Chciałbym zacząć część kapitału zacząć trzymać w surowcach. Interesuje mnie srebro, platyna i złoto. Wejście w surowce traktowałbym jako długoterminową inwestycje za około 1/5 kapitału inwestycyjnego.
Chciałbym nie przepłacać, dlatego raczej złoto w tym momencie odpuszczę (wiem, że być może będzie jeszcze droższe ale wolę kupować gdy jest tanio).
Srebro wydaje mi się jeszcze dosyć tanie i chyba z dużym potencjałem do sporych wzrostów w krótkim terminie, a platyna bardzo tania.
Najbardziej w tym momencie
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Micros: gościu wiesz w ogóle co oznacza 'contango'? Używasz terminologii którą rozumiesz jakoś tak na oko. Contango to po prostu różnica w cenach kontraktów terminowych np kontrakt na 1000 baryłek ropy na listopad będzie tańszy niż kontrakt na 1000 baryłek ropy na grudzień. Mówisz o surowcach, czyli np ropie, w którą nie da się zainwestować inaczej niż przechowywanie fizyczne (czyli koszta tankowców/zbiorników) albo za pomocą replikacji syntetycznej za pomocą takich
  • Odpowiedz
@qwerty96: złoto w formie fizycznej ma sens, bo zajmuje niewiele miejsca, nie niszczy się z czasem, a popularne złote monety inwestycyjne dość łatwo sprzedać. Jak chcesz handlować platyną? Spójrz na to z praktycznej perspektywy, nie ma czegoś takiego jak skup monet platynowych, nie ma za bardzo rynku na to. Kupujesz etf i nie przejmujesz się tym, że nie będziesz wiedział jak to sprzedać/przechowywać itd
  • Odpowiedz
@boukalikrates: mi też kilka razy, one są bardzo podatne, to samo było swego czasu z maple leaf, obecnie podobno to poprawili, plus dodali laserowo wycinany mały listek jako zabezpieczenie
  • Odpowiedz
W jednym z swoich ostatnich wpisów Traider21 napisał o srebrze

Im różnica jest większa tym kartelowi trudniej jest kontrolować cenę metali. Z czasem zapewne dojdzie do zawieszenia notowań kontraktów terminowych na srebro i pogromu inwestorów siedzących w dziwnych instrumentach srebro-pochodnych. Inwestorzy zapakowani jednak w fizyka, ETF-y Sprotta, ZKB czy spółki wydobywcze raczej będą mogli spać spokojnie ciesząc się wzrostem ceny uwolnionej po latach manipulacji.

Na koniec małe ostrzeżenie. Póki co, kartel ma
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mrocek: W świecie Tradera zmówione ze sobą banki centralne kontrolują cenę złota trzymając ją na niskich poziomach aby nie stanowiły one zagrożenia dla papierowego pieniądza. Złota nie można drukować = nie da się za jego pomocą w prosty sposób sterować gospodarką.

Ma to sens i istotnie tak się dzieje (były nawet kary na banki nakładane z tego tytułu), ale chyba nie na skalę sugerowaną przez Tradera - za dużo sił
  • Odpowiedz
Akcje Kruka- dobry pomysł? Wskaźniki C/Z , C/WK przyzwoite. Wygląda na niedowartościowane co sądzicie Mireczki?
Jakie ETFy? Myślę nad ETFem PHAG na srebro i CRUD na ropę. Jak nie to, to co? Coś stosunkowo taniego ( do 25USD za akcję)
#gielda #etf #srebro #ekonomia
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja mam ZKB Silver ETF (Zurcher Kantonalbank). Plusem jest też to, że jest we frankach szwajcarskich, więc kapitał jest dodatkowo zabezpieczony frankiem.
  • Odpowiedz
@epic_25: Tak 92,5% czystego srebra. Córka ma kolczyki kupione z tego sklepu i są ok, ale przy takiej promocji :) zobaczymy co przyjdzie. Jak wyślą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Bithub: coś w tym jest, a jeżeli poprowadzić analogie do relacji DOWJ/GOLD i zrobić DOWJ/SILV, to również dojdziemy do wniosku ze srebro jest niesamowicie tanie.
  • Odpowiedz
Czy czekają nas dalsze spadki? Spróbujmy się temu przyjrzeć w oparciu o dane.
1.Różnica pomiędzy oprocentowaniem obligacji krótkoterminowych i długoterminowych wzrasta do 0,44, co w teorii zwiastuje powrót hossy.
2.Kiedy w latach spadków SPX zaliczyło do kwietnia 5% spadku, to następne miesiące prawie zawsze były jeszcze gorsze.
3. Ostatnie dwie recesję w 2000 roku i 2008 przyniosły spadek pożyczek na akcje do około 200-250 miliardów $. Obecnie trend spadkowy jest dość silny i zmierzamy
executor2 - Czy czekają nas dalsze spadki? Spróbujmy się temu przyjrzeć w oparciu o d...

źródło: comment_1588523941bbE3TQjImsrIVDfuhDZKN0.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Micros: ale to co przedstawiłem to nie jest analiza techniczna, raczej wskazówki dotyczące sentymentu na giełdzie oraz tego jak i gdzie przemieszczają się aktywa na rynkach finansowych.
  • Odpowiedz
Prawdziwa mapa i skarb piratów odkryty wykrywaczem Link do znaleziska:
https://www.wykop.pl/link/5482517/prawdziwa-mapa-i-skarb-piratow-odkryty-wykrywaczem/

Chcesz być na bieżąco? #zwiadowcahistorii - tag z moimi najciekawszymi znaleziskami! Zapisz się też do mikrolisty zwiadowcahistorii lub zaplusuj ten komentarz, bym zawołał Cię do najlepszych znalezisk!

#ciekawostki #historia #ciekawostkihistoryczne #wykrywaczmetalu #gruparatowaniapoziomu #wykrywaczmetalu #poszukiwacze #zloto #srebro #monety #
Zwiadowca_Historii - Prawdziwa mapa i skarb piratów odkryty wykrywaczem Link do znale...

źródło: comment_1588496580hZagrMAe2CB0xAZwgt4kNx.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#srebro dalej w odklejonych cenach czy coś się już zaczyna uspokajać? Gdzie obecnie najlepiej kupować.
PS: Tavex, nie trać czasu na swoją reklamę xD
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć.

Znacie jakiś poradnik dla ZUPEŁNEGO laika jak kupić trochę prawdziwego, fizycznego srebra i nie stracić na tym? Mowa jest o niewielkich kwotach, tak +- 10 000 zł. Za porady "znam takiego jednego co ci sprzeda" bardzo dziękuję, ale chcę to zrobić w oficjalnie, bezpiecznie i legitnie :)

#srebro #finanse #oszczedzanie #pieniadze
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sireplama:
1) Nikt nie sprzedaje z pełnym VAT-em, wszędzie jest VAT-marża, czyli 23% od zarobku sprzedawcy.
2) Fizyczne srebro kupisz za x, a w skupie sprzedasz za 0,7x, innemu preppersowi za 0,9x.
3) Kup ETF FIZYCZNY na srebro, które ktoś trzyma w skarbcu pod Mount Blanc albo w mennicy w australijskim Perth czy w Londynie.
  • Odpowiedz