@slaszka: Ja Ci tylko piszę z czym spotykam się na co dzień :) Klient do mnie Panie ten Avast to nie działa, albo strasznie muli itp. A okazuje się że komp zainfekowany jakimś gównem jeszcze przed instalacją Avasta. Nie ma żadnego 100% antywirusa i to, że czasami avast przepuszcza albo nie widzi zagrożeń zwłaszcza jak się zgadza na każde UAC przy instalacji to można mu wybaczyć zwłaszcza w wersji free.
  • Odpowiedz
Co ten #windows8 to ja nie. Oto jak Microsoft szanuje moje wyżebrane 128 GB SSD:

- hiberfil.sys - 12 GB, podejrzewam że przez to, że mam 16 GB RAMu. Ale do cholery, na co dzień używam 2-3 GB!

- plik indeksu dysku - kolejne 12 GB po to, żeby Windows mógł sobie szybciej wyszukiwać. Co o indeksuje?! pojedyncze bajty w jpeg-ach?

Przy
Visher - Co ten #windows8 to ja nie. Oto jak Microsoft szanuje moje wyżebrane 128 GB ...

źródło: comment_6uF2rzu2syOkfYdz5qcVD80et0mhPQrf.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michalkosecki: tak zakombinuję, postaram się dodać do indeksu tylko katalog Users.

tak czy inaczej program fajny, bo przypomniałem sobie, że ze 4 GB pożerają mi pliki od tych wszystkich starych LiteCoinów, DogeCoinów i innych
  • Odpowiedz
@tyskieponadwszystkie: Spróbuj Panda Cloud. Ja przesiadłem się z Aviry i jest dzień do nocy. Avira zamulała tragicznie - najbardziej w------ł długi czas uruchamiania. A ta Panda to tak jakby jej na kompie nie było. Ale o pobranego cracka potrafi krzyczeć więc działa.

( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@qwelukasz: teraz musisz z powrotem zainstalować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chociaż pewnie nie ruszy na 7, bo z tego co pamiętam to strasznie ubolewałem, że były problemy z odpaleniem na XP.
  • Odpowiedz
Mireczki, gdy włączam laptopa wyskakuje mi okno z napisem BOOTMGR IS MISSING (i zeby na cisnac alt + ctrl + delete). Nagrałem sobie windowsowskie recovery CD (Windows 7) i przeprowadziłem naprawę, wpisywałem też do wiersza poleceń komendy "naprawcze", niestety nic nie pomogło.

Wczoraj nagrałem na pendrive'a ubuntu i je odpaliłem. W zakładce devices mam coś co nazywa się DATA (i jest to partycja D ze wszystkimi plikami, które na niej miałem) oraz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GoonSquad: tam na liście pobieranych systemów jest hiren (sprawdzałem przed chwilą) aplikacja stworzy ci na pewno działający bootowalny pendrive. Po co się męczyć w kilku programach jak można to zrobić 3 krokami :)
  • Odpowiedz
Takie pytanie, może ktoś się orientuje, poblokowane wszystkie porty w sieci oprócz 80 i 443, czy mogę zrobić tak że stworzę w domu na komputerze przekaźnik z którego będę mógł korzystać łącząc się przez port powiedzmy 443? Nie wiem czy vpn tak nie działa, nie mogę doczytać. #komputery #programy
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dawno nie używałam Skajpa (a jak już to starej wersji, nie chciałam żadnych nowych), no i właśnie odpaliłam, i zonk - czyżby teraz wiadomości dochodziły również kiedy nasz rozmówca nie jest zalogowany?

#pytanie #skype #komunikator #programy
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, jest taki dobry programik (bezinstalacyjny) do modyfikacji rejestru systemu. Bardzo intuicyjny i prosty - pokazuje obok klucza nazwę programu i nazwę wydawcy. Niestety zapomniałem nazwy, a windowsowe narzędzie nie jest w stanie mi pomóc. Kojarzy ktoś może coś takiego dobrego?

#windows #programy #rejestrsystemu
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#wideo #programy #pomocy #informatyka

Ej mirki, potrzebuje pomocy. Poszukuje programu, najlepiej darmowego do edycji wideo. Moja kamerka nagrywa w formacie .MOV i np. taki movie maker nie obsługuje dzwięku przy edycji (wgl go nie wyświetla). Wypróbowałem już kilka ale żaden mnie nie "zadowolił". tym bardziej zaawansowane opcje tym lepiej. I sony vegas też odpada bo piracka wersja nie ma kodeków do tego formatu. I
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miraski, polecam coś dla wszystkich zabieganych ludzi, którzy mają od groma spraw na głowie i chcieliby to wszytko łatwo uporządkować.

trello.

Np. mając studia i pracę albo dwiem, możemy łatwo poukładać wszelkie sprawy do załatwienia łącząc to w różne kategorie, dzielić dowolnie na np. do zrobienia, w trakcie, zrobione i dawać przypomnienia. Widziałem parę takich organizatorów, ale ten wydaje się naprawdę przyjazny i intuicyjny.

Myślę,
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Gorasul: trello to pomysł szefa i tam mamy projekty i zadania. Traktuje to jak osobny projekt. A całą resztę wrzucam do nozbe. Projekty się nie kolidują. I z całego serca polecam metodę gtd!
  • Odpowiedz
praca z 3ds max wymaga stalowych nerwów. Czemu kiedy edytuję obiekt już oteksturowany (siatka rozłożona wcześniej) i zaznacze przy edycji preserve uvs to i tak rozpiernicza mi cały układ w drobny mak, tak że jak później edytuję siatkę to wygląda jakby ktoś losowo ją porozrzucał poza obszarem tekstury. Czy inne programy też mają tak spieprzone teksturowanie?

#3ds #grafika #programy #buldupy
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach