#nba #nbastats

Pierwsze w 2023:

George - 45pts-9reb-4ast-3stl, 7/13 za 3 - był to jego 20 mecz +40pts w karierze, wyprzedził Kembę i awansował na ex-equo 55-56 miejsce w historii NBA pod tym względem, razem z Nowitzkim. W Clippers był to jego 5 taki mecz, w historii organizacji więcej takich mają tylko Lou (6), Griffin (8), World B. Free (13) i McAdoo (48).
Doncic - 51pts-6reb-9ast-4stl, 18/29FG (6/10 za 3) -
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cult_of_luna: na mnie wrażenie najbardziej robią te asysty przy punktach. Gość rzuca ostatnio 45 punktów na mecz, do tego z 20 razy podaje żeby partner próbował rzutu...
  • Odpowiedz
Jeremiasz, 30 meczów w NBA, 19 lat, a wygląda jakby grał juz z 5 sezonów. Bez kompleksów, na pewniaku, p-------a Luke, bierze na siebie gre w końcówce.
20pkt / 6zb. Dzis sie nie udało ale bedą z niego ludzie.
#nba
#koszykowka
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#nba

W tej lidze niesamowite jest to, że dwie ekipy potrafią rzucić 10 punktów w 4 minuty, żeby za chwilę rzucić 20 punktów w 2 minuty. Niesamowite to jest.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sochan kryje Doncicia i tak mozna zaczynac nowy rok ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
#nba
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#nba

Ktoś mi wytłumaczy co takiego się stało w tej lidze, że nagle wszystkie drużyny notują astronomiczne zdobycze punktowe? Praktycznie każda drużyna kręci w okolicach 105-115 punktów. Co do tego doprowadziło, że nawet takie słabe Pistons czy defensywne Miami rzucają tyle punktów?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@WykopekNaPolEtatu: Obecne przepisy premiują ofensywę ponad defensywę poza tym obecnie zawodnicy są ofensywnie jeszcze lepsi i czego być nie robił to i tak trafią a dodając do tego szybsze tempo gry masę oddawanych trójek wyniki robią się kosmiczne
  • Odpowiedz
#nba #nbastats

Oooostatnie w tym roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

LBJ - 47pts-10reb-9ast, 18/27FG (4/6 za 3) - poszalał w 38 urodziny, to trzeci najstarszy gracz zdobywający tyle punktów w historii. Starsi byli J. Crawford 2019 (51 mając 39 lat i 20 dni) i MJ w 2001 (51pts w wieku 38-315). Jest to też jeden z 5 najwyższych punktowo występów w urodziny gracza, co ciekawe w tej piątce już
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest o 21:00 mecz, można by sobie go zobaczyć w sylwestrowej atmosferze to canal plus go nie transmituje, zamiast tego jakieś powtórki. Nie rozumiem tego.
#nba
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ogólnie to zaczynam się wkręcać w NBA, ale jako iż jestem świeży nie upatrzyłem sobie jeszcze drużyny z którą bym najbardziej sympatyzował. Pytanie do Was, komu kibicujecie? Dlaczego i od jak dawna? #nba #koszykowka
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@adrian-mateusz: Toronto Raptors gdzieś od 24-25 lat. Dlaczego? Zawsze lubiłem "inne drużyny", więc stwierdziłem że Kanada będzie fajniejsza niż USA, a ówcześni Vancouver byli brzydcy. Do tego fajne logo z dinozaurem (XD) i mega-charakterystyczni gracze pod koniec lat 90 - Damon Stoudemire, Tracy McGrady, Marcus Camby (mój idol z dzieciństwa). Potem jeszcze wiadomo Vince Carter. Następnie jak byli bardzo słabi, to i tak było na kogo popatrzeć, często lądowali tam
  • Odpowiedz
#koszykowka #nba #sport #ncaa

Przed świętami podrzucałem swój tekst dla @PROBASKET odnośnie struktury i systemu rozgrywek w NCAA.
Dziś zapraszam na tekst o szóstce naszych w tych rozgrywkach: https://probasket.pl/zaplecze-nba-gdzie-gra-szesciu-polakow-przewodnik-po-ncaa-czesc-2/

Starałem się pokazać nie tylko to gdzie i jak grają, ale też w którym miejscu w hierarchii 1. Dywizji są ich zespoły, konferencje,
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SenegalMamWSercu: tak na prawdę to z tej szóstki do kadry Polski zaraz (w przeciągu 2-3) lat wchodzą Milicić i Kłaczek i tu nie będzie żadnych dywagacji. Nawet Chorwaci nie przekonają Igora że jest Chorwatem :) reszta to i tak melodia przyszłości a jednocześnie poziom talentu taki, że być może żaden paszport nie będzie miał znaczenia, bo goście mogą nie zaistnieć w ogóle w prosach.
  • Odpowiedz
Hej mam pytanie od koszykarskiego laika. Jak jest postrzegany Sochan w NBA? To gość jakich wielu, czy widzą w nim dużą gwiazde, bo widzę jakieś porównania do Rodmana, pewnie ze względu na fryzure tylko. Ale pytam jak go widzą w świecie, bo obecnie nie śledzę i jestem ciekaw
#nba #koszykowka
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@boriskafarov: Widzą go raczej jako bardzo dobrego role playera w przyszłości, który będzie potrafił bronić wielu pozycji a w ofensywie będzie dobrze podawał, rzucał otwarte trójki i biegał do kosza po proste punkty. Nikt się nie spodziewa, że zostanie ofensywną gwiazdą. Jeśli dać jakieś porównanie to myślą o Sochanie jako o zawodniku typu Draymond Green (jak się rozwinie, zobaczymy).
  • Odpowiedz
@Kubsior: w sumie jak to czytam teraz to może to brzmieć zbyt optymistycznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ma potencjał na bardzo dobrego role playera, otarcie się o all-stara to optymistyczny scenariusz, all defensive team w przyszłości to zdecydowanie cel w jego zasięgu
  • Odpowiedz
#nba #nbastats

M. Williams - 17pts-13reb-2ast-2stl-2blk, 7/7FG (wszystko za 2) - debiutant Hornets pobił lub wyrównał (przy okazji bloków) rekordy w każdej z 5 kolumn, bo to jego 6 mecz kariery. Dotąd w historii NBA było tylko 6 nazwisk graczy, którzy do 6 meczu kariery mieli taką linijkę jak Williams w nocy: Gugliotta 1992, D. Robinson 1989, Olajuwon 1984, Kellogg 1982, Drew 1974 i B. Walton 1974. Trochę nie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach