Hej Mirki, laptop (dell n5010) mi się właśnie zaczął wyłączać sam z siebie, tak jakby mu prąd odciąć. Kiedy próbuję go uruchomić, niezależnie czy Windows w trybie normalnym czy awaryjnym, w trakcie ładowania na różnym jego stadium (raz dojechał aż do włączenia firefoxa) nagle gaśnie. Co to może być?

#komputery #dell #laptop #notebook #pomocy #pytanie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
Mirki czy da radę w #windows żeby np. Codziennie wyłączal się #laptop czy #pcmasterrace o danej godzinie? Często jest tak że wieczorem coś włączam do oglądania i usypiam i nie chcę żeby całą noc chodziło. Kiedyś było cwk ale teraz już chyba nie działa? Używałem jeszcze na 7.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Mirki kochane, potrzebuję porady:

Czy ten lapek będzie ok? http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6934533905

Głównie stawiam na jakość wykonania, wygląd, w następnej kolejności na osiągi... Chociaż nie ukrywam że czasem w #csgo i #gtav czy jakiś #wiedzmin3 z miłą chęcią zagrałbym na średnich ustawieniach ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak nie ten model #laptop #laptopy to jakiś inny, może coś tańszego a równie wydajnego? Niestety nie za bardzo
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam laptopa do naprawienia, sprawa wygląda tak że już od miesiąca co jakiś czas klikała się sama strzałka (utrudnione korzystanie, piszczenie przy odpalaniu).
Wczoraj laptop był normalnie wyłączony jak zawsze i dzisiaj już nie można go uruchomić - Nie działa żaden przycisk na klawiaturze, może tylko 1/10 klawiszów działa.
Co jest najdziwniejsze, nawet gdy podłącze jakąś klawiaturę USB to problem jest taki sam, ale gdy jestem w biosie to klawiatura normalnie działa.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BusinessMoose: Może źle to wytłumaczyłem, nie byłem w stanie w ogóle uruchomić tamtego systemu, dlatego musiałem zainstalować nowy, bo nie byłem w stanie nic zrobić nawet na klawiaturze ekranowej. Ale nie miałem na myśli coś w stylu że zainstaluje nowy system to na tym nowym musi działać działać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
#hp #voucher #laptop

Mirki. Chciałbym kupić laptopa w promocji HP i potrzebuję właśnie numer seryjny laptopa HP - naklejka znamionowa na spodzie laptopa.

Poratuje ktoś?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cześć murki z laptopowych tagów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
szukam dla siebie laptopa do "gejmingu", mam jakieś 5 - 5,5k pln na zachcianki.
miałem na oku lenovo legion 520 z 7700hq i 1060, ale jak się okazało było to 1060 max-q design, czyli ta najsłabsza wersja.
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mariuszowski: nie wiem jak z hyperbookiem i gwarancją, przydało by sięcoś pewnego jak chcesz wydać 5k, wiem , że dell ma zajebistą gwarancje (inspirion 7577 z gtx1060 kosztuje mniejwiecej tyle ile twoj budzet)
  • Odpowiedz
Siema, potrzebuję porady w kwestii zakupu #komputery #laptopy a właściwie to jeden #laptop ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Laptop ma być dla córki (zdrowej na szczęście)
Cena: ca 1000zl +/- 300zl
Matryca: matowa 14"-15"
Grafika najlepiej dedykowana żeby mogła sobie w coś tam pograć, taki sprzęt żeby win 7 lekko śmigał. Ja ze tak powiem wypadłem z obiegu. Są jakieś pewniki w tej
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@qbicone: Jakie są praktyczne zalety korzystania z tego tak nawiasem mówiąc? To komputer domowy, a ja jestem po prostu studentem, więc się zastanawiam czy takie zabezpieczenia to nie przerost formy nad treścią xD
  • Odpowiedz
Witam może mi ktoś tu doradzić ? Mam rozkmine czy brać Thinkpada T470p, DELL'a XPS 15 czy może MacBook'a Pro ? Co do WIndowsowych laptopów szukam czegoś na i7-7700hq i 16GB RAM'u co do Maców totalnie sie nie znam, słyszałem tylko że podzespoły sie nie liczą :D, Budżet to 8000-8500 max i komputer chciałbym nowy.
#laptopy #laptop #szukamlaptopa #pustulkowelaptopy #macbook #thinkpad
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

myślicie że ten laptop to dobry wybór w budżecie do 1300 PLN, do przeglądania internetu odtwarzania filmików, wiele zakładek, żeby nie mulił i się szybko uruchamiał / zamykał:

http://allegro.pl/lenovo-t420-i5x2-50ghz-12gb-ssd240-win7-gwarancja-i6700176247.html

czy lepiej jednak kupić nowy / jakiś inny, narazie celowałem w używany z ssd 200gb+, i więcej niż 8 gb ramu

ale
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mikri!

