Puzzle, moje miasto

Od dłuższego już czasu organizuję swoje fotografie. Te wszystkie zgromadzone, uzupełniane znaleziskami i, całe szczęście, te nowe, których wciąż przybywa. Segreguję na kolekcje i swoim zwyczajem analizuję ich wymowę. Lubię patrzeć, jak każde kryterium dobioru tworzy z nich niezależne opowieści.

Wydzieliłem garść zdjęć miasta. Dobrych i kiepskich, znaczących i oznaczających. Takich, które mają dla mnie znaczenie, bądź odnoszą się do czegoś znaczącego dla mnie. Takich, które lubię i mógłbym o
Lecerdian - Puzzle, moje miasto 

Od dłuższego już czasu organizuję swoje fotografie....

źródło: Moje miasto

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

oh shit here we go again

Znów ta potrzeba ekspresji we wszystkie kierunki. Byłem tu chwilę, właściwie to założyłem konto, gdy zacząłem się wygrzebywać z depresji ugłaskiwanej nałogami. Gdy dostałem się do świetnej poradni. Gdy budziłem się do pasji, roli syna, brata, wreszcie najważniejszej - ojca. Gdy rozbłysło tysiąc słońc nad moimi snami, gdy zrozumiałem, jak wielu nas tłucze oczami o ciemność. Gdy obudziła się we mnie chęć życia.

Wy, którzy się na
Lecerdian - oh shit here we go again

Znów ta potrzeba ekspresji we wszystkie kierunk...

źródło: Sierpień 35

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, naszła potrzeba zakupu laptopa do amatorskiej obróbki zdjęć, budżet to plus minus 4000zł, najchętniej nówka. Głownie zależy mi na dobrej matrycy tak aby wszystkie szczegóły były widoczne oraz rzecz jasna na szybkości działania, zdjęcia obrabiam w #lightroom oraz #photoshop jakieś lekkie przeróbki, polećcie coś Mirki!
EDIT: tylko Windows
#laptopy
#laptop
#fotografia
#nikon
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@trzeci przecież możesz ustawić mniejszy fps.
A swoją drogą, to że Ciebie denerwuje duża ilość klatek na sekundę, to nie znaczy że inni nie kupią tego sprzętu tylko ze względu na to. Czasem ruch głowy, spojrzenie czy jak w przypadku niektórych ptaków moment spotkania dziobu z tafla wody jest dużo prostszy do osiągnięcia niż przy 6fps.

Po przesiadce z D750 na Sony a73 irytuje mnie w systemie Sony tyle, że gdyby
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@BRYN0L bateria ssie, jak d7200 nie pamiętałem że mam baterie, moglem zostawić włączoną kamerę na tydzień i działała, tutaj po godzinę trzeba wymieniać.
Wizjer jest w pytkę. Można go ustawić na 120fps.

Nie pisałem tego, aby zniechęcić do z8, ale po to aby uświadomić, że klatkaż nie jest aż tak spoko z praktycznego aspektu
  • Odpowiedz
Czy lekko używany (kilkanaście cykli) MBP 14” M1 Pro 32/512 za ca 6500 pln to dobry deal? Szukam laptopa do ogarniania projektów w Lightroom, a mam a7RV wiec RAW-y sporawe…

Szukałem laptopów z Windows ale ciężko o coś lekkiego z sensownym ekranem i dobrym czasem życia na baterii.

#apple #macbook #fotografia #lightroom
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PlonacaZyrafa: m1 są na tyle dobre, że z tymi plikami poradzą sobie nawet bazowe wersje. Natomiast pro 14 cali ma naprawdę fajny ekran, złącza, magsafe. Kultura pracy tych procków jest w zasadzie doskonała. Moja żona ma macbooka pro 13 z intelem i potrafi być głośny jak odrzutowiec. Ja mam 13 pro z m1 i jest bezgłośny, nie grzeje się i throttling nie występuje przy moim użytkowaniu. Wybudza się natychmiastowo. 6.5k
  • Odpowiedz
Pytanie do ludzi od #fotografia. Może ktoś od #photoshop albo #lightroom pomoże.
Zna ktoś alternatywę dla photo mechanica, która pozwala na przyśpieszenie opisywania zdjęć?
Najbardziej zależy mi na obsłudze skrótów dla tekstu. Np. że jak sobie w description w metadata podam @c1 to wrzuci mi to, co zadeklarowałem sobie wcześniej, żeby wstawiało. Nawet nie wiem jak się nazywa ta funkcja w photomechanicu :/
Aktualnie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć,
Szukam #laptopy głównie pod #photoshop i #lightroom dla żony, bo jej stary (Asus Zenbook 6 letni) już nie daje rady przy plikach RAW z Sony A7, które są dużo większe niż wcześniejsze z Canona.

Najważniejsze wymagania to:
- Dobry matowy ekran
- Cicha praca
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tlustywalec: W takim razie zdecydowanie idź w https://www.x-kom.pl/p/1145815-notebook-laptop-16-lenovo-legion-pro-5-16-i5-13500hx-16gb-512-win11-rtx4050-165hz.html?partnerid=100033939&sm12=Ng==&ts=1690456088&token=1110613ce993d24f2bf63ed2712e7600&117 mocny procesor, karta graficzna w zupełności wystarczające, do tego matryca ze 100srgb, świetna kultura pracy i jakość wykonania.
Do tego po zakupie i wypełnieniu wniosku dostaniesz 500 cashbacku.
  • Odpowiedz
Wydaje mi się czy #lightroom na auto idzie w bardzo dziwną zieleń? Im więcej np roślinności na zdjęciu, tym gorzej. Taka jaskrawa że od razu muszę zmniejszać.

#fotografia
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema potrzebuje jakichś darmowych presetó do Lightrooma, szczególnie podchodzące pod cinematic look.. Poratuje ktos?

#fotografia #lightroom
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Karbon315: https://wykop.pl/wpis/71937197/cyber-wroclaw-2077-dziendobry-wroclaw-ksiezyc-foto#254304771
co prawda to z Mavika, ale jak wyżej, widać POTĘŻNE działanie Adobe.
Jeszcze a propos Mini2, jak dla mnie nie ma sensu robić fotek z iso wyższym niż 800, po takim denoise można całkiem spoko wyciągnąć cienie.
W załączniku denoise na iso3200, z mini2.
@belu_p +6
@Iskaryota: i tak jest nieźle biorąc pod uwagę fakt, że dron był na wysokości 120m, a czas naświetlania to 1.6s...
@Trzesidzida też.

PS Poza tym taki efekt chciałem uzyskać, jakbym chciał mniej van Gogha to bym ustawił inne parametry.
belu_p - @Karbon315: https://wykop.pl/wpis/71937197/cyber-wroclaw-2077-dziendobry-wro...

źródło: denoise

Pobierz
  • Odpowiedz