Mirki taka sprawa. Mam 2 auta jedno takie do przeprowadzek używane do DG drugie osobowe. Do tej pory miałem żniżkę 60% ale pracownik rozwalił tym ciężarowym kawałek gzymsu na osiedlu. Przez to nie przechodzi mi że mam bezszkodową jazdę tym osobowym. Czy da się jakoś to ominąć? Czy gdzieś się nie traci zniżek przy pojedynczym zdarzeniu tego typu? W osobówce mam +800zł do ubezpieczenia przez ten gzyms którego naprawa pewnie kosztowała z
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@DarnoQ Ominąć się nie da, ale niektóre firmy spojrzą łaskawszym okiem niż inne :) Daj znać na priv i podziałamy, żeby serce nie bolało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
889 zł za pierwsze w życiu OC przy obecnie szalejących cenach to nie jest tak źle chyba? Czy da się coś taniej? Samochód to seicento z 2002 r ( ͡º ͜ʖ͡º) Patrzyłem przez rankomat - ojciec namawia mnie na wycieczkę do jego jakiegoś ubezpieczyciela, ale nie wiem czy chce mi się jechać 100 km. Można podłączyć ojca do ubezpieczenia i jego zniżki jeżeli nie jest on współwłaścicielem
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mfind: Patrzyłem na waszą wyszukiwarkę i wyszło taniej niż na rankomat.pl - ale żeby był ciekawiej. Rankomat pokazuje najtańszą AXA - za 889zł podobnie wy... tymczasem podanie swoich danych bezpośrednio na stronie AXA daje cenę 619 zł ( ͡º ͜ʖ͡º) ...
  • Odpowiedz
@Zaybatzu: To i składka zmyślona ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bez imienia, nazwiska i PESEL nie zaciągnie Ci danych z UFG i najczęściej wyliczy składkę tak jakbyś miał 0% zniżek :P
  • Odpowiedz
@ArcziMiszcz: No podwyżki trwają od poprzedniego roku, a w tym nabrały tempa i nie zapowiada się, aby zastopowały w najbliższych miesiącach. Niektóre firmy mówią też wprost, że podwyższą jeszcze bardziej ceny z początkiem nowego roku, ale po to jesteśmy np. my żeby z ofert kilkunastu firm wybrać tam gdzie jest najtaniej dla konkretnego kierowcy :)
  • Odpowiedz
Mirki, kto tu jest z jakichś firm #ubezpieczenia? Wiem że @mfind i próbowałem zdobyć oferty przez Waszą porównywarkę, ale pojawiła się tylko z PZU i na telefon ;)

Chodzi o pakiet OC + AC na roczny samochód w leasingu. Dotychczasowy ubezpieczyciel dał ofertę 150% wyższą niż rok temu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motoryzacja #oc
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jamtojest: No niestety w leasingu nie pomożemy Mireczku, dlatego nie pokazało ofert :( Obecnie robimy modyfikację, aby w przyszłym roku liczyć też leasing i kredyt :)
  • Odpowiedz
OC kończy się w maju 2017 r. Cena OC do tego czasu na pewno nie spadnie, a raczej wzrośnie. Już teraz jest sporo więcej niż jak kupowałem pół roku temu.
Sądzicie, że jest sens kupić to teraz? Jest taka możliwość, nawet na pół roku do przodu albo i więcej.

Octavia I 1.9 TDI.

#motoryzacja #oc #ubezpieczenia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WatchYourBack: Nie ma żadnego, bo wiele firm nie przedstawi normalnej oferty, a jeśli będzie szkoda po drodze to ubezpieczyciel może zaktualizować składkę i będzie cienko ;) Jeśli już to najwcześniej zakupu można dokonać 30 dni przed końcem, a idealnym momentem jest około 2 tygodnie przed końcem :)
  • Odpowiedz
mieliście taki problem, że #windows10 nie widział #oc procesora? Mam #intel Q9300 i oc do 3,4 GHz. W systemie maksymalny speed widoczny jest jako domyślne 2,5 GHz. Widać przez to spadki fps w grach. Jakieś rozwiązanie?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, kończy mi się ubezpieczenie AC/OC i muszę czegoś szukać sensownego. Obecnie jestem w Link4, narzekać nie mogę bo miałem jedną szkodę w mojej winy (a właściwie to moj #rozowypasek miał jako współwłaściciel ;)) i kasa z AC została wypłacona bez problemów. Czy jacyś wykopowi eksperci mogą coś doradzić? Wołam na pewno @mfind :)

#oc #ac #auto #samochody #ubezpieczenia
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WatchYourBack: niedawno spowodowałem stłuczkę motocyklem i rzeczoznawca oglądał mój motocykl. Jest to rzadka sprawa, ale się zdarza. Ja bym nie ryzykował, bo zdarzały się w Polsce nawet siedmiocyfrowe odszkodowania z OC i myślę, że wtedy ubezpieczyciel upewni się czy w ten prosty sposób można przerzucić to na kogoś innego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak wygląda obliczanie składki może podpowiedzą @mfind i @fromasz56
  • Odpowiedz
Drogie mirki, wczoraj uczestniczyłem w kolizji, babka wjechała mi w tył. Spisaliśmy oświadczenie i sprawę załatwiliśmy bez policji. Doradźcie proszę co teraz, dzwonić do swojego ubezpieczyciela OC, do ubezpieczyciela sprawcy? Czy może po prostu jechać do salonu żeby wycenili szkodę i dalej załatwiali sprawę? Uszkodzenia raczej niewielkie, prawdopodobnie tylko do wymiany tylny zderzak, ale jestem zielony w motoryzacji. Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam! #motoryzacja #kolizja #
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#ubezpieczenia #oc @mfind
czy to normalne, ze mam unezpieczony pojazd (skuter) od 2013 roku czyli juz ponad 3 lata, a teraz chce ubezpieczyc samochod i daja mi jedynie 10% znizki za bezszkodowosc? nie powinno byc 30%?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wszystkie media w PL głoszą że OC poszło w górę. Dla kilkuletniego Ford Fiesta 1.6 Sport firma Axa wyliczyła mi #oc na poziomie 350 PLN.
Ale... dla Citroena C2 z 2004 roku 1.4 HDI już 850 PLN.

Gdzie tu konsekwencja? Czy ryzyko spowodowania wypadku jeżdząc starszym i wolniejszym samochodem jest 3x większe? #motoryzacja
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@enforces Ubezpieczyciele wyliczając składkę biorą pod uwagę niemalże pierdylion różnych czynników ;) W samej kalkulacji podaje się kilkanaście różnych danych na temat kierowców, właścicieli i samochodu, a oprócz tego firmy kalkulują ryzyko na podstawie statystyk wypadków danym modelem auta, na konkretnym obszarze itp itd, no i jeszcze masz aspekt marketingowy czyli np. Im bliżej końca tym składa może być droższa np. Także trochę tego jest :)
  • Odpowiedz