Właśnie padł laptop mojej mamie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Laptop od nowości jej i jeszcze na gwarancji (pozostało 131 dni).
Przed wysłaniem laptopa planuję oczywiście
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Psibob: ja bym zgłaszał od razu do Lenovo, przeważnie nie ma problemów z nimi. W sumie dużo do nich wysyłamy lapków w pracy i nie zdarzają się takie dziwne przypadki jak ludzie opisywali ;)
  • Odpowiedz
Siema Mirki! Czy ktoś wie jak sprawdzić czy rzekomo nowy laptop z Media Expert nie jest tym z ekspozycji? Kupuje z dyskiem SSD i nie chcem aby się okazało, że jest to laptop, który ktoś oddał potem był na ekspozycji, potem ktoś go kupił, potem oddał potem był na ekspozycji, a teraz jedzie do mnie :)

Z tego co wyczytałem na szybko to warto przy włączaniu sprawdzić czy będzie instalowany system z Recovery
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nichterreichbar zazwyczaj z ekspozycji nigdy im się nie chce też czyścić, więc będzie widać palce. 1. Po włączeniu powinieneś mieć konfigurację, aktualizacje ( taka też pewnie instalacja systemu)
2. I tak jak wyżej napisał sprawdzić czas pracy dysku
  • Odpowiedz
@mafi20: Ok czyli wygląda jak by padły DNSy.

1. Klikasz prawym klawiszem na połączenie i wybierasz Otwórz centrum sieci i udostępniania.
2. Z prawej strony okna klikasz swoje połączenie - otworzy sie nowe okienko
3. W tym oknie klikasz Właściwości - są na dole.
4. Otworzy się kolejne okno. Na liście wybierasz Protokół internetowy TCP/IPv4 i klikasz
S.....r - @mafi20: Ok czyli wygląda jak by padły DNSy.

1. Klikasz prawym klawiszem...

źródło: comment_LzXm0gjtZNtI64tr7Srio1Vu5K1US98T.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Cześć Mirki, ze względu na raty 0% na allegro, zdecydowałem się na zakup laptopa w kwocie do 3000zł.
Myślicie, że Dell Vostro 5568 jest dobrym wyborem, czy może są lepsze pozycję w tej cenie? Laptopa przeważnie będę używał do grania i nauki programowania. :))
#laptop
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, Mireczki oraz wszystkie Mirabelki, to mój pierwszy wpisik, chociaż zaglądam tutaj dość często, analizuje dane zdobyte od was, aczkolwiek powoli zbliża się pora, więc trzeba zdobyć info już osobiście... ale do rzeczy:

Postanowiłem zmienić swój sprzęt do pracy oraz gier, czego oczekuję od tego sprzętu:
Dwa dyski: SSD (minimum 250gb) + HHD (1TB)
Minimum 8gb ramu
wydaje mi się że i5-7300HQ (cztero rdzeniowy) Będzie odpowiedzialny do tego wszystkiego
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rozumiem, ale Twoim zdaniem lepszy (wydajniejszy/szybszy? ) jest dysk M.2 czy PCIe? + jeszcze aktualnie znanzłem w jednym sklepie Della z tym samym środkiem, tylko zamiast 8 jest 16gb ramu (2400MHz DDR4) za w sumie niewiele większą cene niż Lenovo Legion z 16gb ramu, różnica jakieś 50zł
  • Odpowiedz
Witam mireczków mam pytanie jakiego macbooka/laptopa kupić budżet myślę że do 6k-6,5k max, zastosowanie kodzenie w java i webdev, nie nie będe grał na nim w gry mam od tego konsolę która i tak się kurzy, oczekuję tylko płynności w pracy i nie proszenia się o wynik bo aktualnie z takimi problemem się spotykam, oczekiwania jakie mam to głownie praca na baterii.
#laptopy #laptop #apple #
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@reev: pro jakiś 13 cali, bo mobilny. A jaki to sobie wybierz. Mam podstawowy model 2015 (ten z tradycyjnymi portami) i kodzi się przyjemnie. Byle monitor jakiś duży doczepić.
  • Odpowiedz
@reev: dostalem z pracy leasingowy niecaly miesiac pozniej xd uklad europejski, znaczki niemieckie jak chcesz to trzeba zmienic chyba 8 klawiszy, oryginalne to 35zl sztuka, mam nakladke na klawiature bo poprzedniego zalałem kawa, nakladka z ukladem takim jak w polsce, 5k do negocjacji
  • Odpowiedz