Od wczoraj mam problem z wentylatorem w latopie dell Inspiron 5547.
Pracuje głośno, "burczy".
Ktoś ma ten model i spotkał podobny problem? Ewentualnie przyczyna problemu? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#dell #laptop #laptopy #wentylator #inspiron
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@STmK:
Jeśli jesteś w wrocka to przywieź go do mnie i zrobię Ci to za pół ceny.. Tylko plox. nie próbuj go wyłaczać, bo zajedziesz sprzęt. To już prędzej od razu wyjeb go przez okno. (uprzedź tylko i daj adres żebym zdążył złapać :P )
  • Odpowiedz
No elo, polećcie mi jakiś laptop, najlepiej od razu z Windowsem. Wymagania dość prozaiczne. Ma on służyć do oglądania filmów, pracy w Wordach, Powerpointach itd. i najważniejsze, żeby poszedł na nim Wiedźmin 3 ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ogólnie raczej nie gram w gry, no ale tę muszę nadrobić, więc mogłaby chodzić chociaż na średnich. Nie wiem tylko czy budżet na to pozwoli, bo chciałbym wydać max 4k..

#
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@a_zaloze_se_konto: to jest poprzednik Y700-15 i co gorsza nie jest nowy nawet a i naprawiany pewnie

Klawiatura zagraniczna QWERTY (kraje zachodniej Europy, różnica w znakach interpunkcyjnych), do każdego laptopa dołączone nakładki spolszczające klawiaturę (tylko na znaki interpunkcyjne)
  • Odpowiedz
W taką pogodę mój laptop ma idealne chłodzenie! I to już od dwóch lat! ( )
A tak na serio pytam - czy wymiana połamanych zawiasów w Lenovo G570 ma jakiś sens czy śmiać się nadal z tego, że przy kichnięciu monitor opada?
@naprawalaptopow @michalkosecki


#komputery #pcmasterrace #laptopy #laptop #naprawa #lato #
H.....a - W taką pogodę mój laptop ma idealne chłodzenie! I to już od dwóch lat! (✌ ゚...

źródło: comment_G2daii67evLoS2d1AqPZq8VAFzoNbyYd.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@metone: no póki co na yt znalazłem poradnik jedynie jak rozebrać obudowę, aby dostać się do chłodzenia... znasz jakąś dobrą stronę z częściami zamiennymi albo oryginalnymi? bo na allegro to tylko baterie albo klawiatury lub matryce
  • Odpowiedz
#laptop #acer

Witajcie Mireczki.
Na dniach planuję wyczyścić mojego laptopa z kurzu, który mi w nim zalega, ale mam problem. Otóż nie wiem jakiej grubości thermopady muszę kupić i jaka wielkość będzie wystarczająca. Mój model laptopa to Acer Aspire V-3-772G. Ktoś go kiedyś rozbierał? Czy taki będzie dobry?
Z góry dziękuję za każdą informację.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, chciałbym sobie kupić podstawkę chłodzącą do lapka. Na co zwracać uwagę przy zakupie? Jak bardzo ilość wiatraków wpływa na jakość chłodzenia? Lepiej jeden, a większy, czy kilka mniejszych wiatraków? W ogóle takie podkładki chłodzące dają zauważalną różnicę w wydajności? Hałas specjalnie by mi nie przeszkadzał, bo gram i tak na słuchawkach. Może ktoś ma jakieś do polecenia do lapka 15.6"?

#laptopy #chlodzeniepeceta #laptop Zawołam też
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@naprawalaptopow: Dzięki za info, chociaż nie powiem, trochę mnie to zmartwiło. Wiesiek 3 na niskich detalach tak mi morduje lapka, że strach rękę pod wentylator podłożyć, myślałem, że taka podkładka chociaż trochę zniweluje ten efekt i wpłynie może na wydajność. Jednak co blaszak, to blaszak ( ͡° ʖ̯ ͡°) A ceny jak za kawałek plastiku i silniczek elektryczny są zabójcze.
  • Odpowiedz
Wiem, że mnie zabijecie za spam tagami, dlatego z góry za niego przepraszam, ale nie wiem jak inaczej mógłbym dotrzeć do potencjalnego użytkownika #laptop #lenovo Ideapad 100.
Otóż mam go od niedawna i zastanawiam się czy on ma tak kiepskie głośniki, czy brakuje mu jakichś sterowników. Dźwięk brzmi jak z telefonu komórkowego z 2005 roku. Dla porównania mam Lenovo G550, 3 albo 4 letniego, który brzmi dużo lepiej.

Tak więc
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@naprawalaptopow: Wiem, że tyle kosztuje, ale mój G550 kosztował z 200zł więcej 3 czy 4 lata temu, a dźwięk jest o niebo lepszy :D
No cóż, to pobawię się sterownikami w wolnej chwili, może pomoże. Dzięki
  • Odpowiedz
@Basteq: tyle co można nie rozbierając go w środku, tzn. bez rozkręcania podzespołów to dość często czyszczę, no ale pewnie tam dalej siedzi multum. Chyba wyślę na czyszczenie do naprawylaptopow, żeby nic nie rozwalić, kupie ssd, format i będzie śmigać mam nadzieję.
  • Odpowiedz
#laptop #dell #kartagraficzna
Mirki czy ktoś spotkał się z niedziałającym przełączaniem grafiki w Dell Inspiron i znalazł rozwiązanie? Od początku działam na zintegrowanej grafice Intela i nie jestem pewien czy te przelaczanie w ogóle działało. Mam też zewnętrzną kartę graficzną AMD 8950M
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzień dobry wszystkim Mirkom! Mój #laptop wczoraj wieczorem zaczął wydawać jakieś dziwne odgłosy (te na filmie). Wie ktoś co może być tego przyczyną? Mam jeszcze gwarancję, więc tu #pytanie - skorzystać z niej i się nie zastanawiać? Teraz jakby jest trochę ciszej, ale chyba i tak nie ma co kusić losu?

#laptopy #serwispc #komputery

PS. Wiem o nagrywaniu w pionie, chciałem to
polskiniko - Dzień dobry wszystkim Mirkom! Mój #laptop wczoraj wieczorem zaczął wydaw...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, mam pytanie. Zalałem dysk i pewnie go szlag trafił. Czy jest możliwość wymiany tylko tej górnej płytki i może działać (ta była najbardziej zalana), czy raczej cały dysk? Jeżeli dysk, to co to jest za wejście? Bo nie wiem jakiego szukać.
#laptopy #pc #pytanie #laptop #hardware
A jak już do wymiany, to może polecacie jakiś?
deede - Mirki, mam pytanie. Zalałem dysk i pewnie go szlag trafił. Czy jest możliwość...

źródło: comment_1ac8SAFYO9WoccVEdM8Sp6A0WSwnmtEM.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@deede: SATA. Najprawdopodobniej szlag trafił tylko elektronikę. Reszta powinna być fabrycznie hermetycznie zamknięta. Wymienić laminat dasz radę, ale musisz znaleźć taki sam dysk.
  • Odpowiedz
#komputery #laptopy #pytanie

tl:dr Po defragmentacji partycji systemowej laptop pracuje gorzej niż przedtem. O co chodzi?

Witajcie mirki, dostałem na swój użytek od dziewczyny używany wcześniej przez nią #laptop Benq Joybook R55 z systemem Windows XP Professional z Service Packiem 3.
Nie pracował źle, ale czasami się zamulał, więc pomyślałem, że sprawdzę jak z fragmentacją dysku. Defraggler wskazał mi, że fragmentacja partycji, na której zainstalowany jest
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Być może HDD już jest w słabej kondycji i początkowe sektory maja opóźnienia, stąd wrażenie spadku wydajności sprawdź dysk mhdd lub Victoria z poziomu Windows i daj znać
  • Odpowiedz
tak sie zastanawiam nad kupnem laptopa, ewentualnie te all in one, zeby chodzil dobrze corel i photoshop, bylo gniazdo hmi, zeby mozna bylo obraz na samsung smart tv zgrywac, moze w przyszlosci do jakis podstaw programowania(dopiero zaczynam nauke), a do gier nie wiem, nie gram, ale moze kiedys to sie zmieni? bo na moim aktualnym lapku to nic nie pojdzie
fajnie jakby mial tez monitor z 17-18' i bateria troche trzymala, no
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MustafaKaraban: Przekłada się to na pracę komputera, ale dyski ssd też są lepsze i gorsze. Przeanalizuj temat dokładnie, bo to co napisałem to luźna sugestia. Sam wziąłem takiego poleasingowego w stanie jak nowy za 2 koła, zamiast nówkę ze sklepu i jest ok.
  • Odpowiedz
Witam mam taki problem bateria w laptopie samsung ativ book 4 na puchła i teraz mam pytanie czy laptop będzie działał bez baterii wbudowanej; bateria ta była w wewnątrz podpięta tylko do płyty? Niestety nowa kosztuje 500 cebulionów a nie chce mi się wydawać tyle kasy do lapka wartego 1000zł #informatyka #laptop #komputery #niewiemjaktootagowac
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach