Jutro TLG ogłosi, które zestawy z ostatniego "rzutu" pojawią się jako nowe zestawy Ideas.

Tym razem aż 11 zestawów podlega ocenie.

Fajnie by było, gdyby wygrał jeden z tych:
1. https://ideas.lego.com/projects/f072bc4c-47a3-417e-98cb-5750fdac516d (ostatnio #kosmos i #nasa są na czasie, a ten prom by zajebiście się prezentował razem z innymi podobnymi: Saturn V, Apollo 11, International
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lutniczek: W jakim sensie królują? Mają jedną rakietę, która lata od lat 60 ubiegłego wieku i kapsułę do wożenia ludzi. Coraz częściej im coś nie działa, więc to tylko kwestia czasu jak ich Amerykanie wypchną z tego sektora.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Lutniczek: najprawdopodobniej jeszcze w tym roku SpaceX wyśle astronautów na ISS w swojej załogowej kapsule. Kilka tygodni temu wykonali ostatni ważny test systemu ratunkowego. Teraz trochę papierkologii w NASA i Amerykanie znowu latają swoim sprzętem.
  • Odpowiedz
Rakieta Antares koncernu Northrop Grumman po raz trzynasty wyrusza z zaopatrzeniem na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Start w niedzielę 9 lutego 2020. Transmisja na żywo - nie przegap!

Więcej, link do znaleziska: Konkurent SpaceX po raz 13. wyrusza z zaopatrzeniem na ISS - nie przegap startu

Interesujące? Dziękuję Ci za wykop!

#ciekawostki #usa #kosmos #gruparatowaniapoziomu #filmnawieczor #iss #eksploracjakomosu
yolantarutowicz - Rakieta Antares koncernu Northrop Grumman po raz trzynasty wyrusza ...

źródło: comment_1581234976Q8HhdoxkZ0ejB1s4xhGSbz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, jakie Waszym zdaniem są misje kosmiczne o których warto wiedzieć? Takie największe z największych jak Voagery, Pioneer 10, Curiosity itp.? Lub takie które są mało znane i mniej medialne ale również przyniosły wiele dobrego?
#kosmos #nasa
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lokalni wieśniacy przybyli konno i z psem na powitanie statku #roskosmos СОЮЗ МС-13, który wylądował dzisiaj na kazachskim stepie.

Na pokładzie: Luca Parmitano z #esa jest aktualnie europejskim astonautą, który spędził w kosmosie najwięcej dni, Christina Koch z #nasa która jest rekordzistką najdłuższego, pojedynczego i ciągłego przebywania w kosmosie przez kobiete - 328 dni. Dowódcą statku był Alexander Skvortsov.
E160c - Lokalni wieśniacy przybyli konno i z psem na powitanie statku #roskosmos СОЮЗ...

źródło: comment_1580987283AtX9DtP5AfPKUkpjZdtOxE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na Ziemię, na pokładzie Sojuza MS-13, wraca 3 członków załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Wraca m.in. Christina Koch - najdłużej przebywająca kobieta w kosmosie (328 dni).

Link do znaleziska: Lądowanie Sojuza MS-13 na żywo - nie przegap

Interesujące? Dziękuję Ci za wykop!

#rozowepaski #kosmos #kosmicznapropaganda #iss #ciekawostki #nasa #kobiety #usa #startyrakiet #kazachstan
yolantarutowicz - Na Ziemię, na pokładzie Sojuza MS-13, wraca 3 członków załogi Międz...

źródło: comment_1580936888nmFKpbdGzY17vki0R2e2LR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gadu gadu, narzekania, smutki, tragedie, a sonda Voyager 1, wystrzelona 5 września 1977, jest obecnie w odległości niemal 149 au (jednostek astronomicznych), czyli 22 miliardy 290 milionów kilometrów od Ziemi. Oddala się od nas z prędkością 62 tysięcy km/h. Kontakt z sondą zostanie zerwany gdzieś pomiędzy 2025 a 2030, gdy padnie zasilanie. Co do odległości, to dla porównania, odległość księżyca od Ziemi to niecałe 400 tysięcy kilometrów, czyli około 0.0025 au, natomiast
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach