Witam mam taki problem bateria w laptopie samsung ativ book 4 na puchła i teraz mam pytanie czy laptop będzie działał bez baterii wbudowanej; bateria ta była w wewnątrz podpięta tylko do płyty? Niestety nowa kosztuje 500 cebulionów a nie chce mi się wydawać tyle kasy do lapka wartego 1000zł #informatyka #laptop #komputery #niewiemjaktootagowac
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, Mirabelki i Mirki!

TL;DR

Muszę kupić laptopa.

Szukam
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@adamkpl: Pamiętaj w takim razie, że wyższa półka =/= lepsze parametry. Jak sam kupowałem lapka pół roku temu to chłopaki w komputerowym zwracali mi uwagę, że tak na prawdę wydajniejsze/nowsze podzespoły nie koniecznie oznaczają, że lapek będzie dłużej chodzić. Możesz kupić, żyletę za 12K na której pograsz w dziki gon w HD, a miesiąc po trwającej 3 lata gwarancji sprzęt się wysypie.

Osobiście zdecydowanie odradzam Toshibe
  • Odpowiedz
Mirki, jakiego laptopa polecacie do czynności typowo graficznych? Photoshop, Corel, tablety graficzne, te sprawy. Potrzebny do pracy, niestety #tylkolaptop

Przypuśćmy, że nie mam jakiegoś ograniczonego budżetu, ale fajnie, jakby ktoś znał jakiś tani model, który by się sprawdził. Albo ma może ktoś na sprzedaż?

#laptopy #laptop #komputery
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej w moim #laptop #toshiba padła bateria. Niestety komputer widzi ją jako "0%". Po odłączeniu kabla, komputer się wyłącza, ale po ponownym uruchomieniu... działa na tej 0% baterii jeszcze 2 godziny. Czy jest jakiś program/sterownik, który nie wyłączy mi kompa po odłączeniu kabla mimo tych 0% baterii, skoro ona jest dobra i jeszcze spokojnie 2 godziny trzyma? działam na #windows10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mógłby ktoś pomoc w wyborze laptopa dla kobiety? Standardowo wykorzystywany do internetu, dokumentów, filmów itp..

Kwota maksymalnie do 1500zl, musi być nowy i dostępny w Polsce.

Do tego bardzo zależy tej kobiecie na tym by ten laptop był biały...

@
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

7 lat temu kupiłem pc HP-Pavilion p6231fr o świetnym stosunku ceny do jakości, za 1500cbl, który (odpukać) wciąż hula. Jest szansa, że uda się teraz kupić laptopa o odczuwalnie lepszych parametrach za tą samą cenę, który też wytrzyma co najmniej 7 lat? Fajnie jakby dało się zagrać chociaż na niskich detalach w dotychczas wydane gry, jakby mnie naszedł taki kaprys.

proc: DualCore AMD Athlon II X2 215, 2700 MHz (13.5 x 200)
płyta gł:
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PioPioPio: Lenovo raczej nie jest kojarzone z wytrzymałością i długowiecznością. Zresztą sam widziałem jak wykładowcy padła grafika w laptopie tej firmy. Samsunga też raczej nie kupię. Matka ma, już po 2 latach, nawet z świeżym systemem chodził tragicznie i zamulał. Zaraz po gwarancji padł dysk, oczywiście WD (tak samo jak w moim pc).
  • Odpowiedz
@Stanley_K: Stwierdzenia, że dana marka nie jest słynna z jakości to takie wróżenie z fusów, mam w domu Acera, który ma 5 czy 6 lat, a wciąż działa i nawet zawiasy są okej (jedynie bateria padła, no ale to bywa)
  • Odpowiedz
Mirki, jaki #laptop dla #rozowypasek? Ma mieć przynajmniej fullHD, dysk SSD >= 500 GB, RAM >= 16 GB, procek i7, podświetlaną klawiaturę i być najmniejszy jak to możliwe.

Znalazłem coś takiego: http://www.x-kom.pl/p/297043-ultrabook-156-asus-zenbook-ux501vw-24-i7-6700hq-24gb-512ssd-win10.html

Da radę znaleźć coś równie sensownego, ale taniej?

@x-kom #komputery #laptopy #kiciochpyta #pytanie
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Koledzy, pomóżcie mojej mamie :D Ostatnie dziecko emigruje na studia, zabiera ostatniego laptopa z domu no i trwa szukanie sprzętu dla mamy. Tak więc, szukam #laptop dla osoby, która będzie na nim w 95% pisała dokumenty i korzystała z przeglądarki (tak, jest nauczycielką), od czasu do czasu jakiś film. Mama kompy ogarnia więc tu bez problemu. Piorytet to dobrej jakości klawiatura i w sumie dysk SSD. Budżet maaax 2000 zł.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mirki szukam sobie laptopa do domu - tylko do pracy - programowanie
aktualnie pracuje na Dell Latitude serii 6, podoba mi sie w nim, że jest solidny i po tylu latach naprawde wszystko działa jak trzeba

wypatrzyłem takiego ?
jest ok czy mozna cos lepszego ogarnac ?

#laptopy #laptop #komputery
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Poszukuję #laptop do 1000-1500 zł, może być używka do - powiedzmy- prac biurowych. Tj internet + office. Zależałoby mi przede wszystkim na wydajności i szybkości działania. Macie jakieś ciekawe oferty, bo ja już dostaję oczopląsu i nic nie wiem.

#kiciochpyta #laptopy #komputery
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mirki.

Siostrzenica poprosiła mnie o pomoc w wybraniu jej laptopa, tylko ha mój ostatni kupowałem 8 lat temu, i jestem daleko w tyle z aktualnymi trendami.

Poratujcie co ma teraz dobre opinie i na co zwracać uwagę przy zakupie?

Może
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam mirków. Sprawa jest taka: koleżanka rozwaliła ekran w swoim Macbooku Air, naprawa 600 zł i różowy zastanawia się co teraz zrobić. Dostała propozycję wymiany za Macbooka A1342, procek 2,26 C2D, ram 4GB, dysk 1 TB. Czy to opłacalne? Czy lepiej sprzedać czy może naprawić?
#macbook #mac #apple #laptopy #laptop
Eredgar - Witam mirków. Sprawa jest taka: koleżanka rozwaliła ekran w swoim Macbooku ...

źródło: comment_auQ8Jq2qWMCQHW7Y2oMJWEGSxtAOsNe1.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wyjechałem pracować nad morze, mam swojego laptopa z lububntu 14.04, podłączyłem się do wifi i wszystko banglało, aż po ponownym uruchomieniu przestało mi łączyć z wifi. Udało mi się po setce prób potem go podłączyć. Dzisiaj przez pomyłkę wyłączyłem laptopa wyjmując zasilanie i znowu nie mogę się podłączyć, pokazuje tylko łączenie i "offline". Co ciekawe z hotspota łapie świetnie, strasznie słabo biorąc pod uwagę aktualne Euro.
#naprawalaptopow #laptop
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@w1snia337: może problem ze strony spota
Co do lspci, to myślałem, że może masz jakiegoś broadcoma (a masz inną kartę), to można by było spróbować inny sterownik załadować (ja tak czasami robiłem).
  • Odpowiedz
Kupię 2 klawisze, zaczepy niepotrzebne, do klawiatury do MacBook Pro A1286 early 2011.
Cena 20zł (z przesyłką):
- lewy cmd,
- lewy nawias kwadratowy (po prawej klawisza P).

kontakt na pw
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zakupilem dzis lapka - Lenovo y700-15, z windowsem 10. Niestety spotkałem sie z problemem - caly czas 'migocze' mi ekran, wszystkie kolorowe elementy na ekranie tak jakby pulsują. Wszystko bylo poprzedzone jeszcze innym, malym problemem - to co wyswietlalo sie na monitorze, 'nakładało' sie na siebie - np używając przeglądarki, tak jakby w tle widziałem pulpit i to się nawarstwialo. Zdążyłem ściągnąć tylko spotify, bo lapka uzywalem okolo 2h :/

#laptop
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zakupilem dzis lapka - Lenovo y700-15, z windowsem 10. Niestety spotkałem sie z problemem - caly czas 'migocze' mi ekran, wszystkie kolorowe elementy na ekranie tak jakby pulsują. Wszystko bylo poprzedzone jeszcze innym, malym problemem - to co wyswietlalo sie na monitorze, 'nakładało' sie na siebie - np używając przeglądarki, tak jakby w tle widziałem pulpit i to się nawarstwialo. Zdążyłem ściągnąć tylko spotify, bo lapka uzywalem okolo 2h :/


@Kanken
  • Odpowiedz
Podpiąłem wczoraj pierwszy raz HP ProBook 640 G2 pod Dell u2515h i max rodzielczość po displayporcie idzie 2048x1152 ;/
W panelu sterowania grafiką wpisuję ręcznie 2560 x 1440 i wyświetla, że większa niż max.

Laptop ma deklarowaną obsługę:

The ProBook 640 G2 is able to utilize external displays at resolutions up to 2560 x 1600 @ 60 Hz with a 30-bit color depth
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@D3lt4: Instaluj (najpierw odinstalowując poprzednią wersję) różne wersje sterowników karty graficznej i sprawdzaj czy śmiga. Jak to nie pomoże to poszukaj w internecie myków na wyższe rozdzielczości. Ogólnie grzebiąc w zaawansowanych parametrach sygnału można czasem oszczędzić pasmo danego portu monitora poprzez ich obniżenie. Rozdzielczość jest odpowiednia a jakość obrazu nie spada na tyle by było to zauważalne.
  • Odpowiedz
hmm, sam mam win 10, ale kilka takich lapków chodziło na 7, specjalnie kupowaliśmy delle 2560x1440 (p2416d i twój 2515h). po prostu działało wszystko od strzału po dp.
  • Odpowiedz