Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z obecnych tu Mireczków obu płci jest w stanie powiedzieć mi, czy jest możliwość skasowania znaków wodnych z Lightroom 5? Niby nie mozna bo to wypalone na JPGu, ale kiedy otwieram folder w Windows 10 z miniaturami to nie widać na nich tych znaków. Dodam, że sam robiłem owe znaki i jak wyłączyć je w LR wiem. Ale jak skasować z istniejących zdjęć już nie wiem.

#lightroom #photoshop #fotografia #znakwodny
  • 3
@zerthimon miniaturki Windows sam robi i nie aktualizuja się one ot tak same więc dlatego tam jest bez znaku wodnego sprzed nałożenia go. Nie usuniiesz inaczej niz ręczna robota w PS
@ShpxLbh: Miniaturki są w folderze, gdzie znajdują się same fotografie, które ja zmodyfikowałem w LR i tam wyeksportowałem. Katalog został stworzony dla tych zmodyfikowanych zdjęć, więc windows nie może wiedzieć jak wyglądały owe fotografie przed zmianą. Wydaje mi się, że ten znak wodny jest jakoś nakładany, że eksplorator plików nie widzi go.
@zerthimon nie ma takiej opcji - serio. Jedyne co możesz to szukać programie Shadow Explorer wcześniej zapisanych zdjęć bez znaku wodnego. Może kopia zapasowa wychwycila