Mirki czy da radę w #windows żeby np. Codziennie wyłączal się #laptop czy #pcmasterrace o danej godzinie? Często jest tak że wieczorem coś włączam do oglądania i usypiam i nie chcę żeby całą noc chodziło. Kiedyś było cwk ale teraz już chyba nie działa? Używałem jeszcze na 7.
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
@phisectoman to znam ale czasem się zapomni albo z lenistwa nie ustawi. Chciałbym coś co będzie to robiło np. Przez tydzień.
@PanKszysiu spróbuję.
@PanKszysiu spróbuję.
@frems: harmonogram
- 1
Mirki kochane, potrzebuję porady:
Czy ten lapek będzie ok? http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6934533905
Głównie stawiam na jakość wykonania, wygląd, w następnej kolejności na osiągi... Chociaż nie ukrywam że czasem w #csgo i #gtav czy jakiś #wiedzmin3 z miłą chęcią zagrałbym na średnich ustawieniach ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak nie ten model #laptop #laptopy to jakiś inny, może coś tańszego a równie wydajnego? Niestety nie za bardzo
Czy ten lapek będzie ok? http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6934533905
Głównie stawiam na jakość wykonania, wygląd, w następnej kolejności na osiągi... Chociaż nie ukrywam że czasem w #csgo i #gtav czy jakiś #wiedzmin3 z miłą chęcią zagrałbym na średnich ustawieniach ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak nie ten model #laptop #laptopy to jakiś inny, może coś tańszego a równie wydajnego? Niestety nie za bardzo
- 1
Mam laptopa do naprawienia, sprawa wygląda tak że już od miesiąca co jakiś czas klikała się sama strzałka (utrudnione korzystanie, piszczenie przy odpalaniu).
Wczoraj laptop był normalnie wyłączony jak zawsze i dzisiaj już nie można go uruchomić - Nie działa żaden przycisk na klawiaturze, może tylko 1/10 klawiszów działa.
Co jest najdziwniejsze, nawet gdy podłącze jakąś klawiaturę USB to problem jest taki sam, ale gdy jestem w biosie to klawiatura normalnie działa.
Wczoraj laptop był normalnie wyłączony jak zawsze i dzisiaj już nie można go uruchomić - Nie działa żaden przycisk na klawiaturze, może tylko 1/10 klawiszów działa.
Co jest najdziwniejsze, nawet gdy podłącze jakąś klawiaturę USB to problem jest taki sam, ale gdy jestem w biosie to klawiatura normalnie działa.
- 0
@BusinessMoose: Może źle to wytłumaczyłem, nie byłem w stanie w ogóle uruchomić tamtego systemu, dlatego musiałem zainstalować nowy, bo nie byłem w stanie nic zrobić nawet na klawiaturze ekranowej. Ale nie miałem na myśli coś w stylu że zainstaluje nowy system to na tym nowym musi działać działać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AdDiXx: Wiem, ale pokazałem mu cytat, gdzie dałeś do zrozumienia, że format nic nie da. Może faktycznie spróbuj odpiąć tę klawiaturę i wtedy podłącz tą do USB.
cześć murki z laptopowych tagów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
szukam dla siebie laptopa do "gejmingu", mam jakieś 5 - 5,5k pln na zachcianki.
miałem na oku lenovo legion 520 z 7700hq i 1060, ale jak się okazało było to 1060 max-q design, czyli ta najsłabsza wersja.
szukam dla siebie laptopa do "gejmingu", mam jakieś 5 - 5,5k pln na zachcianki.
miałem na oku lenovo legion 520 z 7700hq i 1060, ale jak się okazało było to 1060 max-q design, czyli ta najsłabsza wersja.
@mariuszowski: osobno monitor? to nie lepiej stacjonarkę?
@mariuszowski: nie wiem jak z hyperbookiem i gwarancją, przydało by sięcoś pewnego jak chcesz wydać 5k, wiem , że dell ma zajebistą gwarancje (inspirion 7577 z gtx1060 kosztuje mniejwiecej tyle ile twoj budzet)
- 1
#asus #laptopy #laptop #cokupic
http://allegro.pl/asus-r541ua-i3-7100u-8gb-256ssd-mat-win10-zestaw-i6897977835.html to dobra opcja za laptopa tak do 2500?
laptop do przeglądania neta, muzyka, filmy i żeby poużywać go trochę, plus raty 0% na Allegro
http://allegro.pl/asus-r541ua-i3-7100u-8gb-256ssd-mat-win10-zestaw-i6897977835.html to dobra opcja za laptopa tak do 2500?
laptop do przeglądania neta, muzyka, filmy i żeby poużywać go trochę, plus raty 0% na Allegro
Siema, potrzebuję porady w kwestii zakupu #komputery #laptopy a właściwie to jeden #laptop ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Laptop ma być dla córki (zdrowej na szczęście)
Cena: ca 1000zl +/- 300zl
Matryca: matowa 14"-15"
Grafika najlepiej dedykowana żeby mogła sobie w coś tam pograć, taki sprzęt żeby win 7 lekko śmigał. Ja ze tak powiem wypadłem z obiegu. Są jakieś pewniki w tej
Laptop ma być dla córki (zdrowej na szczęście)
Cena: ca 1000zl +/- 300zl
Matryca: matowa 14"-15"
Grafika najlepiej dedykowana żeby mogła sobie w coś tam pograć, taki sprzęt żeby win 7 lekko śmigał. Ja ze tak powiem wypadłem z obiegu. Są jakieś pewniki w tej
Szukam dobrego SSD 120 GB pod mSata, macie coś sprawdzonego i godnego uwagi? #pcmasterrace #laptop #komputery #ssd
- 0
@Ciuch_ciuch_madafaka: Samsung EVO
- 0
@qbicone: Jakie są praktyczne zalety korzystania z tego tak nawiasem mówiąc? To komputer domowy, a ja jestem po prostu studentem, więc się zastanawiam czy takie zabezpieczenia to nie przerost formy nad treścią xD
@TenAnonToKlopoty w Twoim przypadku żadne.
- 1
Witam może mi ktoś tu doradzić ? Mam rozkmine czy brać Thinkpada T470p, DELL'a XPS 15 czy może MacBook'a Pro ? Co do WIndowsowych laptopów szukam czegoś na i7-7700hq i 16GB RAM'u co do Maców totalnie sie nie znam, słyszałem tylko że podzespoły sie nie liczą :D, Budżet to 8000-8500 max i komputer chciałbym nowy.
#laptopy #laptop #szukamlaptopa #pustulkowelaptopy #macbook #thinkpad
#laptopy #laptop #szukamlaptopa #pustulkowelaptopy #macbook #thinkpad
@reev: zalezy do czego. Osobiscie zmienilem 4x2,5ghz i5 na windowsie na i5 1,6ghz w macbooku air i brakuje skali zeby opisac jak zajebiscie macbook dziala
- 0
Znasz jakieś sprawdzone sklepy ?
@reev: Musisz się pytać w tych większych i porównywać ceny z PL lub czekać na promocje tam i pisać do nich o możliwość zakupu z ludzką klawiaturą:
https://cenowarka.pl/?fs=9560∈=
https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5323566_-xps-15-9560-dell.html
- 1
myślicie że ten laptop to dobry wybór w budżecie do 1300 PLN, do przeglądania internetu odtwarzania filmików, wiele zakładek, żeby nie mulił i się szybko uruchamiał / zamykał:
http://allegro.pl/lenovo-t420-i5x2-50ghz-12gb-ssd240-win7-gwarancja-i6700176247.html
czy lepiej jednak kupić nowy / jakiś inny, narazie celowałem w używany z ssd 200gb+, i więcej niż 8 gb ramu
ale
http://allegro.pl/lenovo-t420-i5x2-50ghz-12gb-ssd240-win7-gwarancja-i6700176247.html
czy lepiej jednak kupić nowy / jakiś inny, narazie celowałem w używany z ssd 200gb+, i więcej niż 8 gb ramu
ale
- 1
- 2
Cześć Mikri!
Właśnie padł laptop mojej mamie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Laptop od nowości jej i jeszcze na gwarancji (pozostało 131 dni).
Przed wysłaniem laptopa planuję oczywiście
Właśnie padł laptop mojej mamie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Laptop od nowości jej i jeszcze na gwarancji (pozostało 131 dni).
Przed wysłaniem laptopa planuję oczywiście
@Psibob: ja bym zgłaszał od razu do Lenovo, przeważnie nie ma problemów z nimi. W sumie dużo do nich wysyłamy lapków w pracy i nie zdarzają się takie dziwne przypadki jak ludzie opisywali ;)
- 1
@kornik20082: Ok, dzięki za pocieszenie. Mam nadzieję, że w moim przypadku również zakończy się pozytywnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Siema Mirki! Czy ktoś wie jak sprawdzić czy rzekomo nowy laptop z Media Expert nie jest tym z ekspozycji? Kupuje z dyskiem SSD i nie chcem aby się okazało, że jest to laptop, który ktoś oddał potem był na ekspozycji, potem ktoś go kupił, potem oddał potem był na ekspozycji, a teraz jedzie do mnie :)
Z tego co wyczytałem na szybko to warto przy włączaniu sprawdzić czy będzie instalowany system z Recovery
Z tego co wyczytałem na szybko to warto przy włączaniu sprawdzić czy będzie instalowany system z Recovery
@Bialy_Mis: @Nichterreichbar: z tymi oryginalnymi naklejkami to też nie koniecznie, bo jest możliwość że oni dodawali dysk SSD, a od producenta przyjechał zwykły magnetyczny. Sprawdź SMART dysku ile godzin ma przepracowane. Czy są jakieś ślady używania itp.
@Nichterreichbar zazwyczaj z ekspozycji nigdy im się nie chce też czyścić, więc będzie widać palce. 1. Po włączeniu powinieneś mieć konfigurację, aktualizacje ( taka też pewnie instalacja systemu)
2. I tak jak wyżej napisał sprawdzić czas pracy dysku
2. I tak jak wyżej napisał sprawdzić czas pracy dysku
- 1
od wczoraj nie dziala mi net na lapku mam router wifi net osiedlowy bez limitu na telefonie działa wifi a na lapku nie na innych przegladarkach tez to samo jak to naprawić ?
#pcmasterrace #internet #pc #laptop
#pcmasterrace #internet #pc #laptop
źródło: comment_QJhKbXdNAdreGaYtNb2I4rByI0yYZnzM.jpg
Pobierz@mafi20: Zobacz czy zadziała ci adres http://212.77.98.9
Druga sprawa. Wciskasz win+r wpisujesz cmd i w oknie konsoli ping wp.pl a potem ping 212.77.98.9 jaki wynik?
Druga sprawa. Wciskasz win+r wpisujesz cmd i w oknie konsoli ping wp.pl a potem ping 212.77.98.9 jaki wynik?
@mafi20: Ok czyli wygląda jak by padły DNSy.
1. Klikasz prawym klawiszem na połączenie i wybierasz Otwórz centrum sieci i udostępniania.
2. Z prawej strony okna klikasz swoje połączenie - otworzy sie nowe okienko
3. W tym oknie klikasz Właściwości - są na dole.
4. Otworzy się kolejne okno. Na liście wybierasz Protokół internetowy TCP/IPv4 i klikasz
1. Klikasz prawym klawiszem na połączenie i wybierasz Otwórz centrum sieci i udostępniania.
2. Z prawej strony okna klikasz swoje połączenie - otworzy sie nowe okienko
3. W tym oknie klikasz Właściwości - są na dole.
4. Otworzy się kolejne okno. Na liście wybierasz Protokół internetowy TCP/IPv4 i klikasz
źródło: comment_LzXm0gjtZNtI64tr7Srio1Vu5K1US98T.jpg
Pobierz- 1
Pytanie mirki - widzę, że laptop się nie ładuje tylko siedzi na 1%.
Odpaliłem AIDA64 - jeśli pokazuje zużycie 98% to faktycznie bateria do wymiany czy może to być jakiś błąd odczytu, cokolwiek ?
Laptop Y700-15
#pytanie #pytaniedoeksperta #laptopy #laptop #pcmasterrace
Odpaliłem AIDA64 - jeśli pokazuje zużycie 98% to faktycznie bateria do wymiany czy może to być jakiś błąd odczytu, cokolwiek ?
Laptop Y700-15
#pytanie #pytaniedoeksperta #laptopy #laptop #pcmasterrace
- 1
Cześć Mirki, ze względu na raty 0% na allegro, zdecydowałem się na zakup laptopa w kwocie do 3000zł.
Myślicie, że Dell Vostro 5568 jest dobrym wyborem, czy może są lepsze pozycję w tej cenie? Laptopa przeważnie będę używał do grania i nauki programowania. :))
#laptop
Myślicie, że Dell Vostro 5568 jest dobrym wyborem, czy może są lepsze pozycję w tej cenie? Laptopa przeważnie będę używał do grania i nauki programowania. :))
#laptop
@szmitek_: to zależy w co będziesz grał i w czym programował, java pewnie będzie narzekać że mało ramu (do 3k znalazłem tą wersję vostro z i3 i 4gb ramu)
@szmitek_: wydaje się że do gier lepszy może być ten lenovo ze względu na kartę graficzną, nie wiem czy polata większość nowych gier, może ktoś z #pcmasterrace się wypowie. Jednak pod względem jakości dell > lenovo.
Mirki, Mireczki oraz wszystkie Mirabelki, to mój pierwszy wpisik, chociaż zaglądam tutaj dość często, analizuje dane zdobyte od was, aczkolwiek powoli zbliża się pora, więc trzeba zdobyć info już osobiście... ale do rzeczy:
Postanowiłem zmienić swój sprzęt do pracy oraz gier, czego oczekuję od tego sprzętu:
Dwa dyski: SSD (minimum 250gb) + HHD (1TB)
Minimum 8gb ramu
wydaje mi się że i5-7300HQ (cztero rdzeniowy) Będzie odpowiedzialny do tego wszystkiego
Postanowiłem zmienić swój sprzęt do pracy oraz gier, czego oczekuję od tego sprzętu:
Dwa dyski: SSD (minimum 250gb) + HHD (1TB)
Minimum 8gb ramu
wydaje mi się że i5-7300HQ (cztero rdzeniowy) Będzie odpowiedzialny do tego wszystkiego
- 0
@Arkadio94: akórat w tym lenovo to nie dziwne bo nie obsługuje innych niż PCIe NVMe więc musi mieć takowy a fabrycznie są montowane Samsungi PM961
- 0
Rozumiem, ale Twoim zdaniem lepszy (wydajniejszy/szybszy? ) jest dysk M.2 czy PCIe? + jeszcze aktualnie znanzłem w jednym sklepie Della z tym samym środkiem, tylko zamiast 8 jest 16gb ramu (2400MHz DDR4) za w sumie niewiele większą cene niż Lenovo Legion z 16gb ramu, różnica jakieś 50zł
- 2
Witam mireczków mam pytanie jakiego macbooka/laptopa kupić budżet myślę że do 6k-6,5k max, zastosowanie kodzenie w java i webdev, nie nie będe grał na nim w gry mam od tego konsolę która i tak się kurzy, oczekuję tylko płynności w pracy i nie proszenia się o wynik bo aktualnie z takimi problemem się spotykam, oczekiwania jakie mam to głownie praca na baterii.
#laptopy #laptop #apple #
#laptopy #laptop #apple #
@reev: pro jakiś 13 cali, bo mobilny. A jaki to sobie wybierz. Mam podstawowy model 2015 (ten z tradycyjnymi portami) i kodzi się przyjemnie. Byle monitor jakiś duży doczepić.
@reev: dostalem z pracy leasingowy niecaly miesiac pozniej xd uklad europejski, znaczki niemieckie jak chcesz to trzeba zmienic chyba 8 klawiszy, oryginalne to 35zl sztuka, mam nakladke na klawiature bo poprzedniego zalałem kawa, nakladka z ukladem takim jak w polsce, 5k do negocjacji
























#komputery #dell #laptop #notebook #pomocy #pytanie