Mireczki czy za spóźnienie z PIT do o jeden, dwa dni ze złożeniem czynnego żalu dają karę czy raczej odstępują? Czy jest jakaś możliwość wypełnienia pitów gdy nie mam pod ręką pitu od pracodawców? Są wystawione jakby co. #kiciochpyta #pit #finanse
@darek-jg: zaraz na szybkości dawałem korekty z poprawką pitów, dokładnie to się nie znam, ale to dochód za umowy dzieło/zlecenie, to pewnie miałbym wielomilionowe dopłaty. :)
Mirki, wysłałem PIT-11 ale oczywiście jak zawsze musiałem się walnąć w kodzie pocztowym miejsca zamieszkania ( ͡°͜ʖ͡°) Powinienem wysłać im korektę, czy sami się skapną? Kupa siana do zwrotu i boję się, że nie ogarną, że jest zły kod pocztowy. HALP #pit #podatki #urzadskarbowy
@IronFlame5: Oni przecież tego nie przepisują co im wysłałeś - wpiszą PESEL i będą mieć prawidłowe dane. więc taka pomyłka to szczegół.
ale pisz korektę, bo zawsze jak Ty zgłaszasz korektę, to ja po prostu przyjmą (bez konsekwencji), natomiast jak jakiś nadgorliwiec z urzędu będzie chciał zabłysnąć i WYKRYJE błąd ... to już leci kara
aha, jakbyś jednak miał zapłacić karę to przysługuje raz w roku cyrk w postaci "czynnej
@nairamk po co piszesz bzdury jak nie masz pojecia o tym piszesz, kara za wpisanie błędnego kodu pocztowego XD wskaż mi US co za to karze. Jakby taka była procedura to co 3 miałby mandacik. @IronFlame5 zap-3 mozesz skladac caly rok, a jak dopiero co zlozyles pita to spokojnie jeszcze zdazysz podac nr. konta przed zwrotem
Mirasy mam trochę nieogarniętą dość bliską osobę, która zgłosiła się do mnie z prośbą o pomoc. Mianowicie sytuacja wygląda tak, że ze względu na różne życiowe zakręty ta osoba w ogóle w tym roku nie pracowała, żadnej umowy nic. I teraz pytanie czy ona musi składać deklarację PIT? Czytałem coś o "Picie zerowym", znalazłem również taki fragment: "Deklaracja PIT 2017 nie musi zostać złożona, jeżeli podatnik nie osiągnął żadnego dochodu, od którego
Czy można udokumentować koszty uzyskania przychodów przez pobranie historii transakcji z tamtego roku i czy muszę gdzieś to wysłać czy wystarczy podczas kontroli to pokazać? Nie chcę żeby mnie US dopadł. #bitbay #kryptowaluty #pit
@krypto3211 z tego co wiem, wszystko trzymasz u siebie, pokazujesz w ramach kontroli. Tak samo z prawie wszystkim, bo np do pita nie dorzucasz potwierdzeń przelewu z wypłaty :)
Muszę złożyć korektę pit, ponieważ zapomniałem, że użyczam samochód. Mam się rozliczyć z przychodu jakim jest samochód na podstawie rynkowej cenie wynajmu podobnego auta. Gdzie ja mogę znaleźć takie informacje? Użyczam 20 letnie auto..
@emes555 nie. Do tego roku mama za mnie składała, a teraz sam. Zapomniałem tego złożyć co Ty, ale mi doszło mimo iż nie byłem pewien czy wcześniejsze zwroty na mamy konto nie wpadały xD Skarbówka wie wszystko.
wysłałem 3 kwietnia, dostałem email zwrotny że status 200, co oznacza, że została pomyślnie wysłana do centralnego systemu informatycznego e-Deklaracje Ministerstwa Finansów, a stamtąd zostanie elektronicznie przekazana do odpowiedniego urzędu skarbowego.
no i od tej pory cisza, gdzie mogę sprawdzić co się dzieje z tym moim pitem? #pit
wykonywałem zlecenie na umowę o dzieło. Umowa zawarta w listopadzie 2017, zakończona też. termin płatności był 60 dniowy, wiec kase dostalem dopiero w 2018..
@LaX @mamajasia12 @mamajasia12 @ejwura dzwoniłem i mi powiedzieli że nie muszę ale jeśli będę chciał zaświadczenie o uregulowaniu składek( czy jakoś tak) to mi nie wydadzą i wtedy muszę zapłacić na poczcie . Zresztą od tej kwoty nie ma odsetek
Tym, którzy nie wyjechali na majówkę i rozliczają się w ostatniej chwili, polecamy-> https://siecobywatelska.pl/1-procent Na stronie znajdziecie program, który uzupełni Wasze rozliczenie o nasz KRS 0000181348. Dziękujemy i pozdrawiamy!
@Maglev: Za 50 zł to już pół wpisu za sprawę sądową można opłacić.( ͡°͜ʖ͡°) I prawie 3 opłaty skarbowe od pełnomocnictwa (17 zł x 3 = 51 zł) Zaszalejemy. ( ͡°͜ʖ͡°)
Muszę rozliczyć PIT. Dopiero przypomniałem, że muszę to zrobić. Jaki darmowy program możecie polecić? W ogóle jak to wygląda? Rozliczam się przez program i wszystko idzie do Ministerstwa Finansów? #pit #podatki
#kiciochpyta #pit #finanse