via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mireczki czy za spóźnienie z PIT do o jeden, dwa dni ze złożeniem czynnego żalu dają karę czy raczej odstępują? Czy jest jakaś możliwość wypełnienia pitów gdy nie mam pod ręką pitu od pracodawców? Są wystawione jakby co.
#kiciochpyta #pit #finanse
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To o-------m pit na wielomilionowe kwoty. Przecinki coś nie działały zanim się skumałem, że jest coś nie tak. :)

#pit
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, wysłałem PIT-11 ale oczywiście jak zawsze musiałem się walnąć w kodzie pocztowym miejsca zamieszkania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Powinienem wysłać im korektę, czy sami się skapną? Kupa siana do zwrotu i boję się, że nie ogarną, że jest zły kod pocztowy. HALP
#pit #podatki #urzadskarbowy
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@IronFlame5: Oni przecież tego nie przepisują co im wysłałeś - wpiszą PESEL i będą mieć prawidłowe dane.
więc taka pomyłka to szczegół.

ale pisz korektę, bo zawsze jak Ty zgłaszasz korektę, to ja po prostu przyjmą (bez konsekwencji), natomiast jak jakiś nadgorliwiec z urzędu będzie chciał zabłysnąć i WYKRYJE błąd ... to już leci kara

aha, jakbyś jednak miał zapłacić karę to przysługuje raz w roku cyrk w postaci "czynnej
  • Odpowiedz
Mirasy mam trochę nieogarniętą dość bliską osobę, która zgłosiła się do mnie z prośbą o pomoc. Mianowicie sytuacja wygląda tak, że ze względu na różne życiowe zakręty ta osoba w ogóle w tym roku nie pracowała, żadnej umowy nic.
I teraz pytanie czy ona musi składać deklarację PIT? Czytałem coś o "Picie zerowym", znalazłem również taki fragment: "Deklaracja PIT 2017 nie musi zostać złożona, jeżeli podatnik nie osiągnął żadnego dochodu, od którego
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy można udokumentować koszty uzyskania przychodów przez pobranie historii transakcji z tamtego roku i czy muszę gdzieś to wysłać czy wystarczy podczas kontroli to pokazać? Nie chcę żeby mnie US dopadł.
#bitbay #kryptowaluty #pit
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Muszę złożyć korektę pit, ponieważ zapomniałem, że użyczam samochód. Mam się rozliczyć z przychodu jakim jest samochód na podstawie rynkowej cenie wynajmu podobnego auta. Gdzie ja mogę znaleźć takie informacje? Użyczam 20 letnie auto..

#prawo #pit #podatki
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@emes555 nie. Do tego roku mama za mnie składała, a teraz sam. Zapomniałem tego złożyć co Ty, ale mi doszło mimo iż nie byłem pewien czy wcześniejsze zwroty na mamy konto nie wpadały xD Skarbówka wie wszystko.
  • Odpowiedz
wysłałem 3 kwietnia, dostałem email zwrotny że status 200, co oznacza, że została pomyślnie wysłana do centralnego systemu informatycznego e-Deklaracje Ministerstwa Finansów, a stamtąd zostanie elektronicznie przekazana do odpowiedniego urzędu skarbowego.

no i od tej pory cisza, gdzie mogę sprawdzić co się dzieje z tym moim pitem?
#pit
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wykonywałem zlecenie na umowę o dzieło. Umowa zawarta w listopadzie 2017, zakończona też. termin płatności był 60 dniowy, wiec kase dostalem dopiero w 2018..

Czy zleceniodawca słysznie nie wysłał mi pitu

#podatki #prawo #prawopodatkowe #prawopracy #pit
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tym, którzy nie wyjechali na majówkę i rozliczają się w ostatniej chwili, polecamy-> https://siecobywatelska.pl/1-procent
Na stronie znajdziecie program, który uzupełni Wasze rozliczenie o nasz KRS 0000181348.
Dziękujemy i pozdrawiamy!

#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #pit #opp #podatki #pit #1procentpodatku #wykoppomoc
#przerwanareklame #watchdogpolska
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Muszę rozliczyć PIT. Dopiero przypomniałem, że muszę to zrobić. Jaki darmowy program możecie polecić? W ogóle jak to wygląda? Rozliczam się przez program i wszystko idzie do Ministerstwa Finansów?
#pit #podatki
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach