Hej. Potrzebuję kogoś, kto potrafi obsługiwać Photoshopa/Lightrooma. Dokładniej chodzi o to, że mam mnóstwo zdjęć różnego rozmiaru i orientacji (w sensie poziom/pion) i chcę umieścić na nich znak wodny w pewien określony sposób. Taki mianowicie, że znak zawsze będzie w określonym miejscu (powiedzmy prawy dolny róg) oraz ma zmieniać rozmiar w zależności od rozmiaru zdjęcia. Do tego puntu jest to dla mnie wykonalne. Problem pojawia się wtedy, kiedy trzeba zmienić orientację znaku.
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

Kampala
- 2

konto usunięte via iOS
- 1
@Kampala: imagemagic i prosty skrypt

Witeeek
- 4
@Kampala: Ja w takich wypadkach po prostu dzielę w eksploratorze automatycznie zdjęcia na dwa foldery pion i poziom i mam dwie wersje akcji dodawania znaku wodnego. Nie znalazłem szybszego sposobu, jeśli ma to być automatyczne.
Czy ktoś z obecnych tu Mireczków obu płci jest w stanie powiedzieć mi, czy jest możliwość skasowania znaków wodnych z Lightroom 5? Niby nie mozna bo to wypalone na JPGu, ale kiedy otwieram folder w Windows 10 z miniaturami to nie widać na nich tych znaków. Dodam, że sam robiłem owe znaki i jak wyłączyć je w LR wiem. Ale jak skasować z istniejących zdjęć już nie wiem.
#lightroom #
#lightroom #
- 0
@ShpxLbh: Miniaturki są w folderze, gdzie znajdują się same fotografie, które ja zmodyfikowałem w LR i tam wyeksportowałem. Katalog został stworzony dla tych zmodyfikowanych zdjęć, więc windows nie może wiedzieć jak wyglądały owe fotografie przed zmianą. Wydaje mi się, że ten znak wodny jest jakoś nakładany, że eksplorator plików nie widzi go.
@zerthimon nie ma takiej opcji - serio. Jedyne co możesz to szukać programie Shadow Explorer wcześniej zapisanych zdjęć bez znaku wodnego. Może kopia zapasowa wychwycila
- 0
@enzojabol: backup? lightroom raz na jakis czas sie pyta czy robic backup, ja go zapisuje automatycznie na dropboxie i po formacie kompa normalnie odzyskałem wszystkie ścieżki i presety itp ktore miałem. oczywiście foldery i ich strukture trzeba samemu odwzorowac na nowym kompie (ja mam na zewnetrzym dysku wiec nic mi sie nie zmieniało)
- 1
Wie ktoś czy mogę w jakiś sposób pogrupować automatycznie zdjęcia w Lightroomie, tak aby w każdej grupie były 3 zdjęcia?
Czyli na wejściu mam 1,2,3,4,5,6,7,8,9, itd., a chcę mieć grupy (123), (456), (789) itd. i najlepiej, żeby do tego w zakładce develop wyświetlało się środkowe zdjęcie.
Ktoś potrafi pomóc?
#lightroom #photoshop #fotografia
Czyli na wejściu mam 1,2,3,4,5,6,7,8,9, itd., a chcę mieć grupy (123), (456), (789) itd. i najlepiej, żeby do tego w zakładce develop wyświetlało się środkowe zdjęcie.
Ktoś potrafi pomóc?
#lightroom #photoshop #fotografia
Szukam laptopa do obróbki zdjęć i, w przyszłości, wideo. Zależy mi na komfortowej obsłudze #lightroom i #premiere. Jakie są minimalne wymagania do komfortowej pracy?
Najbardziej zastanawiam się nad #macbook Pro 2015, bo długi czas baterii i jakość wykonania jest priorytetem (obsługa kart pamięci jest ważnym elementem, dlatego raczej nie wchodzą w grę najnowsze wersje Pro). Mac w wersji i7/16GB/256GB SSD jest interesujący, ale nie widzę
Najbardziej zastanawiam się nad #macbook Pro 2015, bo długi czas baterii i jakość wykonania jest priorytetem (obsługa kart pamięci jest ważnym elementem, dlatego raczej nie wchodzą w grę najnowsze wersje Pro). Mac w wersji i7/16GB/256GB SSD jest interesujący, ale nie widzę
Wie ktoś może jak przekonwertować pliki RAW do PNG?
Ale nie tak "po prostu", mam folder z 20000+ zdjeć ładnie posegregowany na podfoldery itd, niektóre pliki tam to jpg, niektóre to png, a niektóre to cr2 (rawy).
Potrzebuję teraz programu który przeskanuje mi cały folder ze zdjęciami z jego podfolderami wybierze same rawy i przekonwrertuje je do wybranego przeze mnie formatu, zapisując je w miejscu gdzie były oryginały.
Czy coś takiego istnieje?
Ale nie tak "po prostu", mam folder z 20000+ zdjeć ładnie posegregowany na podfoldery itd, niektóre pliki tam to jpg, niektóre to png, a niektóre to cr2 (rawy).
Potrzebuję teraz programu który przeskanuje mi cały folder ze zdjęciami z jego podfolderami wybierze same rawy i przekonwrertuje je do wybranego przeze mnie formatu, zapisując je w miejscu gdzie były oryginały.
Czy coś takiego istnieje?
@NiebieskiAksolotl: sprawdź, robi większość. Stosuję go do podobnych rzeczy.
@NiebieskiAksolotl zaimportuj to do lightrooma, wrzuc jakies presety i wtedy wyeksportuj.
Hint: png do zdjec to idiotyczny pomysl, eksportuj do jpg
Hint2: rawy sie zasadniczo wywoluje, a nie konwertuje. Nie po to strzelasz raw, zeby potem automat i tak zrobil wszystko za ciebie.
Hint: png do zdjec to idiotyczny pomysl, eksportuj do jpg
Hint2: rawy sie zasadniczo wywoluje, a nie konwertuje. Nie po to strzelasz raw, zeby potem automat i tak zrobil wszystko za ciebie.
- 4
- 10
@mwmichal: chcesz usuwać smog i wyngiel ze zdjęć? Hehehemoglobina
- 10
@Freddy_dilla: zaraz po tym jak usunę Sosnowiec
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
@JBFC: Ja mam normalnie śnieg ale o wina kiepskiego aparatu z biedronkowego telefonu QSmart II( ͡° ͜ʖ ͡°)
konto usunięte via iOS
- 1
- 2
Mireczki kochane, problem :(
Zainstalowałem Lightrooma 5.6 mając wcześniej CC i mam problem z katalogiem, gdyż gdy próbuje cokoliwek zrobić wyskakuje błąd. Jak to naprawić? :(
#fotografia #lightroom #adobe #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #windows7
Zainstalowałem Lightrooma 5.6 mając wcześniej CC i mam problem z katalogiem, gdyż gdy próbuje cokoliwek zrobić wyskakuje błąd. Jak to naprawić? :(
#fotografia #lightroom #adobe #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #windows7
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
TL;DR: Dyski SSD słabo znoszą zmiany napięcia. Hard reset chyba popsuł mi dysk.
Cześć wszystkim! Piszę do Was, bo być może ktoś tutaj spotkał się z takim problemem. W piątek wieczorem potrzebowałem poogarniać zdjęcia w Lightroomie 6. Niestety Windows 10 spowodował jego zawieszenie, a później kompletną blokadę wyłączania laptopa. Skończyło się to poprzez hard reset. No i od tamtej pory mój dysk SSD padł. Komunikat "Checking Media Presence", potem "No Media Found", a
Cześć wszystkim! Piszę do Was, bo być może ktoś tutaj spotkał się z takim problemem. W piątek wieczorem potrzebowałem poogarniać zdjęcia w Lightroomie 6. Niestety Windows 10 spowodował jego zawieszenie, a później kompletną blokadę wyłączania laptopa. Skończyło się to poprzez hard reset. No i od tamtej pory mój dysk SSD padł. Komunikat "Checking Media Presence", potem "No Media Found", a
@Norrland: Padł ci dysk i dlatego system się zwiesił, hard reset raczej nie miał na to wpływu. Przynajmniej mi zdażało się wykonywać hard reset i dysk cały czas działa.
@Norrland: też raczej uważamy, że przez hard reset nie miał paść dysk, lecz uległ awarii przez co zawiesił się OS. na gwarancji naprawi się. we własnym zakresie nic nie zrobisz, prócz wymiany dysku
konto usunięte via iOS
- 1
- 1
Zgłupiałam.
Wywołałam w LR RAWa do JPG. Zapisałam. Otwieram w Irfanie i otwieram w PS. Widzę, że zdjęcia różnią się od siebie zafarbem [w LR i PS są bardziej czerwone, w Irfanie bardziej wpadają w cyjan]. Otwieram zdjęcie w PS, robię screena, wrzucam go w Irfana, kadruję, tak żeby ze screena zostało samo zdjęcie i zapisuję. Otwieram wykadrowanego screena w PSie - jest jeszcze bardziej czerwony niż zdjęcie, z którego screen został zrobiony,
Wywołałam w LR RAWa do JPG. Zapisałam. Otwieram w Irfanie i otwieram w PS. Widzę, że zdjęcia różnią się od siebie zafarbem [w LR i PS są bardziej czerwone, w Irfanie bardziej wpadają w cyjan]. Otwieram zdjęcie w PS, robię screena, wrzucam go w Irfana, kadruję, tak żeby ze screena zostało samo zdjęcie i zapisuję. Otwieram wykadrowanego screena w PSie - jest jeszcze bardziej czerwony niż zdjęcie, z którego screen został zrobiony,
- 0
@gastxxx: monitor to LG IPS. Po lewej PS, po prawej irfan.
źródło: comment_2FSWHy3bQWW5kLwT5QaiOeDY5dAU9viQ.jpg
Pobierz- 0
@gastxxx: i jeszcze kolejno przeglądarka [FF] - PS - Irfan
źródło: comment_LLr84y9NZarLsuDI8TLEZpZl0rntcyDF.jpg
Pobierz#lightroom #fotografia
Macie to włączone? znajdzie mi lokalizacje każdego zdjęcia? Hmm czy to bezpieczne? #bezpieczenstwo
Macie to włączone? znajdzie mi lokalizacje każdego zdjęcia? Hmm czy to bezpieczne? #bezpieczenstwo
źródło: comment_iKNRHQSD7DYEPeBfIvuPg0y0kA0s9wNS.jpg
Pobierz#lightroom używacie Smart Preview przy imporcie?
- 52
Wielu z Was pyta o możliwość podejrzenia surowego zdjęcia. Odpowiadam wtedy, że ciężko jest pokazać surowy plik, gdyż każda próba wizualizacji danych z aparatu, jest już pewną formą obróbki. Oczywiście pierwszym etapem jest przetworzenie danych z matrycy aparatu, przez podstawowy profil aparatu, na język programu graficznego. Dzięki temu uzyskujemy jakiś obraz, który później zostaje obrobiony.
Powiedzmy, że są dwie podstawowe drogi obróbki:
Pierwszą drogą, jest droga automatyczna - dla tych, którzy nie koniecznie znają
Powiedzmy, że są dwie podstawowe drogi obróbki:
Pierwszą drogą, jest droga automatyczna - dla tych, którzy nie koniecznie znają
źródło: comment_ZvLhStsmv81yK2Gwhyhc4WAP5gRkC7Uh.jpg
Pobierz@Yahudi: co ty z tym borem? przecie ma racyję chłop
@Yahudi: Gdyby tak było, nie byłoby rozbieżności między tym co widzi Lightroom na Adobe Standard/Camera Standard, a tym co pokazuje aparat w korpusie, no i na sam koniec (choć to nawet nie środek listy) "wywoływarka" RAW dołączona do aparatu.
#nieznamsiealesiewypowiem
#nieznamsiealesiewypowiem


























