pycha i poczucie bezpieczeństwa że może wszystko, z kolei David Simon w swoich produkcjach stawiał na oszczędny hiperrealizm: patrz #thewire czy Show Me a Hero.

Tak czy owak - premiera 10 września.

#seriale #thedeuce #vinyl #hbo
Joz - The Deuce wygląda niebezpiecznie jak śp. Vinyl, też z produkcji HBO.

Co praw...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jest ktoś kto siedzi na tyle w winylach że potrafiłby wytłumaczyć jak to się stało że w zaledwie 2-3 miesiące dany krążek praktycznie całkowicie zniknął z rynku? Wydany został chyba w 2015, więc nie sądzę żeby nagle teraz tak szybko się wyprzedał, ostatnio patrzałem na allegro było kilka ofert poniżej 300 zł, teraz tylko jedna za 420. Na ebay zero, na amazonie 120 dolarów...
Mowa o Nero: Between II Worlds,
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xerxes931: jak najbardziej możliwe. wytórnie zazwyczaj zlecaja po 300 sztuk winyla do tłoczni (dolny próg ustalony przez tłocznie, ale jak jakas mainstreamowa lub lepiej prosperująca wytwornia zamawia to oczywiscie moze pozwolic sobie na wiecej). Jezeli wykonawca lub płyta jest mocno pożądana przez rynek, to znika bardzo szybko i to nawet w przedsprzedaży, jezeli taka była. Sęk w tym, że część kupujących to tzw. scalperzy, którzy kupują płytę tylko po to,
  • Odpowiedz
https://sklep.dobrzewiesz.net/pl/p/Lona-Koniec-Zartow-reedycja-2LP/173
Łona wypuszcza reedycję swojego pierwszego albumu na winylu 2LP. W przeciwieństwie do poprzedniego wydania, album będzie zawierał wszystkie piosenki (poprzedni winyl był 1LP i miał tylko 10 utworów).
Co ciekawe artyści skontaktowali się z fotografem, który robił zdjęcia do okładki lata temu i odtworzyli zdjęcia sprzed 16 lat.
#lona #lonaiwebber #polskirap #hiphop #rap #muzyka #winyl #winyle
orzelek12 - https://sklep.dobrzewiesz.net/pl/p/Lona-Koniec-Zartow-reedycja-2LP/173
Ł...

źródło: comment_4F9VX1tDbZLOB5f5UDp4QZkXJ2jy6wTQ.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, jakiś czas temu wyciągnąłem od ojca z piwnicy gramofon Unitry, który był po naprawie i wszystko śmigało. Szczerze sie na tym absolutnie nie znam, a jest problem.

Słuchałem dzisiaj sporo, zrobiłem sobie przerwę, po czym jak chciałem wrócić do słuchania okazuje sie, że albo ramię się nie opuszcza do końca, ale wydaje mi sie bardziej, że to igła jest zagięta. Polecacie jakieś wkładki, albo jakieś rady co innego mogę poradzić? Pic
Loleczek19 - Hej, jakiś czas temu wyciągnąłem od ojca z piwnicy gramofon Unitry, któr...

źródło: comment_EAUbBWPCPzPO7nBeUqMKlCbI2Sm9lDaM.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ojezu: No właśnie mam MF-104 którą kupiłem jako fabrycznie nową ale z racji wieku i tego że słucham po kilka płyt dziennie od jakiegoś miesiąca bez wyjątków to zaczyna się robić kiepsko. Czyli bez problemu taka wkładka pasuje, kupuję ściągam starą MFkę i zakładam nową, tak?
  • Odpowiedz
#winyl #vinyl #kiciochpyta

wie ktoś może czy na internecie znajdę gotowe pliki z okładkami do wydrukowania?
w jakimś copynecie pewnie mi takie coś wydrukują na lepszym grubszym papierze, tylko potrzebuję zaprojektowaną okładkę w pliku gotowym do wydrukowania xDD

album The Smiths - The Smiths jak cos :D
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kupił ktoś Machine Head Deep Purple na vinylu w biedronce? Też macie zupełnie nieobecny bas przez całą płytę? Zastanawiam się czy aż tak skaszanili remaster, digital vinyl i te sprawy, no słucham starych płyt to na wzmacniaczu lekko podbijam bas +1 w ekstremalnych przypadkach +2 na equalizerze, a tutaj przy tej płycie +4 a i tak jest tego mało i biednie to brzmi, równie dobrze mógłbym odpalić Spotify, wyszłoby na to samo
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach