Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
@chomik3: konwerter do dng. Dng powinno być łyknięte bez problemu.
- 0
@LoopyMajestic: Raczej nie z------m. Pisałem, że próbowałem otworzyć w CR. Stare wersje nie obsługują formatu CR3 który mam w np Canonie R6.
@Rasteris O widzisz, tego nie próbowałem jeszcze. Dzięki!
@Rasteris O widzisz, tego nie próbowałem jeszcze. Dzięki!
Dzien dobry,
rozpoczalem przygodę z fotografią od sony a6400 ale ja nie o tym. Mam pytanie do specjalistów dlaczego zdjęcie ARW w lightroom wygląda inaczej (chyba gorzej), niż ten sam ARW w sofcie od Sony czyli Imagine Edit. W Imagine Edit wyglada tak jak JPG generowany przez aparat ale nie zmieniam tam ustawień.
Chyba chodzi o to że ARW to tylko info z matrycy i mogą to programy roznie interpretować, ale w
rozpoczalem przygodę z fotografią od sony a6400 ale ja nie o tym. Mam pytanie do specjalistów dlaczego zdjęcie ARW w lightroom wygląda inaczej (chyba gorzej), niż ten sam ARW w sofcie od Sony czyli Imagine Edit. W Imagine Edit wyglada tak jak JPG generowany przez aparat ale nie zmieniam tam ustawień.
Chyba chodzi o to że ARW to tylko info z matrycy i mogą to programy roznie interpretować, ale w
źródło: lgihtroom_imagine
Pobierz@TrueShutDown: Pewnie ci wrzuca jakiś domyślny profil/lut i podmienia kolorki. W lightroomie możesz sobie ściągnąć albo przygotować jakiś preset i będziesz miał kolorki jakie chcesz.
@TrueShutDown: sprawdź profil. W Lightroomie możesz mieć ustawiony z automatu Adobe Color, a w oprogramowaniu - Camera Standard.
Właściwie to RAW nie ma ustawionych żadnych kolorów „na sztywno” i możesz je dowolnie zedytować.
Właściwie to RAW nie ma ustawionych żadnych kolorów „na sztywno” i możesz je dowolnie zedytować.
- 0
Witam, kupilem sobie #iphone 15 pro, chcialbym zaczac korzystac z tego pro. Pomyslalem ze naucze sie troche fotografii ( lubie uczyc sie nowych rzeczy). Polecicie jakis program taki mega user friendly, z duza baza zrodel do nauki typu youtube. Myslalem o #lightroom ale na poczatku wolalbym cos darmowego, zobaczymy czy to ogarne. Chodzi mi o obrobke zdjec raw. System #macos
@kermirz: aw shit, pospieszyłem się
The following formats are explicitly not supported:
Apple ProRAW DNGs
aż przetestowałem i faktycznie tych RAW nie chce otworzyć :/ dziwne bo to przecież standard jakiś jest
The following formats are explicitly not supported:
Apple ProRAW DNGs
aż przetestowałem i faktycznie tych RAW nie chce otworzyć :/ dziwne bo to przecież standard jakiś jest
@kermirz: Z tanich opcji to Affinity Photo i Pixelmator (Affinity lepsze, bo po otwarciu Applowskiego ProRAW nie ma w nim zawartego wyostrzania ani smart HDR, czyli widzisz zdjęcie jak powinno wyglądać i sam sobie modyfikujesz). Niestety w obu pracujesz na pojedynczych plikach a nie na zbiorze.
- 0
A co tu chodzi, bo już nie wiem. Zawsze po formacie i świeżej instalce photoshopa program działa prawidłowo przez kilka dni, a potem coraz bardziej się zamula. Obecnie samo uruchomienie zabiera 16gb RAMu. Odpalenie jakichś zdjęć w RAWach powoduje skok zużcia do 100% (30gb), a przesunięcie jakichkolwiek suwaków cięcie.
Komputer na dość dobrych podzespołach, zwłaszcza tylko do photoshopa.
#komputery #photoshop #lightroom #fotografia
Komputer na dość dobrych podzespołach, zwłaszcza tylko do photoshopa.
