I haz question: mam problem z apachem, po zainstalowaniu spdy apache już nie chce mnie wpuszczać na podstrony, ktore wymagają ode mnie przedstawienia certyfikatu. Po wyłączeniu spdy wszystko działa i ludzie na code google potwierdzają, że SSLRequireSSL generuje takie problemy a konkretnie 403, jako, że spdy używa nieszyfrowanych wirtualnych połączeń do ssania danych. Usunąłem wyżej wspomnianą dyrektywę to już nie ma 403, ale co było do przewidzenia po prostu wszystkich wpuszcza po
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
konto usunięte via iOS
- 1
- 15
- 2
- 14
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 18
@StayAlive: Wygląda na to, że tak: http://halopizzajg.pl/abonament-obiadowy.html xD
- 1
ma ktoś przypadkiem na sell kimsufi które ciężko wyłapać na kimsufi.pl? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#programowanie #webdev #serwer #linux #sysadmin
#programowanie #webdev #serwer #linux #sysadmin
- 1
@breja: może jak opuszczę wymagania z 2tb do jednego...;)
- 1
z moich obliczeń wynika że jakbym dostał ks-3 to byłby to deal życia. bo jeżeli wziąłbym atoma z 1tb to i tak bym musiał dodatkowo trzymać tego clouda2 pod wszystkie usługi a ks-3 to ogarnie i pod kątem dysku i cpu...
Hej Mirki sysadmini i inne helpdeski! Z okazji #sysadminday życzę wszystkim udanych backupów i miłego dnia, bez żadnych poważnych fackupów. I niech Was jakaś ładna developerka przytuli (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
#sysadmin #it
#sysadmin #it
- 3
- 1
Ludzi dzielimy na dwa typy:
1. Ci co robią backupy.
2. Ci co dopiero zaczną robić backupy.
Właśnie dołączyłem do tej 1 grupy.
1. Ci co robią backupy.
2. Ci co dopiero zaczną robić backupy.
Właśnie dołączyłem do tej 1 grupy.
@Middle-Earth:
5. Ci co obiecali sobie robić backupy ale dalej ich nie robią.
5. Ci co obiecali sobie robić backupy ale dalej ich nie robią.
- 6
@KubusiowyKubus:
6. Ci co robią backupy ale ich nie weryfikują a one nie działają
6. Ci co robią backupy ale ich nie weryfikują a one nie działają
- 2
- 0
Pierwsza techniczna? Sysadmin czego - Windows/Linux/***?
@Lemartez: glassdoor.com
Czemu zmieniasz pracę?
Co jest Twoją mocną stroną a co słabą?
Jakie przeciwności musiałeś pokonać?
Najlepszy
Czemu zmieniasz pracę?
Co jest Twoją mocną stroną a co słabą?
Jakie przeciwności musiałeś pokonać?
Najlepszy
#pracait #ofertapracy #amsterdam #holandia #sysadmin #it
Moze ktos by byl chetny bo wlasnie dostalem oferte, ja pasuje, ale jak ktos ma ochote to moge podac dane:
--
"
The reason I am getting in touch is that I am working with NetApp who are looking for either a English speaking Unix/Storage Technical Support Specialist Windows/VMware/Storage Technical Support Specialist to join their team in Amsterdam.
Moze ktos by byl chetny bo wlasnie dostalem oferte, ja pasuje, ale jak ktos ma ochote to moge podac dane:
--
"
The reason I am getting in touch is that I am working with NetApp who are looking for either a English speaking Unix/Storage Technical Support Specialist Windows/VMware/Storage Technical Support Specialist to join their team in Amsterdam.
- 1
@biczek: napewno relokuja bez jaj juz, jak poprzednie mieszkanie zdawalem to wlasnie wynajmowal je po mnie co dostal prace tam , wiec na bank maja relokacje, zdziwilbym sie zdrowo jakby nie mieli, bo wtedy byliby kutasiarzami, choc i tak troche sa ;) ale to juz moja wlasna opinia
- 1
Komentarz usunięty przez autora
Komentarz usunięty przez autora
#internet #sieci #sysadmin #technologia
Ciekawa sprawa. Dwa dni temu zainstalowałem Windows Server 2012 R2 (oryginalny (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) ), na nim postawiłem aplikację do nagrywania obrazu z kamer CCTV, RDP i serwer www by obraz z kamer był dostępny przez siec bez logowania się do RDP, a MBAM już mi wykrył 50 zagrożeń i jeszcze skanuje ...
