Hej potrzebuje zainstalować dwa programy na systemie MAC OS X, które są dostępne tylko na Windows. Chce to zrobić bez bootcampa, ale nie wiem jak. Mam do tego programy MyCoolWrapper i Microsoft Remote Desktop, przydadzą mi się?

#komputery #informatyka #pytanie #macbook
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@usuqqa: dyskiem c: jest folder na twoim maku. kompatybilność, rozumiesz.
a co do tego dde failure, to może poszukaj w necie czy komuś udało się odpalić ten program pod wine
  • Odpowiedz
Siemka, mam pytanie odnośnie przejściówek do macbooka, czy ma ktoś i używa moze takie tanie po 60zł usb hdmi usbc? Czy nie warto sie bawić w takie podróbki i kupić jakieś markowe?

#macbook
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#macbook #apple #macos #ios

Hej,

Mam jakiś problem z updatem do High Sierra Macbooka air. Chciałbym dokonać świeżej instalacji z opcji bootowania (obrazek) po czym spróbować dokonać aktualizacji raz jeszcze (mam pewne podejrzenia i myślę, że świeża instalka załatwi problem).

Czy jeżeli wybiorę opcję Zainstaluj macOS to czy usunięte zostaną wszystkie dane?
mateosz_inbecki - #macbook #apple #macos #ios

Hej,

Mam jakiś problem z updatem ...

źródło: comment_rGvv9mlLNmjaCBFo70a2PitfjSMb3c6T.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#macbook #ios #osx
Podlaczylem dwa monitory dell24 do mojego macbooka air -> monitor 1 -> monitor 2 (daisy chain)
W pierwszym wlaczylem 1.2 enable. Niestety nadal mam tylko mirror displays.
Czy da sie cos jeszcze zrobic? Czy mam kupowac laptopa z windowsem? Albo ma ktos link do jakiejs przejsciowki?

Blagam o pomoc. MBAir 2017
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pc386toHD: możesz spróbować poszukać „stacji dokującej” a w zasadzie replikatora portów po USB 3.0. Ja tak u siebie mam wpięte dwa monitory, głośniki itp jednym kablem. Wada - czasem proces odpowiedzialny za wyświetlanie żre dużo pamięci. No i cena - ja za swoją Fujitsu PR08 dałem chyba ~200 plnów na Allegro, ale z tego co teraz patrzę to dosyć mocno podrożały.
  • Odpowiedz
Są gdzieś do kupienia kable USB ---> Magasafe 2?
Planuję kupić powerbank Xiaomi 2C 20000mah i z tego co wiem, jest w stanie naładować Macbooka 12 1,2x, no ale tam jest USB C. Zastanawiam się, czy jest szansa naładować zwykłego Aira 13'

#macbook #apple
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@onionhero: masz zły tok rozumowania, równie dobrze mógłbyś też szukać kabelka z jednej strony magsafe z drugiej wtyczka do kontaktu... bo przecież poleci prąd ;-) Zobacz sobie ładowarkę z Aira jakie daje parametry na wyjściu a jakie powerbank i zrozumiesz o co chodzi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DzonyNajedzony: wiem, że tutaj dochodzi sprawa napięcia, natężenia ale myślałem, że skoro ten powerbank jest w stanie ładować MacBooka 12, to nie będzie przeszkód by zrobił to samo z Airem, gdzie jest tylko inne wejście. No ale nic, skoro się nie da to się nie da, trudno :) kto pyta nie błądzi.
  • Odpowiedz
Połączyłem konto które mam w telefonie do macbooka. Region jest polski. Tylko ze w App Store nie mogę znaleźć żadnych normalnych aplikacji. Ani skype, ani twitch tylko jakieś dziwactwa. Może mi ktoś wytłumaczyć jak to zrobić? #apple #macbook
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@karczochh: Skype musisz szukać na stronie Microsoftu. Żeby wrzucać appki do appstore trzeba spełnić wiele rygorystycznych wymagań, które część producentów olewa i dystrybuuje appki przez własne strony.
  • Odpowiedz
#apple #iphone trochę #macbook

Potrzebuję fajnego sposobu do udostepniania fotek i filmików z iPhona innym osobom. Messenger strasznei obcina jakość i tak myślę o iCloud, ale nie wiem dokładnie jak ogarnąć temat. Coś żeby dało się udostepniac fotki/albumy ludziom na komputery/androidy itp

A druga sprawa to live photos. Da się jakoś łatwo przesłać je na urządzenie bez iOS, macos? Porobiłem sporo takich fotek ale mój różowy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki mam zagwozdkę. Stoję przed wyborem komputera. Obecnie mam laptop della 7559. Nie wiem czy kupić kolejny raz laptopa, mocno się nakręciłem na Macbooka Pro w którym przemawia do mnie ekran oraz sama lekkość konstrukcji a z drugiej strony chcąc wydać 11-12k chciałbym już no coś mocniejszego. Pracuje głównie z multimediami, ableton, illustrator, Photoshop, after effects I premiere. Oglądałem testy i jednak sprzęt Apple nie był taki niezawodny. Myślałem też nad zbudowaniem
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W pamięci masowej w Macbooku pokazuje mi, że mam 30GB filmów. Po przeszukaniu filmów w Finderze pokazuje mi, że mam ich no maksymalnie 4GB. Jak pozbyć się tej "ukrytej" reszty? Kiedyś przenosiłem sporo filmików z telefonu->Mac->pendrive, więc może dlatego tak jest.
#macbook #laptopy #osx
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, mam #macbook Air, z ktorego glownie korzystam w domu. Przez okolo 5-6 miesiecy mam 60 cykli ladowania. Pytanie zatem czy warto pracowac na baterii w domu czy podpinac pod kabel? dodam ze lubie korzystac z drugiego monitora
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sprawdzone serwisy w większych miastac nie powinny tego schrzanić. Wymieniłem sobie baterie w iPadzie i iPhonie 5 korzystając z filmików na YT, nie jest to sztuka wymagająca wieloletniego doświadczenia. Po kilku latach szkoda kasy na ispota jak laptop będzie wart 2k
  • Odpowiedz
@kasprzak: wiesz, NTFS też nie jest żadnym standardem IT, to po prostu jedna z opcji w środowiskach MS, to tak jak besztać MS za brak obsługi EXT4 z Linuksa czy APFS z Maca.
  • Odpowiedz
Ktoś wymieniał gwarancyjnie klawiaturę w MBP #macbook 2017? Ile to trwa? Co raz jakiś klawisz mi się przycina i muszę mocniej w niego pukać żeby się naprawił i zaczyna mnie to irytować. Od września już chyba z 5 różnych klawiszy przestawało działać.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach