jakaś fajna aplikacja na #macbook do przechowywania, zapisywania, utrwalania zdań, wyrazów w językach obcych?
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Siemka, mam pytanie odnośnie przejściówek do macbooka, czy ma ktoś i używa moze takie tanie po 60zł usb hdmi usbc? Czy nie warto sie bawić w takie podróbki i kupić jakieś markowe?
#macbook
#macbook
- 0
@Norskee: no stary hajsu brak XDD
@4nietwojinteres4: ja używam, najtańsze z AliExpress/Allegro. Bez sensu przepłacać za kawałek kabla...
#macbook #apple #macos #ios
Hej,
Mam jakiś problem z updatem do High Sierra Macbooka air. Chciałbym dokonać świeżej instalacji z opcji bootowania (obrazek) po czym spróbować dokonać aktualizacji raz jeszcze (mam pewne podejrzenia i myślę, że świeża instalka załatwi problem).
Czy jeżeli wybiorę opcję Zainstaluj macOS to czy usunięte zostaną wszystkie dane?
Hej,
Mam jakiś problem z updatem do High Sierra Macbooka air. Chciałbym dokonać świeżej instalacji z opcji bootowania (obrazek) po czym spróbować dokonać aktualizacji raz jeszcze (mam pewne podejrzenia i myślę, że świeża instalka załatwi problem).
Czy jeżeli wybiorę opcję Zainstaluj macOS to czy usunięte zostaną wszystkie dane?
źródło: comment_rGvv9mlLNmjaCBFo70a2PitfjSMb3c6T.jpg
Pobierz@mateosz_inbecki: Reinstalacja macOS bez wymazywania dysku tylko reinstaluje wszystkie pliki systemowe, więc raczej pliki typu zdjęcia,pdfy czy inne prezentacje zostaną ale na 100% pewny nie jestem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#macbook #ios #osx
Podlaczylem dwa monitory dell24 do mojego macbooka air -> monitor 1 -> monitor 2 (daisy chain)
W pierwszym wlaczylem 1.2 enable. Niestety nadal mam tylko mirror displays.
Czy da sie cos jeszcze zrobic? Czy mam kupowac laptopa z windowsem? Albo ma ktos link do jakiejs przejsciowki?
Blagam o pomoc. MBAir 2017
Podlaczylem dwa monitory dell24 do mojego macbooka air -> monitor 1 -> monitor 2 (daisy chain)
W pierwszym wlaczylem 1.2 enable. Niestety nadal mam tylko mirror displays.
Czy da sie cos jeszcze zrobic? Czy mam kupowac laptopa z windowsem? Albo ma ktos link do jakiejs przejsciowki?
Blagam o pomoc. MBAir 2017
@pc386toHD: możesz spróbować poszukać „stacji dokującej” a w zasadzie replikatora portów po USB 3.0. Ja tak u siebie mam wpięte dwa monitory, głośniki itp jednym kablem. Wada - czasem proces odpowiedzialny za wyświetlanie żre dużo pamięci. No i cena - ja za swoją Fujitsu PR08 dałem chyba ~200 plnów na Allegro, ale z tego co teraz patrzę to dosyć mocno podrożały.
konto usunięte via iOS
- 2
@jam_nick: XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
- 48
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@onionhero: masz zły tok rozumowania, równie dobrze mógłbyś też szukać kabelka z jednej strony magsafe z drugiej wtyczka do kontaktu... bo przecież poleci prąd ;-) Zobacz sobie ładowarkę z Aira jakie daje parametry na wyjściu a jakie powerbank i zrozumiesz o co chodzi.
- 0
@DzonyNajedzony: wiem, że tutaj dochodzi sprawa napięcia, natężenia ale myślałem, że skoro ten powerbank jest w stanie ładować MacBooka 12, to nie będzie przeszkód by zrobił to samo z Airem, gdzie jest tylko inne wejście. No ale nic, skoro się nie da to się nie da, trudno :) kto pyta nie błądzi.