Żeby
Ciekawa sprawa. Dwa dni temu zainstalowałem Windows Server 2012 R2 (oryginalny (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) ), na nim postawiłem aplikację do nagrywania obrazu z kamer CCTV, RDP i serwer www by obraz z kamer był dostępny przez siec bez logowania się do RDP, a MBAM już mi wykrył 50 zagrożeń i jeszcze skanuje ...
Żeby
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@Dolan: już chyba wiem skąd to się wzięło, ale muszę jeszcze przeprowadzić małe dochodzenie. Zdaje się, że sam jestem sobie winien :P Dam znać jak coś więcej ustalę, ale tymczasem idę do łóżka, bo #rozowypasek zaraz się na mnie pogniewa za to, że po pracy siedzę w pracy ;)
Mireczki z #sysadmin #sieci #vmware #esxi #wirtualizacja i pewnie #linux mam pytanko. Przenoszę serwery fizyczne do virtualnych maszyn na ESXi 5.5. Chciałbym zrobić tak żeby jedna z maszyn "przejęła" interfejs fizycznej karty sieciowej zainstalowanej na komputerze hostującym ESXi, jak to zrobić? Do czego zmierzam, chcę zwirtualizować 2 serwery które do tej pory chodziły na osobnych komputerach:
PC1 miał 2 interfejsy sieciowe:
-
PC1 miał 2 interfejsy sieciowe:
-
- 1
@WallyGator: Coś robi routing między sieciami 192.168.88.0 i 10.0.0.0 ?
Jeśli tak, to tam puszczasz trunka i wpinasz go w esx i tam rozpinasz vlany na dwa vswitche.
Jeśli nie, to kabel z jednej sieci dajesz na jeden interfejs, z drugiej na drugi a w ESX rozpinasz je już miedzy mszyny vswitchami.
http://www.virtualizationadmin.com/articles-tutorials/vmware-esx-and-vsphere-articles/installation-and-deployment/vmware-understanding-virtual-switch.html
Jeśli tak, to tam puszczasz trunka i wpinasz go w esx i tam rozpinasz vlany na dwa vswitche.
Jeśli nie, to kabel z jednej sieci dajesz na jeden interfejs, z drugiej na drugi a w ESX rozpinasz je już miedzy mszyny vswitchami.
http://www.virtualizationadmin.com/articles-tutorials/vmware-esx-and-vsphere-articles/installation-and-deployment/vmware-understanding-virtual-switch.html
- 1
@WallyGator: Troche tak, bo nie bedzie jak wyprowadzic tej drugiej sieci na swiat.
Mozna to jednak 'obejsc'. Te fizyczne switche jakimi dysponujesz są zarządzalne?
Jesli tak, to podziel jeden na vlany, a do esxi pusc trunka, którego roztagujesz na 2 vswitche :)
Mozna to jednak 'obejsc'. Te fizyczne switche jakimi dysponujesz są zarządzalne?
Jesli tak, to podziel jeden na vlany, a do esxi pusc trunka, którego roztagujesz na 2 vswitche :)
- 3
Odświeżam pytanie od @Terem http://www.wykop.pl/wpis/13297179/mireczki-potrzebuje-hostingu-w-jakims-niecywilizow/
Jakiś stabilny i tani vps w lokalizacji poza EU, US. Znajdzie się? :)
Jakiś stabilny i tani vps w lokalizacji poza EU, US. Znajdzie się? :)
Dobra Mirki z #linux i #sysadmin mam problem i pytanko. Mam uruchomionego Linuksa na PC1 i muszę go przenieść na PC2 o całkowicie odmiennej konfiguracji sprzętowej. Konkretnie to chcę na PC2 zainstalowac ESXi i uruchomić ten system z PC1 jako maszyna wirtualna. Jak to zrobić najlepiej/najszybciej? Będę to robić pierwszy raz i się trochę cykam. #it #itpytanie
- 5
@WallyGator: Najszybciej? kopia blokowa calego dysku:
root@pc1#: dd if=/dev/sda bsize=4k | ssh -l root pc2 'cat > /dev/sda'
(gdzie wiadomo, ze sda to konkretne dyski uzyte w systemie, pc2 powinien dzialac z jakiegos live co ma ssh server, ewentulanie na ubuntu mozna doinstalowac.)
