Tym razem na Strefę ląduje poradnik o tym jak stworzyć własny adapter USB na karty pamięci od pierwszego PlayStation z wykorzystaniem Arduino. Mam nadzieję komuś się przyda bo trochę pracy mnie kosztował, choć sam pomysł nie mój. Więcej szczegółów we wpisie.
http://strefapsx.pl/jak-zbudowac-wlasny-adapter-usb-na-karty-pamieci/

#strefapsx #psx #playstation #arduino #mikrospam
Tortex - Tym razem na Strefę ląduje poradnik o tym jak stworzyć własny adapter USB na...

źródło: comment_arBjwa5guohSeGlJD9wnZ40xbVTZK2Re.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@d15ea5e: A to znam, nawet mam kabel pod to kupiony, ale z tym trochę więcej zabawy mi się wydaje jeżeli chodzi o lutowanie i link cable też nie jest tani.
  • Odpowiedz
Dzisiaj wrzuciłem na stronkę kompletny wykaz 1428 gier na PSXa, które ukazały się w Europie wraz z dodatkowymi informacjami i bazą ocen z magazynów "PSX Extreme" oraz "Neo Plus". Może się komuś przydać w poszukiwaniach zapomnianych gier lub w szukaniu ich recenzji w poszczególnych numerach polskich pism. W przyszłości dojdą może screeny i kolejne informacje. http://strefapsx.pl/kompletna-baza-gier-i-ocen-psx/

#psx #playstation #strefapsx #mikrospam
Tortex - Dzisiaj wrzuciłem na stronkę kompletny wykaz 1428 gier na PSXa, które ukazał...

źródło: comment_h0uMBDEOaSZWLntCbaxyuemG7crHmOsG.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witajcie mirki. Mam do sprzedania #konsole #playstation 2 FAT w pakiecie z #psx.
W zestawie:
karta 1MB do PSX nieoryginalna
karta 8MB do PS2 oryginalna z wgranym exploitem FMcB 1.8
dwa pady do PSX (nie wszystkie gry PS2 obsługują te pady)
zestaw mikrofonów do
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mirki, pytanie o gry na #psx - w co warto zagrać we dwie osoby? scigalki i bijatyki mam, chodzi mi bardziej o jakiegoś coopa albo zręcznościowki jak bomber. nie pamiętam w co sie kiedyś gralo :(
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ale mam rozkminę, szukam gry na #psx, strzelanki
była tam taka opcja grania multi, z podziałem ekranu na dwie części, duża mapa, 2 postacie, różne lokacje..no i wygrywa ta, która zabiję drugą osobę.
MIRKO POMUSZ!
#gry #playstation
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gry RPG, a właściwie jRPG, apogeum formy miały właśnie na pierwszym PlayStation. Chyba żaden inny gatunek gier procentowo nie doczekał się aż tak wielu wyśmienitych tytułów na tej platformie. Jedyny minus, że wiele z nich nie ukazało się w Europie. W najnowszym wpisie możecie zaznajomić się z tymi najlepszymi w świetnym przeglądzie gier RPG na PSX. Zachęcam do lektury jak ktoś lubi te klimaty.
Przegląd gier RPG na pierwsze PlayStation
#psx
Tortex - Gry RPG, a właściwie jRPG, apogeum formy miały właśnie na pierwszym PlayStat...

źródło: comment_FCClvpyBPehb8uvtPhI6aBONjWwCdiIq.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam takiej gry grałem w nią kiedyś na pierwszym playstation był to chyba medal of honor pamiętam że głównym bohaterem była jakaś dziewczyna. Wie ktoś co to za gra ?
#gry #psx #kiciochpyta
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wilczur: właściwie to zakończenie historii big bossa ( ͡° ͜ʖ ͡°) raczej Konami nic nie spieprzylo od odejścia Kojimy, jedynie te mikrotransakcje, wiec o ostatnia część cyklu można być spokojnym
  • Odpowiedz
Dołączam klubu #psx! Dziś zakupiona, trochę składany zestaw bo Psone plus pady od PSX. Jeden to na 90% podróbka, inny plastik, inna czcionka, wnętrze też się różni i jest made in china (@Tortex dementujesz/potwierdzasz że takie się trafiały?). Konsola i pady były strasznie upieprzone, ale rozebrałem do zera i przeczyściłem, teraz stan 4/5. Jest przerobiona, wszystko działa, w zestawie ruskie tłoki medal of honor i nfs porsze. Jeszcze na
G.....y - Dołączam klubu #psx! Dziś zakupiona, trochę składany zestaw bo Psone plus p...

źródło: comment_Nke2q4kzxXfw5ZpiloFpVdQwTDwsHzWg.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@yacolek: ze dwa miesiące polowałem na OLX. musiało być z mojego miasta albo najbliższych okolic i za mniej niż stówę za zestaw. ja tam łoję w gry z PSX, a na konsolce z epoki jest najlepiej :)
  • Odpowiedz
Pandemonium
Nie dziesiątki, a setki przegranych godzin, masa wspomnień jak to przez jeden upierdliwy poziom rzucało się ten tytuł w kąt tylko po to by za parę godzin wrócić do rozgrywki. Pot, obolałe kciuki i jedzenie zimnych obiadów, no bo w końcu "tylko skończę poziom i zjem" :) Zaraz obok Crasha Bandicoot, Spyro i tym podobnych, jedna z najlepszych platformówek na PlayStation.

https://www.youtube.com/watch?v=soDJoQfF4Qs

#gry #psx #playstation i trochę #
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Może kogoś zainteresuje historia najbardziej znanego, komercyjnego emulatora bleem!, którego twórcy pomimo presji ze strony Sony nieźle sobie poczynali i do tego w majestacie prawa. Według mnie historia bardzo ciekawa i trochę żałuje, że praktycznie od dwóch generacji ten rynek nie rozpieszcza nas w jakieś ciekawe wydarzenia.

http://strefapsx.pl/emulator-bleem-bleemcast-czyli-historia-walki-dawida-z-goliatem/

#psx #playstation #konsole #dreamcast #mikrospam #strefapsx
Tortex - Może kogoś zainteresuje historia najbardziej znanego, komercyjnego emulatora...

źródło: comment_oH6cNIz59x2vdS9rArAcEhDTClPhsgyn.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tortex: pamiętam jaki to był badziew. Do niczego się nie nadawał, a odpalić grę na nim graniczyło z cudem. Wyszły na dreamcasta dwie płytki odpalające Tekkena 3 i chyba Ridge Racera 4 albo Gran Turismo 2. Z resztą zaraz wyszedł ePSXe i bleem zdechł.
  • Odpowiedz