Halo fanatycy map OSM i nie tylko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Stowarzyszenie #openstreetmap Polska we współpracy z #yanosik i #wikimedia Polska organizuje 13-14 kwietnia 2018 w #poznan na #uam (Collegium Maius, ul. Fredry 10) konferencję State of the Map PL

http://sotm-pl.eu/

Zapraszamy wszystkich, którzy wykorzystują lub chcą wykorzystać #osm w swojej pracy, mapują z nami lub chcą dopiero zacząć
RicoElectrico - Halo fanatycy map OSM i nie tylko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Stowarzyszenie #openstr...

źródło: comment_LSUABZiXbm1C9jxdBlMYSfBmLOds5wNC.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PIĄTEK, 13.04.2018 - Dzień dla wszystkich zainteresowanych
-    prelekcje skierowane do osób zainteresowanych projektem, studentów, wykładowców, pracowników administracji oraz przedstawicieli firm
-    sesje od godz. 10.00 do godz. 17.00
-    przerwa kawowa i lunch
-    17.00 – 18.00 zwiedzanie Poznania w niecodzienny sposób
-    od ok. 18.00 spotkanie integracyjne
  • Odpowiedz
@gadatos: geoportal jest dostępny przez specjalny serwis robiony przez jednego z naszych ludzi (misek), który w sprytny sposób (poprzez redirect HTTP) konwertuje WMS na TMS który można wyczytać w edytorze iD.
Ten serwis czasem ma lagi.
Protipem jest użycie WMTS geoportalu w edytorze JOSM, śmiga over 9000% szybciej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@RicoElectrico: ale się z--------a z tym josm. Ściągnąłem josm + wtyczka budynki i skróty b,x,s i zapierniczam z rysowaniem budynków. Jak zaczną działać geo przez www to popoprawiam bo jeszcze wszystkiego nie ogarniam xD
  • Odpowiedz
#openstreetmap #mapy #geografia
Planuje zrobić projekt komunikacji miejskiej i chciałbym zapytać czy istnieje oprogramowanie, które na mapie Open Street Map potrafi wyznaczyć mi:
- marszrutę autobusu
- zaplanować przystanki
- przeliczyć czas przejazdu i pokazać godzinę przyjazdu na dany przystanek
- pokazać wiele linii KM
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@yourij: Ludzie zamiast edytować OSM samemu mogą zgłaszać uwagi, czy to na stronie, czy to używając map na telefonie jak OsmAnd lub MAPS.ME. Potem ktoś mający konto OSM przeglądając mapę z włączoną tą warstwą (albo używając RSS-a) może poprawić na mapie rzeczy zgodnie z uwagami. W linku z OP możesz klikać na krzyżyki, to zobaczysz sobie treść.
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Notes
  • Odpowiedz
Tak jak pisalem kilka dni temu, mam plan zabudowan okolicy i chcialbym go przerysowac (strasowac) na mape.
Niestety nie wiem do czego go "wyrownac" bo istniejace granice dzialek maja spore przesuniecie w stosunku do istniejacych drog, istniejace zabudowania maja jeszcze inne przesuniecie, a na koniec zdjecia lotnicze maja jeszcze inne przesuniecie. Krotko mowiac, nic do niczego nie pasuje.
Czy po prostu przetrasowac wyrownujac nowe budynki w stosunku do istniejacych (ktore najprawdopodobniej zostaly
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam mapke zabudowan w okolicach mojego domu wyciagnieta z ksiag wieczystych. Akurat tak sie sklada, ze OSM nie ma w tej okolicy zadnych obrysowan budynkow. Da sie to jakos latwo przeniesc do OSM (typu nowa warstwa w JOSM wg ktorej mozna rysowac?)
#openstreetmap
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piwniczak: koniecznie pisz na listę mailingową talk-gb, bo cię zjadą za import bez spytania społeczności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A jak nie za to (bo mała ilość), to i tak się warto ich spytać o licencję danych. Brytole już tak mają ;)
  • Odpowiedz
Są jakieś zdjęcia satelitarne na rok 2017 po maju ?. Pasuje mi dodać parę budynków których nie ma na moich zdjęciach a nie chcę tego robić byle jak
#openstreetmap
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gadatos:
No nieeee.
Josm jest genialny. Nauczysz się kilka klawiszy na pamięć i mapowanie to przyjemność. Do budynek za budynkiem, łatwość dodawania tagów, wszystko podpowiada, dokładność
Spróbuj, bo naprawdę warto.
  • Odpowiedz
@gadatos: Niezbyt raczej, wpisz "aktualność ortofotomapy gugik" to ci wyskoczy co masz na geoportalu za zdjęcia. Oprócz tego masz Mapbox Satellite, Esri World Imagery i Bing, ale one są co najwyżej z 2016 z moich doświadczeń.

Oczywiście możesz dodać sam punkt adresowy, a budynki doda się w przyszłości ;)
  • Odpowiedz
Co polecicie na Androida do edycji #openstreetmap ? Nie jestem jakims zapalonym OSMowcem, ale obecnie uzywam StreetComplete gdy gdzies mam po drodze, ale strasznie brakuje mi opcji dodawania POI. Na przyklad przechodze kolo sklepu, widze w srodku toalete i az zal nie dodac.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piwniczak: Vespucci. Teoretycznie możesz nim edytować wszystko, praktycznie, cóż, rysowanie paluchem po małym ekraniku na ogół nie daje dobrych rezultatów. Ale do dodawania i edytowania POI jest bardzo dobry.
  • Odpowiedz
Siemanko mapowe świry ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z okazji #gis Day 2017 w środę 15 listopada o 19 w Fort Colomb #poznan odbędzie się nieformalne spotkanie mapowiczow OSM. Choć myślę, że każdy sympatyk OSM będzie mile widziany!
Zaprasza Olga z #yanosik, która wraz ze swoim zespołem pomaga nam ulepszać OSM :)

Porozmawiamy o bieżących działaniach Stowarzyszenia, między innymi o planowanej międzynarodowej
RicoElectrico - Siemanko mapowe świry ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z okazji #gis Day 2017 w środę 15 l...

źródło: comment_iIOpq9DXExXKcNSp4qX6PqySXAWyXl9W.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy z GIS. Robię sobie routowalną sieć dróg w mieście za pomocą QGIS i wszystko jest OK, poza kilkoma miejscami, które nie chcą się przypisać do sieci. Sieć robię za pomocą v.net z GRASS, udało mi się zidentyfikować te niepodłączone miejsca za pomocą pluginu Disconnected Islands, ale nie wiem jak je włączyć do sieci, tzn. jak podłączyć do istniejących dróg. Drogi pobrane z OpenStreetMap i wyroutowane za pomocą OSM to Routeware. Picrel
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czarnobiaua jeżeli poprawiasz błędy na mapie to polecam od razu robić to w OSM. Tak na przyszłość oraz dla innych. Sam nie wiesz kiedy będziesz ponownie mapki używał. Jeśli chodzi o plugin to niestety nie wiem.
  • Odpowiedz
@panopticon: Free to OpenStreetMap, a płatne to TomTom.
Myślę, że OSM daje radę, skoro Yanosik nas używa. A jak znajdziesz błąd, to po zgłoszeniu na osm.org lub tutaj w #openstreetmap ktoś to może szybko poprawi - albo Ty sam edytujesz ;)
MapFactor aktualizuje mapy OSM co miesiąc, więc jest to plus.
A jeśli chodzi o sam program, to działa tak jak jego wersja na Androida. Trochę toporny, ale
  • Odpowiedz