I haz question: mam problem z apachem, po zainstalowaniu spdy apache już nie chce mnie wpuszczać na podstrony, ktore wymagają ode mnie przedstawienia certyfikatu. Po wyłączeniu spdy wszystko działa i ludzie na code google potwierdzają, że SSLRequireSSL generuje takie problemy a konkretnie 403, jako, że spdy używa nieszyfrowanych wirtualnych połączeń do ssania danych. Usunąłem wyżej wspomnianą dyrektywę to już nie ma 403, ale co było do przewidzenia po prostu wszystkich wpuszcza po
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki #linux #sysadmin - jakieś rozwiązanie konkretne pod zbieranie logów/syslogów z wielu maszyn w jednym miejscu i umożliwienie ich przeglądania via www polecicie?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

z moich obliczeń wynika że jakbym dostał ks-3 to byłby to deal życia. bo jeżeli wziąłbym atoma z 1tb to i tak bym musiał dodatkowo trzymać tego clouda2 pod wszystkie usługi a ks-3 to ogarnie i pod kątem dysku i cpu...
  • Odpowiedz
Hej Mirki sysadmini i inne helpdeski! Z okazji #sysadminday życzę wszystkim udanych backupów i miłego dnia, bez żadnych poważnych fackupów. I niech Was jakaś ładna developerka przytuli ( ͡ ͜ʖ ͡)
#sysadmin #it
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ludzi dzielimy na dwa typy:

1. Ci co robią backupy.
2. Ci co dopiero zaczną robić backupy.

Właśnie dołączyłem do tej 1 grupy.
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#praca #it #sysadmin

Mircy, jakich pytań na 1st interview (miekkie) można się zazwyczaj spodziewać. Będzie to max 30 min rozmowa tel, i chciałbym się przygotować porządnie, a że z wprawy w rozmowach o prace wyszedłem, to jest średnio - a na wakacie bardzo mi zależy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pracait #ofertapracy #amsterdam #holandia #sysadmin #it

Moze ktos by byl chetny bo wlasnie dostalem oferte, ja pasuje, ale jak ktos ma ochote to moge podac dane:
--
"
The reason I am getting in touch is that I am working with NetApp who are looking for either a English speaking Unix/Storage Technical Support Specialist Windows/VMware/Storage Technical Support Specialist to join their team in Amsterdam.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@biczek: napewno relokuja bez jaj juz, jak poprzednie mieszkanie zdawalem to wlasnie wynajmowal je po mnie co dostal prace tam , wiec na bank maja relokacje, zdziwilbym sie zdrowo jakby nie mieli, bo wtedy byliby kutasiarzami, choc i tak troche sa ;) ale to juz moja wlasna opinia
  • Odpowiedz
#internet #sieci #sysadmin #technologia

Ciekawa sprawa. Dwa dni temu zainstalowałem Windows Server 2012 R2 (oryginalny ( ͡ ͜ʖ ͡) ), na nim postawiłem aplikację do nagrywania obrazu z kamer CCTV, RDP i serwer www by obraz z kamer był dostępny przez siec bez logowania się do RDP, a MBAM już mi wykrył 50 zagrożeń i jeszcze skanuje ...

Żeby
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dolan: już chyba wiem skąd to się wzięło, ale muszę jeszcze przeprowadzić małe dochodzenie. Zdaje się, że sam jestem sobie winien :P Dam znać jak coś więcej ustalę, ale tymczasem idę do łóżka, bo #rozowypasek zaraz się na mnie pogniewa za to, że po pracy siedzę w pracy ;)
  • Odpowiedz
Mireczki z #sysadmin #sieci #vmware #esxi #wirtualizacja i pewnie #linux mam pytanko. Przenoszę serwery fizyczne do virtualnych maszyn na ESXi 5.5. Chciałbym zrobić tak żeby jedna z maszyn "przejęła" interfejs fizycznej karty sieciowej zainstalowanej na komputerze hostującym ESXi, jak to zrobić? Do czego zmierzam, chcę zwirtualizować 2 serwery które do tej pory chodziły na osobnych komputerach:
PC1 miał 2 interfejsy sieciowe:
-
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WallyGator: Troche tak, bo nie bedzie jak wyprowadzic tej drugiej sieci na swiat.
Mozna to jednak 'obejsc'. Te fizyczne switche jakimi dysponujesz są zarządzalne?
Jesli tak, to podziel jeden na vlany, a do esxi pusc trunka, którego roztagujesz na 2 vswitche :)
  • Odpowiedz
Dobra Mirki z #linux i #sysadmin mam problem i pytanko. Mam uruchomionego Linuksa na PC1 i muszę go przenieść na PC2 o całkowicie odmiennej konfiguracji sprzętowej. Konkretnie to chcę na PC2 zainstalowac ESXi i uruchomić ten system z PC1 jako maszyna wirtualna. Jak to zrobić najlepiej/najszybciej? Będę to robić pierwszy raz i się trochę cykam. #it #itpytanie
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WallyGator: Najszybciej? kopia blokowa calego dysku:

root@pc1#: dd if=/dev/sda bsize=4k | ssh -l root pc2 'cat > /dev/sda'

(gdzie wiadomo, ze sda to konkretne dyski uzyte w systemie, pc2 powinien dzialac z jakiegos live co ma ssh server, ewentulanie na ubuntu mozna doinstalowac.)
  • Odpowiedz
Potrzebuję web file managera, #linux, #apache, miłego w dotyku, ładnie wyglądającego, z podziałem na userów, możliwością podmontowania katalogów prosto z systemu, żeby zipował katalogi w locie by userzy mogli je zassać. Jak na razie sprawdziłem mollify/kloudspeakera, który kompletnie mi nie pasuje bo nie może zipować w ogóle z tego co widzę, włącznie z tym dziwnym dropboxem, który nic mi nie daje, pydio, które jest takim kombajnem,
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@list86: zainstalowałem webdava i to jest chyba jedyna sensowna opcja, chociaż musiałem grzebać w rejestrze i potem zrestartować kompa, bo jest jakis limit na wielkość plików, żenadłem...
  • Odpowiedz
@noisy: Gratuluję. Mało brakowało a też bym zawitał w sobotę - dokładnie tylko na te warsztaty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A dla wszystkich spragnionych newsów o dockerze, w SF właśnie trwa konferencja DockerCon, i gdyby ktoś był zainteresowany jakie czary czekają nas niebawem polecam streaming z http://www.dockercon.com/
  • Odpowiedz
Sysadmin obudził się na bezludnej wyspie ze szpadlem, batonikiem i kawałkiem pojedyńczej nitki światłowodu. Zaśmiał się gromko, zjadł batonik, i zakopał światłowód. 24 godziny później przyjechała ekipa robotnicza z koparkami by przeciąć kabel, przy okazji go ratując.

#heheszki #zartyinformatykow #sieci #sysadmin
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach