Wszystko
Wszystkie
Archiwum
Nie było mnie tu długo bo padła matryca w #laptop ale wróciłem i muszę zrobić #gorzkiezale
Oddałem laptopa z uszkodzoną matrycą. Wszystko ładnie, pięknie, serwis #asus uwinął się w 2 tygodnie (a w internetach straszyli, ze będą 3 miesiące trzymać!). Ładnie, miło z ich strony. Wszystko działa pięknie.
Włączam sobie muzykę i co? I gra cicho w porównaniu do tego co pamiętam... no mówię, że może po 2 tygodniach to ja inaczej
Oddałem laptopa z uszkodzoną matrycą. Wszystko ładnie, pięknie, serwis #asus uwinął się w 2 tygodnie (a w internetach straszyli, ze będą 3 miesiące trzymać!). Ładnie, miło z ich strony. Wszystko działa pięknie.
Włączam sobie muzykę i co? I gra cicho w porównaniu do tego co pamiętam... no mówię, że może po 2 tygodniach to ja inaczej
Może mi ktoś wybrać ok. 3 najlepsze laptopy z tej listy? http://www.x-kom.pl/g-2/c/159-laptopy-notebooki-ultrabooki.html?price%5Bto%5D=2500&sort=product_price_desc&features%5B44%5D%5B2019%5D=1
Laptop do 2500zł. Nie mam praktycznie pojęcia o tych wszystkich kartach graficznych itp. więc nie wiem na co zwracać uwagę. Laptop musi mieć klawiaturę numeryczną.
Wołam znawcę: @naprawalaptopow
#komputery #laptop #laptopy
Laptop do 2500zł. Nie mam praktycznie pojęcia o tych wszystkich kartach graficznych itp. więc nie wiem na co zwracać uwagę. Laptop musi mieć klawiaturę numeryczną.
Wołam znawcę: @naprawalaptopow
#komputery #laptop #laptopy
@SilentSan:
Do czego ma być ten laptop, ale generalnie 3 najciejawsze to: dell 7537, probook 450 z i5 i radeonem 8750 plus ssd oraz do typowo biurowej L540 plus ssd znajdziesz je tutaj w przedziale do 2,5k: http://www.wykop.pl/wpis/9649878/uwaga-szczegolnie-dla-osob-przegladajacych-mikrobl/
Do czego ma być ten laptop, ale generalnie 3 najciejawsze to: dell 7537, probook 450 z i5 i radeonem 8750 plus ssd oraz do typowo biurowej L540 plus ssd znajdziesz je tutaj w przedziale do 2,5k: http://www.wykop.pl/wpis/9649878/uwaga-szczegolnie-dla-osob-przegladajacych-mikrobl/
- 0
@SilentSan:
Opcja numer jeden:
Dell Inspiron 7537 i5-4210U, 4GB ramu (oba sloty na pamięć zajęte, więc jeżeli komuś potrzebne jest 8GB to lepiej wziąć wersję już z 8GB, gdyż ewentualne dokładanie jest nieopłacalne, GT750M na ddr5 (wadą tutaj jest niskonapięciowy wlutowany na stałe procesor, ale sam komputer ma niezłą wydajność i powiedzmy, że wykonanie) prawie cała obudowa jest z metalu i gwarancję NBD od della, 2329 zł: klik tutaj się warto
Opcja numer jeden:
Dell Inspiron 7537 i5-4210U, 4GB ramu (oba sloty na pamięć zajęte, więc jeżeli komuś potrzebne jest 8GB to lepiej wziąć wersję już z 8GB, gdyż ewentualne dokładanie jest nieopłacalne, GT750M na ddr5 (wadą tutaj jest niskonapięciowy wlutowany na stałe procesor, ale sam komputer ma niezłą wydajność i powiedzmy, że wykonanie) prawie cała obudowa jest z metalu i gwarancję NBD od della, 2329 zł: klik tutaj się warto
- 1
Mireczki właśnie sobie sobie podłączałem laptopa (zwykłe 1366x768) przez HDMI do monitora/tv w FULL HD. Niestety jakość obrazu b. dużo traci na kompresji. To wina słabego kabla czy po prostu inaczej się nie da :I ? Jeszcze parę kabli w domu mam to potestuje. #komputery #laptop #kiciochpyta
- 1
@spychool1: Na intelu i3, 4GB RAM + 128GB SSD sandiska masz Lenovo G500C jeśli tylko możesz podnieść trochę budżet:
http://www.komputronik.pl/product/236575/Elektronika/Komputery/Lenovo_G500C_59_418321_128GB.html
http://www.komputronik.pl/product/236575/Elektronika/Komputery/Lenovo_G500C_59_418321_128GB.html
- 0
@spychool1: Szczerze powiem Ci że nic to nie zmienia, tzn tamten laptop którego podałęm jak na swoje parametry ma mega fajną cenę, dokładając do 1600-1700zł i wybierając lapek z dedykowaną grafą zamiast integry będzie to podstawowa grafa pokroju GTX720/820 ale za to najczęściej procesor i3 będzie niskonapięciowy, wolniejsze - nie warto, jeśli do netu to bierz tego co podałem, bez dwóch zdań w tej cenie najlepsza opcja imho.
- 1
#gry #pc #pcmasterrace #naprawalaptopow #laptop
Mirki, szukam laptopa do giercowania, nie musi być potwór ale fajnie gdyby był mocny, cena do 3k pln, polecacie coś w takiej cenie? Chciałbym ideapada y50 tylko trochę drogo :(
Mirki, szukam laptopa do giercowania, nie musi być potwór ale fajnie gdyby był mocny, cena do 3k pln, polecacie coś w takiej cenie? Chciałbym ideapada y50 tylko trochę drogo :(
Komentarz usunięty przez autora
Komentarz usunięty przez autora
- 1
Ostatnio pytałem jaki budżetowy laptop na studia zakupić, polecieliście mi lenovo thinkpad t410. Właśnie mam gotówkę i przymierzam się do kupna, znalazłem ale jakiś taki tańszy niż ostatnio, to na pewno ten sam? :D thinkpad, czy bez thinkpad to dalej to samo? ciemny jestem
http://allegro.pl/lenovo-t410-i5-2-4-4gb-ram-kamera-f-vat-tytan-i4621049869.html
#komputery #laptop #laptopy #lenovo #informatyka
http://allegro.pl/lenovo-t410-i5-2-4-4gb-ram-kamera-f-vat-tytan-i4621049869.html
#komputery #laptop #laptopy #lenovo #informatyka
- 1
@PaNaTypa: Do podstawowych prac jak najbardziej wystarczy. Dużo większą różnicę poczujesz właśnie przy używaniu SSD zamiast jakiegoś trupa HDD (bo pamiętaj że dostajesz jakiś lol 80gb - kiedy to było produkowane? To ma duuży przebieg i na 100% błędy). Tylko właśnie warto zwrócić uwagę by mieć tego c2d - bo inne były 32 bitowe i nie miały vt-x. A to jest wręcz niezbędne jeśli chcesz jakieś wirtualki odpalać.
RAMu nigdy dosyć
RAMu nigdy dosyć
- 1
@PaNaTypa: W sumie to możesz też przed zakupem powiedzieć że chcesz sprawdzić jak to hula, linux na pendrive, i możesz testować firefoxa. No i się zorientujesz czy ekran i klawiatura to to :)
Ogólnie powinieneś być zadowolony, ja nie narzekam, świetny sprzęt. Mimo że część mam nawet na słabszym procesorze.
Btw. Jak ci zależy to jest to też sprzęt na którym możesz mieć 100% wolne/otwarte oprogramowanie, nawet BIOS zastąpić libreboot.org :D
Ogólnie powinieneś być zadowolony, ja nie narzekam, świetny sprzęt. Mimo że część mam nawet na słabszym procesorze.
Btw. Jak ci zależy to jest to też sprzęt na którym możesz mieć 100% wolne/otwarte oprogramowanie, nawet BIOS zastąpić libreboot.org :D
- 2
https://www.facebook.com/naprawalaptopow/photos/pcb.974627782554045/974626945887462/?type=1
Ciekawe ile nie był czyszczony lapek skoro tak wyglada w środku.
#laptop #komputery
Ciekawe ile nie był czyszczony lapek skoro tak wyglada w środku.
#laptop #komputery
- 1
@lelons91: tak ;x
@Ashtraygirl: @lelons91: Kamerka jest połączona z lampką i nie jest możliwa jej praca, jeżeli lampeczka się nie świeci. Jeżeli nawet jakiś wirus włączy kamerkę, to zawsze zapali się lampka.
- 1
Szukam laptopa do 2500 cebulionów, musi mieć:
- matową matrycę(będę korzystał z niego na uczelni, w domu itp. wiadomo, nikt nie lubi jak mu się słońce odbija w ekranie)
- dysk ssd(na system, i tu pytanie: czy styknie 8Gb na winde 8.1 i jakąś prostą dystrybucję linuksa?)
- jakąś porządną karte graficzną(taką żeby lol chodził płynnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
- hdd niekoniecznie(filmy/muzykę trzymam na dysku zew.)
- matową matrycę(będę korzystał z niego na uczelni, w domu itp. wiadomo, nikt nie lubi jak mu się słońce odbija w ekranie)
- dysk ssd(na system, i tu pytanie: czy styknie 8Gb na winde 8.1 i jakąś prostą dystrybucję linuksa?)
- jakąś porządną karte graficzną(taką żeby lol chodził płynnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
- hdd niekoniecznie(filmy/muzykę trzymam na dysku zew.)
@naprawalaptopow Moglibyście doradzić jakąś podkładkę chłodzącą do Samsung NP550P7C ?
Spód na zdjęciu, troche nie ma nigdzie żadnych otworków, więc nie wiem czy takie chłodzenie wentylatorkiem będzie efektywane. Lapek jeszcze na gwarancji to nie chce go rozkręcać i 'świdrować' sprężonym powietrzem, bo pewnie by mu się przydało.
Któryś z tych polecacie? http://www.purepc.pl/notebooki/test_podkladek_chlodzacych_do_laptopow_porownanie_28_modeli?page=0,33
Z góry dzięki za odpowiedź! (ʘ‿ʘ)
Spód na zdjęciu, troche nie ma nigdzie żadnych otworków, więc nie wiem czy takie chłodzenie wentylatorkiem będzie efektywane. Lapek jeszcze na gwarancji to nie chce go rozkręcać i 'świdrować' sprężonym powietrzem, bo pewnie by mu się przydało.
Któryś z tych polecacie? http://www.purepc.pl/notebooki/test_podkladek_chlodzacych_do_laptopow_porownanie_28_modeli?page=0,33
Z góry dzięki za odpowiedź! (ʘ‿ʘ)
- 1
Mirki, potrzebna wasza pomoc. Chciałbym kupić sobie jakiegoś laptopa, a od kilku lat wypadłem z obiegu. Dlatego czekam na wasze porady co wybrać. Moje preferencje:
- cena do około 3k,
- procek i5, ale jaki?
- koniecznie dysk SSD. Preferowany 256 GB, ale jak będzie fajny sprzęcior z 128 to może być,
- preferowana matryca 17 cali. Zdaje sobie sprawę, że większy wybór jest w 15 więc w razie czegoś fajnego 15
- cena do około 3k,
- procek i5, ale jaki?
- koniecznie dysk SSD. Preferowany 256 GB, ale jak będzie fajny sprzęcior z 128 to może być,
- preferowana matryca 17 cali. Zdaje sobie sprawę, że większy wybór jest w 15 więc w razie czegoś fajnego 15
- 1
@GT2:
R510JK
do tego sandisk ultra plus 128GB za 233 zł i hdd caddy, w ktore włożysz zwykłe hdd.
No i tutaj możesz mieć problem.
Gamingowe(serię g) i niektóre ultrabooki może
R510JK
do tego sandisk ultra plus 128GB za 233 zł i hdd caddy, w ktore włożysz zwykłe hdd.
łatwy w czyszczeniu. W tej chwili mam Asusa i żeby dostać się do grafiki i proca to zdejmuje jedną pokrywę w ciągu minuty i wszystko mam na wierzchu ;)
No i tutaj możesz mieć problem.
Jednak, może w tej chwili już nie produkuję takich dobrych sprzętów?
Gamingowe(serię g) i niektóre ultrabooki może
- 1
- 1
No pięknie, napisanie wykopowemu ekspertowi prawdy skończyło się usunięciem wszystkich moich komentarzy. Oto mój ostatni komentarz, pozwoliłem sobie zrobić screena ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Link do tematu
http://www.wykop.pl/wpis/9649878/uwaga-szczegolnie-dla-osob-przegladajacych-mikrobl/
#laptopy #laptop #usuwajo #pcmasterrace #bekazwykopkow #kompitery
Link do tematu
http://www.wykop.pl/wpis/9649878/uwaga-szczegolnie-dla-osob-przegladajacych-mikrobl/
#laptopy #laptop #usuwajo #pcmasterrace #bekazwykopkow #kompitery
konto usunięte via Android
- 1
- 1
@AnnMari: Asus X501A. Od kiedy jest Windows 8.1 to chodzi jak marzenie. Miałem na początku problem z płytą główną - oddałem do serwisu i bez problemu ją wymienili w ekspresowym tempie (5dni roboczych od zgłoszenia problemu miałem już go z powrotem na biurku :) )
konto usunięte via Android
- 1
@Muszynski_Jan: sama słyszałam o hp, że nie warto. Ale pewnie jeden rabin powie tak, drugi nie (͡° ͜ʖ ͡°)
- 1
@jarema87: nie powinno być problemów.
Drogie Mirki,
siostra napisała mi dzisiaj wiadomość: "znajdź mi lapka do 2 tys."
Dziewczyna nie ma dużych wymagań. Na moje pytanie co ma mieć, odpowiedziała: "najlepiej białą obudowę".
Już dawno wypadłem z obiegu, więc pytam Was. Laptop za 2 tysiące, do oglądania filmów, przeglądania internetów i może jakieś simsy. No i najlepiej biały. Może być z windowsem.
#laptop #pytaniedoeksperta #rozowypasek #pytanie
siostra napisała mi dzisiaj wiadomość: "znajdź mi lapka do 2 tys."
Dziewczyna nie ma dużych wymagań. Na moje pytanie co ma mieć, odpowiedziała: "najlepiej białą obudowę".
Już dawno wypadłem z obiegu, więc pytam Was. Laptop za 2 tysiące, do oglądania filmów, przeglądania internetów i może jakieś simsy. No i najlepiej biały. Może być z windowsem.
#laptop #pytaniedoeksperta #rozowypasek #pytanie
- 1
Czy da się wymienić matrycę w laptopie samsung rf 510 na matryce full HD ? dodam ze ma 15.6'
#komputery #laptop @naprawalaptopow
#komputery #laptop @naprawalaptopow
- 0
@Baczy: to też da radę, musi być ledowa i mieć tyle samo pinów do podłączenia jak oryginalna, zastanów się czy jest sens przy icore pierwszej generacji i gt330.
- 0
@arek-niziolek: Gwarancja 6 miesięcy? Na pewno nie jest nowy, pewnie odnawiany.
@arek-niziolek: a tu od innego sprzedawcy , chyba tak to kosztuje (pewnie sa po wymianach serwisowych) http://allegro.pl/dysk-2-5-seagate-320gb-7200rpm-sata-nowy-7mm-wwa-i4662571006.html
#komputery #laptop #pytanie
Mireczki drogie, wygrzebałem starego laptopa Acer emachines E520 i pytanie brzmi, jaki system najlepiej na nim zainstaować, żeby chodził jak najpłynniej?Jakas wersja Windows 7, XPa moze? Podawajcie szczegółowo, bo wiadome, iż system 'zdobędę' w sklepie internetowym ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tu krótka specyfikacja:
Procesor: Genuine Intel CPU T1600 @ 1,66GHz - 2 rdzeniowy
RAM: 2GB
Karta graficzna: Mobile Intel 4 Series Express Chipset Family
Mireczki drogie, wygrzebałem starego laptopa Acer emachines E520 i pytanie brzmi, jaki system najlepiej na nim zainstaować, żeby chodził jak najpłynniej?Jakas wersja Windows 7, XPa moze? Podawajcie szczegółowo, bo wiadome, iż system 'zdobędę' w sklepie internetowym ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tu krótka specyfikacja:
Procesor: Genuine Intel CPU T1600 @ 1,66GHz - 2 rdzeniowy
RAM: 2GB
Karta graficzna: Mobile Intel 4 Series Express Chipset Family
- 1
- 0
Jakas wersja Windows
@siemenso_wariacina: żadną wersję windows. Zainstaluj tam linuksa, np. xubuntu czy lubuntu to będzie śmigał doskonale.
(inb4 autocad, photoshop i najnowsze gry... tego i tak tam nie odpalisz)
- 3
@polik95: Bez sensu, za to cene moglbys kupic 50 litrow wodki.
- 1
- 1
mirki może wy pomożecie, bo za #!$%@? nie wiem co się stało. A więc mam nowiutkiego Della Latitude 3540 (ledwo 2 dni). Zdążyłem na nim zainstalować steama, utorrenta i AVG, któremu dla świętego spokoju kazałem przeskanować kompa. Po tym całym procesie komp trochę zaczął zamulać (co mu się nie zdarzało), ale mówię "ok, to pewnie te skanowanie tak go przeciążyło trochę". No i potem ustawiłem sobie torrenta i zostawiając lapka udałem się
@naprawalaptopow:
Uderzyłem w ekran laptopa i ten się "rozlał". Jak rozumiem muszę wymienić matrycę? Laptop to Toshiba Satellite L500-1EF. Ile by mnie kosztowała ta przyjemność?
#laptop
Uderzyłem w ekran laptopa i ten się "rozlał". Jak rozumiem muszę wymienić matrycę? Laptop to Toshiba Satellite L500-1EF. Ile by mnie kosztowała ta przyjemność?
#laptop






























Po około dwóch i pól miesiącach użytkowania #!$%@?ł się wentylator. Przy niskich obrotach cały czas pyka i momentami wpada w wibracje. Mega wqrwiający dźwięk. W następnym tygodniu idzie do serwisu. Dwa razy przemyślcie zakup.
#laptop #laptopy
No cóż lenovo sprzedaje ogromną ilość laptopów, więc pewnych rzeczach słychać częściej, ale jest też jakiś powód, dlaczego kosztują one mniej niż konkurencja.
@RolnikSamWdolinie:
To zależy od producenta, MSI kiedyś robiło to w ramach naprawy gwarancyjnej.
@JazzBlurr:
Stracisz laptopa na co najmniej 3-4 tygodnie.