Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@nikeroni10: no powerpointa
@nikeroni10: keynote eksportuje do ppt/pptx i pdfa
Hej! Rano odpalam swojego #macbook i pojawia mi sie taka informacja, co robić? Wczoraj laptop działał bezproblemowo #apple #macbookpro
źródło: comment_yGxVnDLx7g1GFlrlSUZv5JM0i9rrU2qV.jpg
Pobierz@Sixshoe: Wywaliło błąd podczas automatycznej instalacji aktualizacji. Uruchom go z altem i wybierz dysk startowy a nie instalator.
@Sixshoe: Chyba coś z instalką uaktualnienia. Alt(option) przy uruchamianiu i wybierz system zamiast instalatora i później skasuj update i zainstaluj jeszcze raz.
3
Macbook Air z procesorem ARM - czy jego powstanie to tylko plotki?

Apple przygotowuje projekt nowego notebooka z rodziny Macbook Air, wyposażonego w procesor ARM, a nie jak do tego pory na x86, czyli układach Intela.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 2
Hej Mircy Ejplowcy, mam od jakiegoś czasu problem na swoim #macbook air. Po przejściu w pełny ekran na youtube wyświetla się w taki dziwny ukośny sposób, jeśli ruszę kursorem to wraca do normy ale tylko do czasu zniknięcia paska. Co to może być? To samo dzieje się i na safari i na chromie.
źródło: comment_a9FsZ4kO9wXSPipQaTGkozDUyTnvhk6D.jpg
Pobierz- 1
@cycu12: ale jaja, a na screenshocie normalnie prościutko xD
Komentarz usunięty przez moderatora
Nigdy nie pracowałem na #macbook, a w pracy mi dają wybór między nim, a linuxem, to są kilkumiesięczne praktyki. Warto? Być może jedyna szansa w życiu, żeby spróbować bez inwestowania dużych pieniędzy. Ile mi zajmie dostosowanie się? Czy to jest ok wobec pracodawcy, że biorę coś na czym się nie znam? #programowanie #pytanie
- 3
@mips: 1 dzień xD to wszystko jest proste i intuicyjne, poza tym os x jest unixowym systemem, więc od takiej strony programistycznej bliżej mu do Linuxa niż Windowsa, masz tam normalnie basha, bierz maca
- 3
@mips: mi najdłużej zajęło przyzwyczajenie się do innej lokalizacji alta - 2 dni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
z takich dziwnych na początku różnic:
- nie ma maksymalizacji. ten przycisk wali ci program na pełen ekran. pełen, jak gra.
- minimalizacja działa inaczej. zrzucasz program do ikonki i nie masz go pod cmd+tab - do windowsowej minimalizacji (czyli tu - ukrycia) służy skrót cmd+h
- dwuklik na belkę nie powiększa okna do pełnego ekranu,
z takich dziwnych na początku różnic:
- nie ma maksymalizacji. ten przycisk wali ci program na pełen ekran. pełen, jak gra.
- minimalizacja działa inaczej. zrzucasz program do ikonki i nie masz go pod cmd+tab - do windowsowej minimalizacji (czyli tu - ukrycia) służy skrót cmd+h
- dwuklik na belkę nie powiększa okna do pełnego ekranu,
- 0
@ewridejhardtrajning: jakiś (chyba) student praktykant kłócił się ze mną w iSpocie, ze dowód zakupu jest wymagany nawet przy naprawie wady produkcyjnej. Na szczęście usłyszał to jego menago i szybko go wyjaśnił :D
@JohnnyGat: w cortlandzie jakiś ten serwis bardziej sprawny się wydaje, w iSpot raz oddawałem na gw iphona i niby spoko, ale jakoś długo trwało
- 0
@tylkoatari: maszyna wirtualna
- 2
@tylkoatari: Najpierw sprawdź, czy nie wystarczy Ci https://brew.sh/ :)
Zamknąłem klapę makbuka wczoraj o 13:40 - bateria 100%, otwieram teraz 21:00 a tu 49%...
To normalne?
#macbook
To normalne?
#macbook
Okrutnie polecam jeżeli masz #apple #macbook.a z touchbarem i korzystasz ze #spotify
https://xzzz9097.github.io
https://xzzz9097.github.io
@sunlifter: bardzo fajne :)
- 1
@skytz: do facebook machine wystarczy, chyba ze lubisz zarzynać przegladarke tysiacem kart. imo safari/chrome na macos calkiem fajnie sobie radzi z wykorzystaniem ramu takze luz.
w tej cenie szukaj egzemplarzy z jak najmniejsza liczba cykli coby ten mac podzialal jeszcze jakos przed koniecznosci ciaglego podpinania go pod zasilke.
w tej cenie szukaj egzemplarzy z jak najmniejsza liczba cykli coby ten mac podzialal jeszcze jakos przed koniecznosci ciaglego podpinania go pod zasilke.
@skytz do tego to na luzie.
@norbert22: fruitjuice?
- 1
Mirko, jaki menedżer haseł polecacie na macOS? 1Password nieco za drogi na moje potrzeby, a keepass ma dość skomplikowaną instalację na maku (chyba, że to ja nie ogarniam).
LastPass?
#macbook #macos #technologia #bezpieczenstwo #it
LastPass?
#macbook #macos #technologia #bezpieczenstwo #it
@yaberfoot: https://macpassapp.org/ jako odpowiednik KeePass
- 1
- 4
@piotr-antyn: ten pięcioletni laptop pochodzi jeszcze dłużej niż twoje nowe lenovo z biedronki ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
- 1
@Szaryq: Mam Pro Retine Late 2013, komp chodzi jak prosto z pudełka, jedynie dysk SSD już jest dość mocno wysłużony i zastanawiam się nad wymianą baterii bo trzyma około 3h.
- 2
- 2
Chce sobie przetestować Mac OS Sierra / High Sierra na Hackintoshu przed zakupem MacBooka Pro. I tu pojawia się pytanie jak jest z oprogramowaniem i ogólnie użytkowaniem. Zdaje sobie sprawę że etycznie i prawnie jest nielegalne ale chciałem przetestować płatne oprogramowanie i zapytać czy duży problem jest z instalacją piratów na Mac OS (podkreślam nie pytam jak tylko czy dużo jest gimnastyki w porównaniu do windowsa)
Głównie chodzi mi tutaj o Parallels
Głównie chodzi mi tutaj o Parallels
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@bi-tek: no blokada, podpis cyfrowy; crackowane programy musza mieć obejście dla niego bo system odrzuci tak w skrócie
Gatekeeper to nie program do pobrania tylko wewnętrzne zabezpieczenie - jeśli nie wiedziałeś co to to mogłem się wyrazić niejasno
Gatekeeper to nie program do pobrania tylko wewnętrzne zabezpieczenie - jeśli nie wiedziałeś co to to mogłem się wyrazić niejasno

























#macbook #pytanie #apple #komputery
Nie wiem jaki masz budżet, ale iPad Pro to juz w ogóle zajebista sprawa, ten ekran 120Hz (ʘ‿ʘ) + klawiatura od Apple jest mega spoko
@jeski: ostatnio Bloomberg pisał ze 0 hardware na WWDC :(