Prawdę mówiąc, trochę mi się system zachwaścił i czekałem na tę chwilę, więc - dowiedziawszy się dziś, że wylądowało w końcu #ubuntu #mate 16.04 - nie zwlekam, tylko instaluję. Daję wiewiórce parę tygodni i jak się sprawdzi, zostaje, a jak nie, zrobię to samo co 2 lata temu, czyli nadpiszę pewnie #ubuntu nowym #mint #mate ( ͡°͜ʖ͡°
Mirki znowu popsułem(╥﹏╥) Wróciłem do debiana z mate. Wywaliłem KDE, powywalałem stare pliki konfiguracyjne i popsułem wygląd programów. Rozwijane pola nie mają obramowania, napisy się zlewają. Network Manager Applet nie ma obramowania, wysuwają się tylko zlewające napisy. A przy uruchomieniu z konsoli nm-applet sypie błędami Gtk-WARNING **: Theme parsing error: http://pastebin.com/ugUBnPCt
Co robić? Wszystko inne działa normalnie, zmiana theme nie pomaga. Wygląda to tak jakby coś w ustawieniach
Najmniej zbugowane środowisko graficzne? Używam #mate z #mint i już napotkałem trzy bardzo denerwujące bugi: - ikonka (chyba aplikacji w qt) w trayu nie jest wyśrodkowana w pionie i jest pod nią czarny pasek - nagle jedno z okien zostaje na wierzchu i nie da się przełączyć na inne (jak się trochę pokombinuje z alt+tab itp. to się naprawia, ale nie wiem co dokładnie trzeba zrobić) - nie
Mam taki cień pod powiadomieniami od zmiany głośności/jasności w #mint #mate. Myślę, że to wina menadżera kompozycji #compton ale nie jestem pewny. Ma ktoś pomysł jak się tego pozbyć? Przy okazji może też ktoś wie jak się pozbyć czarnego paska pod ikonką owncloud w zasobniku?
Mam dla Was super wiadomość! Dotarło do mnie zamówienie z Palo Santo mini (120-140 ml) i midi (170-180 ml). Za około dwa tygodnie nadejdzie król, czyli Palo Santo GRANDE (200-240 ml).
Poza tym uzupełniłam zapasy Yerby, czyli znowu możecie znaleźć w moim sklepie między innymi Taragui Energia i CBSE Energia, MOC!
Na swieta dostalem od #rozowypasek ssd i byla chwila, ze ogarnac drugi system, mialbyc debian ale lxde nie podeszlo, w miedzyczasie usiadl ubuntu z mate i zostanie na dluzej. Mam slabosc do debiana/ubuntu ;)
btw. od kiedy interfejsy tj.eth/wlan zmienily nazwy na spowinowacone z biosem/efi czy uj wie co?!
Kiedy po małym odświeżeniu pulpitu uświadamiasz sobie, że wygląda w zasadzie nieświeżo, bo jest dziwnie brązowy a ponadto wskazuje na niezaleczony sentyment po designie obowiązującym w Ubuntu pięć lat temu... ( ͡°ʖ̯͡°)
Często pojawiają się pytania jak zacząć z #yerbamate, dlatego przygotowałam krótki poradnik dla początkujących, do którego będzie można odesłać każdego, kto chciałby zacząć swoją przygodę z tym napojem bogów!
1. Jaką yerbę wybrać na początek?
Z Yerba jest jak z winem - tysiące odmian, a każda dobra. W każdym razie wracając do tematu - na początek warto spróbować klasyki tj.: Rosamonte Elaborada, Amanda Elaborada, Pipore, Taragui Elaborada, Pajarito. Są to smaki
Takie pytanie z ciekawości - jakiego środowiska graficznego na Linuxie używacie? I jak uzasadniacie swój wybór?
Ja jeszcze dawno temu byłem fanem Gnome 2. Potem jak pojawiło się Gnome 3 (które kompletnie mi nie przypadło do gustu), przesiadłem się na dłuższy czas na KDE. KDE4 było moim zdaniem całkiem udane - zwłaszcza ostatnie, stabilne i dopracowane jego wersje. Teraz pojawiło się KDE5 Plasma. Przetestowałem, obczaiłem, ale... mam bardzo mieszane odczucia. To środowisko daje mi
@Siemomyslaw: używam xfce4. Jest w miarę lekkie, można je ładnie skonfigurować (wygląd) i pracuje mi się na nim przyjemnie. Wcześniej miałem kde5 i gnome.
@Siemomyslaw: Nie DE, ale WM - i3, bo jest lekkie, wygodne, ergonomiczne i możliwości dostosowania do swoich potrzeb niemalże nieograniczone (a jeśli jest jakieś ograniczenie, to jest wypełniane przez inne, równie dobre wm, takie jak bspwm, czy herbstluftwm). Do tego spójne, prosta konfiguracja, niczego nie brakuje. Według mnie idealne, jeśli dużo siedzi się w konsoli (programowanie, administracja). Pozwala efektywnie wykorzystać obszar całego ekranu i po małym dopieszczeniu jest miłe dla
Drodzy Państwo! Jakie #distro lepiej zainstalować - #xubuntu czy #linuxmint? Środowisko #xfce, chyba, że komputer z 1 gb ramu pociągnie minta #cinnamon lub #mate (a podoba mi się). Nie jestem pro, ale chce sprawnego, ładnego, bezawaryjnego systemu. #linux #jakilinux
@wmaniak: Debian XFCE tylko jak chce ci się go konfigurować. W Xubuntu dostajesz kilka configów do wyboru- w tym taki przypominający Windowsy, jak i taki wyglądający jak stare gnome