#komputery #photoshop #lightroom #fotografia
źródło: photoshopx
Pobierz- 0
- 12
Miłego dnia, smacznej Yerbusi. Fotka robiona telefonem w ogrodzie.
#yerbamate #yerbamatewykopclub #yerba #yerbatime #fotografia #lightroom
źródło: 1000068019
Pobierz- 0
Chce wykupić roczna subskrypcję na LR + PS ze strony Adobe, czy dostanę fakturę VAT?
#fotografia #filmowanie #lightroom #photoshop #grafika #adobe
#fotografia #filmowanie #lightroom #photoshop #grafika #adobe
konto usunięte via Wykop
- 3
@Wygryw_z_wyboru: tak
@Wygryw_z_wyboru: jak dobrze wypełnisz dane, to dostaniesz fakturę ze stawką vat 0% do opodatkowania w PL
- 0
Muszę zedytować fotkę na stronę główną strony WWW (chcę to zrobić samodzielnie) i otrzymałem wytyczne "Zdjęcie w banerze najlepiej ustawić na około 2000 px szerokości i skompresować do rozmiaru 300-400 KB.". Fotka jaką mam jest zrobiona aparatem i obróbka kolorów w lightroom. Gdzie skompresować zdjęcie żeby nie stracić znacznie na jakości? #lightroom #photoshop #www #stronyinternetowe #stronainternetowa #pytanie #pytaniedoeksperta
#lightroom #fotografia Heyo, pytanie, wgrałem do Lightrooma presety, ale gdy chcę ich użyć pojawia się takowe okienko i stoi w miejscu :C
Help
Help
źródło: Zrzut ekranu 2024-03-17 021101
Pobierz#lightroom #fotografia Hej, czy moge dokładniej posortować zdjęcia w lightroomie w wersji na telefon? Mam ponad 1000 zdjęć i chciałbym je posortować od od dokładnego czasu zrobienia zdjęcia, co do minuty. Obecnie posortowane jest jedynie tak, że zgadzają się dni zrobienia zdjęcia.
konto usunięte via Wykop
- 1
Nope. Tylko dni. Tyle dobrze, ze chronologicznie sa. Co do minuty sie nie da
- 0
Jak uzyskać na zdjęciach podczas obróbki w photoshopie/ACR taki sam poziom czerni i bieli na zdjęciach?
Chcę się na ig trzymać powtarzalności w B&W ale nie wiem jak tego dokonać. Zdjęcia robione przez kilka lat, w różnych warunkach oświetleniowych oraz różnymi aparatami.
Jakiś poradnik krok po kroku by się przydał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#photoshop #fotografia #lightroom #fotografiaportretowa
Chcę się na ig trzymać powtarzalności w B&W ale nie wiem jak tego dokonać. Zdjęcia robione przez kilka lat, w różnych warunkach oświetleniowych oraz różnymi aparatami.
Jakiś poradnik krok po kroku by się przydał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#photoshop #fotografia #lightroom #fotografiaportretowa
Zna ktoś jakiś sposób na tańszy pakiet fotograficzny od Adobe?
Przez pare msc miałem pakiet z Turcji za pare zł miesięcznie, ale teraz rozesłali takie maile jak niżej, i nie można się już zarejestrować przez tureckiego VPNa i kartę z Revoluta.
Dla amatora 10e/msc to niestety dość sporo, a wszystkie alternatywy typu RawTherapee działają conajmniej średnio.
Przez pare msc miałem pakiet z Turcji za pare zł miesięcznie, ale teraz rozesłali takie maile jak niżej, i nie można się już zarejestrować przez tureckiego VPNa i kartę z Revoluta.
Dla amatora 10e/msc to niestety dość sporo, a wszystkie alternatywy typu RawTherapee działają conajmniej średnio.
You purchased your subscription using Turkey as your purchase country. However, your subscription has been used predominantly in Poland.
@sidhellfire: dla jednej osoby będzie dużo dla innej nie, pytanie było o co innego a ty sie p------------z do finansow opa XD
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Czy taki komputer nada się do podstawowej pracy w Lightroom i Photoshop? Oprócz tego jakiś Davinci Resolve na 4K z Sony A6400 i GoPro 12 ale bez wodotrysków - cięcia, koloryzacja, czasem jakieś warstwy z napisami.
Generalnie zastanawiam się nad albo jakimś tanim kompem (czyli okolice 5-6k) albo złożeniem potwora z RTX 4090 za ~16 koła, jednak w planach mam zakup i remont mieszkania i trochę chodzi za mną poczucie że jak
Generalnie zastanawiam się nad albo jakimś tanim kompem (czyli okolice 5-6k) albo złożeniem potwora z RTX 4090 za ~16 koła, jednak w planach mam zakup i remont mieszkania i trochę chodzi za mną poczucie że jak
źródło: komp
Pobierz@11_01_010_1010_00_10: m2 na system, ssd 2,5 cala na scratch disk ale też może być m2. Na dane typowo mam 2x3,5 cala HDD talerzowe, SSD to ryzyko że przepada w przypadku awarii. Na bieżąco używane rzeczy na OneDrive na SSD
@11_01_010_1010_00_10 generalnie do pupy ten zestaw.
Ale wbij na PW to złożymy coś dobrego dla prawdziwych obrabiaczy wideo ( ͡º ͜ʖ͡º)
#majk3lskladapcty
Ale wbij na PW to złożymy coś dobrego dla prawdziwych obrabiaczy wideo ( ͡º ͜ʖ͡º)
#majk3lskladapcty
- 0
Kupował ktoś coś od Cinegrams? Poszukuję ich pakietu. Mam masę innych, chętnie się wymienię.
- 0
Potrzebuję prostego programu do zdjęć do podstawowej obróbki. Bezpłatnego na Mac ktoś coś? #fotografia #lightroom ewentualnie zlecę obróbkę 2-3 zdjęć
konto usunięte via Wykop
- 1
@Palinkka: Na iphona/androida masz darmowa wersje lightrooma.
Reczna obrobka jest darmowa, za friko nie mozna rawek.
https://apps.apple.com/us/app/luminar-neo-ai-photo-editor/id1584373150?mt=12
Lumninar Neo jest super latwy i ma 7 dni triala na macu
Reczna obrobka jest darmowa, za friko nie mozna rawek.
https://apps.apple.com/us/app/luminar-neo-ai-photo-editor/id1584373150?mt=12
Lumninar Neo jest super latwy i ma 7 dni triala na macu
- 1
Co mam kliknąć w Lightroom Classic, żeby wyskoczyło mi jakim obiektywem było zrobione zdjęcie? Musze obrobić fotki z telefonu który ma kilka obiektywów i nie wiem którym robił zdjęcie. -_-" n00b here
#kiciochpyta #fotografia #lightroom #lightroomclassic
#kiciochpyta #fotografia #lightroom #lightroomclassic
- 2
Jakiś skrócony opis jak zrobić taki efekt? A może nosi to jakąś nazwę?
#photoshop #lightroom #fotografia #zdjecia #tworczoscwlasna
#photoshop #lightroom #fotografia #zdjecia #tworczoscwlasna
źródło: Screenshot_20240128-133726~2
Pobierz- 2

konto usunięte via Wykop
- 1
@Aeterna: https://allegro.pl/oferta/smallrig-3290-rm75-kompaktowa-lampa-smart-led-12752794496
Kupilem kiedys na jakiejs promce za niecala stowke za szt
Kupilem kiedys na jakiejs promce za niecala stowke za szt



























Użyłem do eksportu z adobe cloud Lightroom downloader. Problem polega na tym, że w lightroom miałem porobione albumy. Downloader pobiera wszystko i organuzuje w folderach wg daty. Jest jakis sposób na pobranie tego w takiej strukturze jak była w albumach czy musze sie pogodzic z tym, że będe musiał recznie znów kilka tysiecy zdjęć recznie sortować?
#kiciochpyta #fotografia #