- 2
Ale dzisiaj naspamuję :(
Sprawa ma się tak, że mam:
- laptopa z #ubuntu - do pracy
- #pcmasterrace - do grania i wypoku, generalnie windows10
- #macbook - tag dla zmyłki, tak naprawdę mac mini, ale tam nikt nie czyta - do pracy
Obecnie
Sprawa ma się tak, że mam:
- laptopa z #ubuntu - do pracy
- #pcmasterrace - do grania i wypoku, generalnie windows10
- #macbook - tag dla zmyłki, tak naprawdę mac mini, ale tam nikt nie czyta - do pracy
Obecnie
źródło: comment_AqbPn7iYYTFb7vl51BCVIj0oosF1I6kM.jpg
Pobierz@kamillus: Słowo klucz: Przełączniki KVM
- 5
#apple #iphone trochę #macbook
Potrzebuję fajnego sposobu do udostepniania fotek i filmików z iPhona innym osobom. Messenger strasznei obcina jakość i tak myślę o iCloud, ale nie wiem dokładnie jak ogarnąć temat. Coś żeby dało się udostepniac fotki/albumy ludziom na komputery/androidy itp
A druga sprawa to live photos. Da się jakoś łatwo przesłać je na urządzenie bez iOS, macos? Porobiłem sporo takich fotek ale mój różowy
Potrzebuję fajnego sposobu do udostepniania fotek i filmików z iPhona innym osobom. Messenger strasznei obcina jakość i tak myślę o iCloud, ale nie wiem dokładnie jak ogarnąć temat. Coś żeby dało się udostepniac fotki/albumy ludziom na komputery/androidy itp
A druga sprawa to live photos. Da się jakoś łatwo przesłać je na urządzenie bez iOS, macos? Porobiłem sporo takich fotek ale mój różowy
- 1
@nofink: jak to co mowisz to prawda to pomogłeś po całości. Właśnie się ściąga :)
@MercedesBenizPolska: imgur
- 1
Mirki i Mirabelki,
w Polsce, do integracji wyłącznie z #iphone, #ipad, #macbook i #appletv najbardziej funkcjonalny będzie: #homepod #apple, #googlehome, czy #amazon #echo?
#kiciochpyta #urzadzenia #technologia
w Polsce, do integracji wyłącznie z #iphone, #ipad, #macbook i #appletv najbardziej funkcjonalny będzie: #homepod #apple, #googlehome, czy #amazon #echo?
#kiciochpyta #urzadzenia #technologia
konto usunięte via iOS
- 11
Mirki mam zagwozdkę. Stoję przed wyborem komputera. Obecnie mam laptop della 7559. Nie wiem czy kupić kolejny raz laptopa, mocno się nakręciłem na Macbooka Pro w którym przemawia do mnie ekran oraz sama lekkość konstrukcji a z drugiej strony chcąc wydać 11-12k chciałbym już no coś mocniejszego. Pracuje głównie z multimediami, ableton, illustrator, Photoshop, after effects I premiere. Oglądałem testy i jednak sprzęt Apple nie był taki niezawodny. Myślałem też nad zbudowaniem
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 17
@jam_nick: mocny piec wyjdzie taniutko.
- 19
- 2
- 1
- 1
@usuqqa: może to coś rodzaju biblioteki programu iMovie i takie tam? Ale to pewnie byś zauważył, ale może jakiś inny program ma gdziś indziej takie coś.
źródło: comment_QTZhnrCr6LTw6dnO3I51SltmzUDq2kpY.jpg
Pobierz- 1
@usuqqa: może użyj tego http://www.derlien.com - klon WinDirStat na macos
@nikeroni10: jak przejdziesz gateguard to powinno chodzic
- 0
@ewridejhardtrajning: @bocznica: dziwne, ciagle mi jakiś błąd wyskakuje. Jutro spróbuje jeszcze raz, dzieki panowie
- 1
Mireczki, mam #macbook Air, z ktorego glownie korzystam w domu. Przez okolo 5-6 miesiecy mam 60 cykli ladowania. Pytanie zatem czy warto pracowac na baterii w domu czy podpinac pod kabel? dodam ze lubie korzystac z drugiego monitora
@Lewic wylacznie na baterii. Najczesciej lezy nietykany dniami
Sprawdzone serwisy w większych miastac nie powinny tego schrzanić. Wymieniłem sobie baterie w iPadzie i iPhonie 5 korzystając z filmików na YT, nie jest to sztuka wymagająca wieloletniego doświadczenia. Po kilku latach szkoda kasy na ispota jak laptop będzie wart 2k
- 2
Warto dopłacić do i7? Tylko czasami bedzie uzywany do photoshopa, zmontowania wideo. Głównie lekkie programowanie i dużo kart w chrome. #apple #programowanie #macbook
źródło: comment_524hTDLgUp9qmWXcni21m9lNVnSqrlUO.jpg
PobierzKtoś wymieniał gwarancyjnie klawiaturę w MBP #macbook 2017? Ile to trwa? Co raz jakiś klawisz mi się przycina i muszę mocniej w niego pukać żeby się naprawił i zaczyna mnie to irytować. Od września już chyba z 5 różnych klawiszy przestawało działać.
@DzonyNajedzony: zadzwon na infolinie, najszybciej sie dowiesz



























#komputery #informatyka #pytanie #macbook
a co do tego dde failure, to może poszukaj w necie czy komuś udało się odpalić ten program pod wine