root@pc1#: dd if=/dev/sda bsize=4k | ssh -l root pc2 'cat > /dev/sda'
(gdzie wiadomo, ze sda to konkretne dyski uzyte w systemie, pc2 powinien dzialac z jakiegos live co ma ssh server, ewentulanie na ubuntu mozna doinstalowac.)
- 3
@WallyGator: Takie cuś
http://www.vmware.com/pl/products/converter/features
Są też aplikacje 3rd party o ile pamiętam wykonujące konwersje p2v
http://www.vmware.com/pl/products/converter/features
Są też aplikacje 3rd party o ile pamiętam wykonujące konwersje p2v
Potrzebuję web file managera, #linux, #apache, miłego w dotyku, ładnie wyglądającego, z podziałem na userów, możliwością podmontowania katalogów prosto z systemu, żeby zipował katalogi w locie by userzy mogli je zassać. Jak na razie sprawdziłem mollify/kloudspeakera, który kompletnie mi nie pasuje bo nie może zipować w ogóle z tego co widzę, włącznie z tym dziwnym dropboxem, który nic mi nie daje, pydio, które jest takim kombajnem,
- 17
@noisy: O patrz dziadu jeden a ja właśnie dockerem się bawię.
O czym tam mówiłeś?
Masz jakąś prezentację czy cuś?
O czym tam mówiłeś?
Masz jakąś prezentację czy cuś?
- 1
@noisy: Gratuluję. Mało brakowało a też bym zawitał w sobotę - dokładnie tylko na te warsztaty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A dla wszystkich spragnionych newsów o dockerze, w SF właśnie trwa konferencja DockerCon, i gdyby ktoś był zainteresowany jakie czary czekają nas niebawem polecam streaming z http://www.dockercon.com/
A dla wszystkich spragnionych newsów o dockerze, w SF właśnie trwa konferencja DockerCon, i gdyby ktoś był zainteresowany jakie czary czekają nas niebawem polecam streaming z http://www.dockercon.com/
- 4
Mireczki opłaca się?
http://allegro.pl/serwer-nas-wd-my-cloud-ex2-0tb-usb-ethernet-raid-i5444706287.html
Szukam #nas z raidem pod chmure na pliki, torrenta i timemachine od #apple.
A ta cena to troche #cebuladeals. No chyba że macie lepsze propozycje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
http://allegro.pl/serwer-nas-wd-my-cloud-ex2-0tb-usb-ethernet-raid-i5444706287.html
Szukam #nas z raidem pod chmure na pliki, torrenta i timemachine od #apple.
A ta cena to troche #cebuladeals. No chyba że macie lepsze propozycje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 3
@adiqq: to żadne promo, cena dotyczy obudowy z pamięcią i procesorem bez dysków. Czytaj dokładnie opisy produktów.
Sysadmin obudził się na bezludnej wyspie ze szpadlem, batonikiem i kawałkiem pojedyńczej nitki światłowodu. Zaśmiał się gromko, zjadł batonik, i zakopał światłowód. 24 godziny później przyjechała ekipa robotnicza z koparkami by przeciąć kabel, przy okazji go ratując.
#heheszki #zartyinformatykow #sieci #sysadmin
#heheszki #zartyinformatykow #sieci #sysadmin
@InzMovi: Słyszałem w innej wersji. Mianowicie jak się gdzieś zgubisz w dziczy to zakop światłowód, na pewno zaraz zleci się jakaś ekipa robotników która cię znajdzie.





















#ovh #serwery #sysadmin #soryzatagi